Sun Yong Hwang nowym Prezesem Hyundai Motor Poland

Nowy Prezes Hyundai Motor Poland Hyundai

21 sierpnia 2023 roku Sun Yong Hwang objął stanowisko Prezesa Hyundai Motor Poland. Po trzech latach i ośmiu miesiącach kadencji Polskę opuścił dotychczasowy prezes Hyundai Motor Poland, Young Jin Lee.

Sun Yong Hwang ma 23-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Swoją karierę rozpoczął w firmie Hyundai w 2000 r. W tym czasie pracował m.in. w Hyundai Motor Company, Hyundai Motor America czy Hyundai Motor Europe, gdzie zajmował stanowiska w obszarze sprzedaży i marketingu. Od lutego 2020 do lipca 2022 pełnił funkcję prezesa Hyundai Motor Czech, które za jego przywództwa odnosiło sukcesy sprzedażowe.

Sun Yong Hwang urodził się w 1975 w Seulu, a w 1998 ukończył Boston University. Ma żonę i córkę, a jako lider najbardziej docenia zdolność do współpracy oraz zaangażowanie.

Jako priorytety na stanowisku prezesa Hyundai Motor Poland wymienia przede wszystkim budowanie siły marki oraz rozwój w kierunku elektromobilności.

Nasza misja skupia się na postępie dla ludzkości. Nasze zelektryfikowane pojazdy przodują w wyścigu o przyszłości motoryzacji, osiągając doskonałe połączenie wydajności, ekologii i innowacji. Potwierdzeniem tego są nagrody World Car of the Year zdobyte w dwóch kolejnych latach przez modele IONIQ 5 oraz IONIQ 6. Hyundai inwestuje również w miejską mobilność powietrzną, pojazdy autonomiczne oraz robotykę wytyczając trendy mobilności przyszłości. Jesteśmy zdecydowani kontynuować budowę silnej marki w Polsce, która będzie kojarzona z zaawansowanymi technologiami, przyszłością i wyjątkowym doświadczeniem dla użytkownika. Współpraca Hyundai Motor Poland z naszymi dealerami i partnerami, wspólna determinacja, pomysły i zaangażowanie sprawią, że osiągniemy stojące przed nami cele – powiedział Sun Yong Hwang, Prezes Hyundai Motor Poland

Źródło: Hunday

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę