Sprawdzona marka w nowej odsłonie

Sprawdzona marka w nowej odsłonie Highway Automotive
15.6.2023

Prezes zarządu, Bogdan Szymanowski, w rozmowie o klasycznych wartościach i założeniach biznesowych firmy Highway Automotive.

Najpierw była spółka Highway, która skupiała się na dystrybucji wysokiej jakości części do układów chłodzenia i klimatyzacji. Potem produkty te sygnowano firmą AVA, kojarzoną z rynkiem polskim oraz zagranicznym, a teraz pojawiła się informacja, że mamy do czynienia z nazwą Highway Automotive. Skąd pomysł na taki rebranding? 

Zmiana nazwy to nawiązanie do naszych tradycji, którymi kierujemy się od samego początku: do dbałości o wysoką jakość produktów i do bycia na bieżąco z rozwojem technologii w branży motoryzacyjnej. Chcemy też skupić się na konkretnym targecie: na samochodach ciężarowych, autobusach, a także na maszynach rolniczych i roboczych. Rynek samochodów osobowych zostawiamy spółkom AVA, a sami – związani z grupą Nissens – z przyjemnością wracamy do korzeni...

Bogdan Szymanowski, prezes zarządu Highway Automotive sp. z o.o. Źródło: Highway Automotive

Jak obecnie wygląda oferta Highway Automotive?

Hasło Truck experts dotyczy całej palety części do układów chłodzenia, klimatyzacji, silników, czujników, układów emisji i kontroli spalin dla ciężarówek, maszyn rolniczych czy autobusów. Naszym założeniem jest nieustanny rozwój właśnie w kierunku „bycia ekspertem” – oznacza to reagowanie na potrzeby rynku motoryzacyjnego i nieustanne wzbogacenie oferty produktowej o nowe rozwiązania technologiczne. Korzystamy ze zdobytej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, ale też cały czas szkolimy się we wskazanych obszarach. Wszystko po to, by „podróż” z nami i cała nasza droga do klienta kojarzyła się wyłącznie z profesjonalizmem.

Co o założeniach firmy powinien wiedzieć polski przedsiębiorca?

W sektorze naprawczym komunikujemy następujące treści: stawiamy na wysoką jakość oferowanych przez nas części. Projektujemy je tak, by cechowały się niezawodnością i spełniały wszystkie wymagane standardy. Klient może wybierać produkty z rozbudowanego katalogu – przedstawione produkty dostosowujemy do indywidualnych specyfikacji pojazdów. Współpracując ze specjalistami technicznymi, przeprowadzamy też ekspertyzę branżową. Gwarantuje to sprawną komunikację z klientem, sprostanie jego potrzebom i ustalanie dogodnego cennika świadczonej usługi. Polski przedsiębiorca może bez obaw korzystać z naszych propozycji, jesteśmy dostępni na terenie całego kraju, u autoryzowanych dystrybutorów – nie ma więc problemu z pozyskaniem części naprawczych. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw światowym standardom, kładziemy nacisk na tak ważne zagadnienia jak ekologia. Popularyzujemy bowiem systemy do zaawansowanej kontroli emisji spalin i sami zwracamy uwagę na produkcję przyjazną naturalnemu środowisku.

Proszę opowiedzieć, jakie działania podjęto na rynku zagranicznym.

Skupiamy się na czynnościach związanych z elektryfikacją ciężarówek. Jest to proces, który będzie wymagał jeszcze wiele lat testów i wdrażania, ale pozostajemy w kontakcie z wieloma producentami układów chłodzenia – chcemy dostosować nową generację produktów do pojazdów elektrycznych. W wypadku takich samochodów konieczna jest stabilna temperatura baterii, prowadzimy więc działania, które w przyszłości umożliwią zaistnienie wszystkich innowacji. Aktualnie posiadamy klientów na pięciu kontynentach, w 70 krajach, a nasi partnerzy są obecni w większości państw europejskich a także w Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Oceanii.

To, co nas wyróżnia jako firmę to fakt, że istniejemy 20 lat na rynku międzynarodowym. Dzięki temu mamy pracowników z ogromnym doświadczeniem i ze świadomością, że ciągły rozwój zapewnia sukces. Zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, który zmienia się bardzo dynamicznie. Chcemy nie tylko dostarczać części do układów chłodniczych, ale dbać też o relację z ludźmi.

Czy, po tylu latach aktywności, można zdefiniować na czym polega powodzenie w biznesie? Czy Highway Automotive ma swoją receptę na sukces?

Myślę, że pierwszą wytyczną powinien być bardzo dobry kontakt z klientem. Słuchanie tego, co komunikuje i jakie uwagi, na bieżąco, nam zgłasza. O polityce firmy piszemy dużo na naszych kanałach marketingowych, chcemy być kojarzeni z jasną ofertą sprzedażową, ale też z solidnością wykonywanych części, z brakiem przestojów produkcyjnych. Drugi priorytet stanowi konsolidacja. Realizowana jest ona poprzez akwizycję oraz ekspansję terytorialną. Oczywistym celem handlowym Highway Automotive jest pozyskanie jak największej liczby klientów, ale też sukcesywne pojawianie się kolejnych listach preferencyjnych. Można to uzyskać, oferując naprawdę wysoką jakość produktów. Ponieważ docieramy do różnych zakątków świata, nie możemy sobie pozwolić na przerwy w dostawach, na braki kadrowe. Śledzimy trendy, a dzięki umiejętnościom kooperacji, reagujemy na „tu i teraz” – tak by hasło Truck experts niosło ze sobą same pozytywne skojarzenia.

Źródło: Highway Automotive

Highway Automotive Sp. z o. o.

Highway Automotive Sp. z o. o.

Truck Experts: Jesteśmy marką wyspecjalizowaną w obszarze samochodów ciężarowych, autobusów oraz maszyn roboczych i rolniczych. Nasza bogata wiedza i doświadczenie pozwalają nam być ekspertami w dostarczaniu części najwyższej jakości dedykowanych tym pojazdom. Naszym priorytetem jest zapewnienie pełnej satysfakcji klientów poprzez dostarczanie rozwiązań idealnie dopasowanych do ich unikalnych potrzeb.

Dynamicznie poszerzana oferta produktów: Nasza oferta produktów Highway Automotive nieustannie się rozwija, aby zawsze być na bieżąco ze zmianami rynkowymi i innowacjami. Jesteśmy elastyczni i reagujemy na potrzeby rynku, poszerzając naszą ofertę o produkty dedykowane pojazdom z nowoczesnymi, zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi.

Marka z historią: Nasza marka, Highway Automotive, ma bogatą historię rozwoju, sięgającą ponad 20 lat. Od samego początku byliśmy liderem w dostarczaniu wysokiej jakości części do samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn roboczych i rolniczych. W ciągu tych lat rozwijaliśmy się, dodając do naszej oferty produkty kontrolujące emisję spalin i poszerzając ją o nowe kategorie produktów. Nasza marka jest synonimem jakości, niezawodności i zaufania w branży.

Dzięki naszej specjalizacji, dynamicznej ofercie produktów i rozwijanej marce, Highway Automotive jest idealnym partnerem dla wszystkich, którzy poszukują wysokiej jakości części do samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn roboczych i rolniczych. Nasze zaangażowanie i długotrwałe doświadczenie sprawiają, że możemy sprostać wszelkim potrzebom i wymaganiom naszych klientów.

Profil Firmy

Highway Automotive Sp. z o. o.