Tork pomaga tworzyć higieniczne miejsca pracy

4.6.2020
Reklama
Reklama

Zestaw narzędzi "Pracuj bezpiecznie" zawiera najważniejsze informacje i rozwiązania dotyczące higieny i czyszczenia, które pomogą zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom zakładów produkcyjnych. Ochrona zdrowia personelu, jak również zapewnienie niezbędnych produktów do utrzymania łańcucha dostaw, nigdy nie były tak ważne jak obecnie.

W odpowiedzi na sytuację wywołaną pandemią, Tork przygotował przewodnik, którego celem jest wsparcie firm w bezpiecznym prowadzeniu biznesu. Nowy, kompleksowy zestaw materiałów jest dostępny online i zawiera aktualne informacje dotyczące higieny oraz rekomendacje działań. Zbiór kluczowych rozwiązań, które zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się patogenów w zakładzie i podnoszą poziom bezpieczeństwa pracowników, powstał w oparciu o ponad 50-letnie doświadczenie marki Tork oraz zalecenia instytucji zdrowia publicznego, takich jak WHO (Światowa Organizacja Zdrowia).

Reklama

Katalog zaleceń i procedur został stworzony we współpracy z gronem specjalistów w dziedzinie higieny z myślą o producentach, aby pomóc im tworzyć bezpieczne i higieniczne miejsca pracy. Poprzez wdrożenie odpowiednich środków w zakresie higieny, jak również częstszych i zoptymalizowanych procedur czyszczenia oraz dezynfekcji, zakłady produkcyjne mogą wspierać swoich pracowników, chroniąc ich zdrowie zarówno w czasach pandemii, jak i po jej ustąpieniu.

Branża produkcyjna niestrudzenie pracuje, aby zapewnić nam artykuły niezbędne w tym szczególnie trudnym czasie. Tork przygotował poradnik dla jej pracowników Pracuj bezpiecznie: COVID-19, aby pomóc podnieść poziom higieny i ulepszyć procedury czyszczenia, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa w zakładzie – podkreśla Jenny Turner, dyrektor ds. marketingu w dziale przemysłowym Essity Professional Hygiene – Kierownicy mogą być pewni, że stosowanie się do zaleceń naszych ekspertów pomoże im stworzyć bezpieczne i higieniczne miejsca pracy.

Reklama

Materiały przygotowane przez Tork dla branży produkcyjnej zawierają:
    • Zalecenia dotyczące utrzymania prawidłowej higieny rąk dla pracowników oraz sposoby doskonalenia dotychczasowych procedur.
    • Porady dotyczące wykonywania czynności czyszczenia i dezynfekcji powierzchni w zakładzie produkcyjnym.
    • Przegląd standardowych procedur operacyjnych pod kątem możliwości wdrożenia fizycznego dystansu pomiędzy pracownikami i propozycja rozwiązań w przypadku trudności z wprowadzeniem wymaganej odległości. 

Aby pobrać materiały należy odwiedzić stronę: https://www.tork.pl/pracujbezpiecznie, gdzie znajduje się więcej informacji na temat wsparcia marki Tork dla przedsiębiorców podczas pandemii COVID-19. 

Źródło: Tork

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama