Sven Schuwirth dołącza do zarządu SEAT S.A.

Nowy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu SEAT S.A. Seat

Sven Schuwirth został mianowany nowym wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu SEAT S.A. z dniem 1 lutego 2024 roku. Tym samym dołączy do zarządu hiszpańskiej firmy, podlegając bezpośrednio Wayne'owi Griffithsowi oraz zastąpi Kaia Voglera, który obejmie nowe obowiązki w Volkswagen Financial Services Overseas AG

Nowy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, co zawdzięcza wieloletniej pracy w AUDI AG. W 2004 roku został mianowany dyrektorem ds. rozwoju marki i tożsamości korporacyjnej. W 2008 roku jako szef strategii marki był odpowiedzialny za rozwój gamy produktowej produktową i komunikację. W latach 2009-2016 Schuwirth był szefem działu rozwoju marki i cyfryzacji. W 2019 r., po roku pracy w BMW AG, powrócił do AUDI AG, aby objąć kierownictwo nad nowo utworzonym działem "Brand Audi, Digital Business and Customer Experience". 

W czerwcu 2021 roku Schuwirth dołączył do SEAT S.A. jako dyrektor ds. biznesu cyfrowego i strategii produktowej. Od tego czasu miał fundamentalne znaczenie dla rozwoju strategii produktowej CUPRY i kierowania ekspansją marki na nowe rynki, w tym Australię. W marcu 2023 roku został mianowany dyrektorem operacyjnym CUPRA.

W obliczu wyzwań, z którymi mierzyła się branża motoryzacyjna, możliwość liczenia na wizjonerskich liderów, takich jak Sven Schuwirth, jest szczególnie istotna. Zwłaszcza obecnie, gdy nasze marki stoją przed złożoną transformacją. Sven wykonał świetną robotę w ciągu ostatnich dwóch lat w naszej firmie i doskonale zintegrował się z całym zespołem i kulturą organizacji. Podziela naszą wizję przyszłości zarówno SEAT-a, jak i CUPRY, a co najważniejsze jest całkowicie zaangażowany w jej realizację – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny marek SEAT i CUPRA.

Główne zadania Schuwirtha na nowym stanowisku będą obejmować wkład w transformację firmy w kierunku elektryfikacji, zarządzanie wprowadzaniem na rynek nadchodzących modeli, w tym CUPRA Tavascana, Terramar oraz Raval, a także dalszy rozwój SEAT-a.

Chciałbym wyrazić wdzięczność Kaiowi Voglerowi, którego osobisty wkład pomógł podwoić wyniki sprzedaży firmy. To także dzięki niemu CUPRA stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek motoryzacyjnych w Europie. Współpraca z Kaiem to była prawdziwa przyjemność i osobiście dziękuję mu za jego niekończące się wsparcie. Jestem przekonany, że idealnie sprawdzi się w swojej przyszłej roli CEO Volkswagen Financial Services Overseas AG – dodaje Griffiths.

Podczas gdy Kai Vogler piastował urząd wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu, CUPRA wzrosła ponad dwukrotnie, a w 2023 roku marka pobiła rekord z wynikiem ponad 230 ty. dostaw. Z kolei SEAT S.A. osiągnął rekordowy udział w rynku europejskim.

Kai Vogler powraca do Volkswagen Financial Services AG i zostanie dyrektorem generalnym Volkswagen Financial Services Overseas AG. Nowo utworzona spółka jest wynikiem integracji Volkswagen Financial Services AG (VWFS) i Volkswagen Bank GmbH, która zostać dopełniona w połowie 2024 roku. Volkswagen Financial Services Overseas AG będzie działać jako spółka holdingowa dla pozaeuropejskiej działalności Volkswagen Financial Services AG i obejmie dwanaście rynków, w tym Chiny, Brazylię i Australię.

Źródło: Seat

 

 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę