Spotkanie Akademii Młodego Mechanika już za nami

Spotkanie Akademii Młodego Mechanika już za nami fot. Mateusz Koszycki

17 października w białostockim mechaniku im. św. Józefa odbyło się spotkanie szkoleniowo-integracyjne z uczestnikami XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w ramach Akademii Młodego Mechanika. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy kształcą się w kierunkach technicznych związanych z motoryzacją. Jego celem jest rozwój talentów, pasji i umiejętności młodych ludzi w zgodzie z aktualnymi trendami i potrzebami rynku motoryzacyjnego.

Podczas spotkania z młodzieżą podsumowano tegoroczną edycję Mistrzostw oraz przedstawiono ramowy plan kolejnej edycji. Kilkuset uczniów szkół technicznych nie tylko poznawało tajniki instalacji LPG, ale miało też okazję porozmawiać z gwiazdami świata motoryzacji – Jakubem Przygońskim i Grzegorzem Dudą.

Mistrzostwa_Mechanikow_Bialystok_2023_spotkanie_z_mlodzieza fot. Mateusz Koszycki

Jak dowiedzieliśmy się z przebiegu spotkania, marka STAG dołączyła do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W najbliższej edycji zawodów młodzi pasjonaci motoryzacji powalczą o nagrody w nowej kategorii – Młody Instalator LPG, której partnerem jest AC SA, właściciel marki STAG.

Mistrzostwa_Mechanikow_Bialystok fot. Mateusz Koszycki

W kolejnej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników młodzi pasjonaci motoryzacji będą mogli poszerzać swoją wiedzę i walczyć o nagrody w nowej kategorii – Młody Instalator LPG. Uczestnicy Mistrzostw będą czerpać wiedzę od ekspertów białostockiej spółki AC SA, lidera branży autogaz i jednego z największych producentów instalacji gazowych pod marką STAG.

Poprzez udział w Mistrzostwach i Akademii chcemy wspierać rozwój młodych talentów w dziedzinie montażu instalacji LPG, a co za tym idzie – kształcić nowe pokolenie montażystów dla całej naszej branży – podkreśla Paweł Baraniuk, wiceprezes AC SA ds. Handlu i Rozwoju.

Mistrzostwa_mlodych_Mechanikow_Bialystok_2023 fot. Mateusz Koszycki
Mistrzostwa_Mechanikow_Bialystok_szkola_mechaniczna_sw_jozefa fot. Mateusz Koszycki

Źródło: V8 Team

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę