TotalEnergies ma 100 lat!

Pionierzy od 100 lat TotalEnergies

W dniu 28 marca 2024 roku 100 000 pracowników TotalEnergies w 120 krajach na całym świecie z radością i dumą świętowało 100. rocznicę powstania firmy. 100-letnia historia TotalEnergies to opowieść o świecie i energii od lat 20-tych XX wieku aż po dzisiaj.

Odważna i wizjonerska decyzja

28 marca 1924 roku we Francji, państwie bez dostępu do ropy naftowej, założono Compagnie Française des Pétrole. To odważne i wizjonerskie posunięcie zapoczątkowało stuletnią historię firmy. W celu zapewnienia dostaw energii dla Francji, przedsiębiorstwo nawiązywało kontakty handlowe na całym świecie, dostosowując się do potrzeb rynku i rozwijając przez całe stulecie, obfitujące w liczne technologiczne i geopolityczne zawirowania.

Pionierzy od 100 lat

Podczas gdy ropa naftowa dominowała w XX wieku, gaz ziemny i zdekarbonizowana energia mają do odegrania kluczową rolę w systemie energetycznym jutra. Gaz ziemny jest niezbędny do transformacji energetycznej jako wsparcie dla rozwoju odnawialnych źródeł energii oraz jako substytut węgla, który emituje dwa razy więcej CO2 podczas wytwarzania energii. TotalEnergies jest obecnie trzecim co do wielkości graczem na świecie w segmencie skroplonego gazu ziemnego (LNG). Jesteśmy też jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na świecie w segmencie eneii elrgektrycznej: słonecznej i wiatrowej. Energia elektryczna leży u podstaw dekarbonizacji, a XXI wiek z pewnością będzie do niej należeć.

Stymulowanie transformacji energetycznej

Od 2020 roku konsekwentnie realizujemy strategię transformacji opartą na dwóch filarach: węglowodorach (w tym LNG) i energii elektrycznej.

Naszą ambicją jest pomyślne przeprowadzenie transformacji i wspieranie naszych klientów w ich transformacji energetycznej. Naszym wyzwaniem jest dostarczenie światu przystępnej cenowo energii niezbędnej do jego rozwoju, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji. Jest to „uporządkowana, sprawiedliwa i słuszna transformacja” wynikająca z COP28.

Czerpiąc z pionierskiego ducha, który prowadzi nas od samego początku, będziemy nadal dostosowywać się do potrzeb rynku, a w razie potrzeby przekształcać, aby być częścią historii energii przez kolejne 100 lat!

Źródło: TotalEnergies

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę