Na odwieczny problem z akumulatorem nowoczesne rozwiązania NOCO

Urzadzenia rozruchowe NOCO Boost NOCO
1.12.2020

Zbliża się zima, a wraz z nią mogą pojawić się trudności z rozruchem samochodu. To klasyka, ale dziś każdy kierowca może sobie pomóc w o wiele prostszy sposób.

Na liście czynności z serii „Przygotowanie samochodu do zimy” powinna znaleźć się kontrola akumulatora. Podstawowe zabiegi to oczyszczenie klem i sprawdzenie dokręcenia śrub mocujących. Bardziej zapobiegliwi skontrolują jeszcze stan techniczny baterii i ewentualnie ją podładują, a w razie potrzeby kupią nową.

Bez względu na nakład pracy zawsze może jednak dojść do awarii akumulatora – także z winy użytkownika – chociażby wskutek pozostawienia włączonych świateł. Skutecznym, ale wymagającym zaangażowania innej osoby i samochodu, rozwiązaniem jest „pożyczenie prądu” za pomocą kabli rozruchowych. Dziś z taką sytuacją można uporać się samodzielnie i niemal od ręki.

Z pomocą przychodzi firma NOCO, która od ponad stu lat specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących problemów właśnie z akumulatorami samochodowymi. Chociaż jej produkty obecne są na rynkach całego świata, to niedawno zadebiutowały w Polsce i co najważniejsze w pełnej gamie.

Zasada awaryjnego rozruchu rozładowanego akumulatora pozostaje bez zmian. Do jego klem należy podpiąć kable – czerwony z plusem i czarny – z minusem. Ale w urządzeniach NOCO z serii Boost rolę drugiej końcówki pełni rodzaj power banku. Znajdująca się w środku bateria litowa jest na tyle pojemna, że gwarantuje pełną moc nawet do 80 razy na jednym ładowaniu!

Ponowne ładowanie urządzenia z serii Boost jest niezwykle proste. Można tego dokonać także podczas jazdy, podłączając kabel do portu USB. W odpornej na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne obudowie zamontowano praktyczną latarkę LED. Można ją wykorzystać jako niezależne źródło światła. Cała konstrukcja została wyposażona z opatentowaną technologię chroniącą przed iskrzeniem i odwrotną polaryzacją.

Gama urządzeń rozruchowych NOCO Boost do pojazdów z instalacją 12 V składa się z pięciu modeli (GB20, GB40, GB50, GB70 i GB150). Różnice pomiędzy nimi sprowadzają się do pojemności – zarówno litowej baterii, jak i jednostki napędowej zamontowanej w samochodzie.

Do silników wysokoprężnych zalecane są modele od GB40. W topowe rozwiązanie – GB150 – wbudowano woltomierz. Urządzeniem tym, jak i GB70, dodatkowo można zasilać także inne urządzenia 12 V, np. kompresor do pompowania kół.

– Urządzenia rozruchowe NOCO Boost charakteryzują się niewielką budową. Dzięki temu łatwo znajdziemy dla nich miejsce w schowku czy bagażniku samochodu. Zbliżający się okres, to nie tylko zima, ale też i święta oraz związane z nimi prezenty. Warto więc rozważyć wybór jednego z nich na upominek dla zmotoryzowanych – mówi Sławomir Gosławski, dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company.

Źródło: NOCO Company

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę