Scantool EOBD – UNIMETAL – z certyfikatem ITS dla SKP – autoExpert nominuje

Scantool EOBD – UNIMETAL – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Miernik działa jako Scantool EOBD, ale również służy do mierzenia temperatury i wykrywania prędkości obrotowej silnika. Dzięki takiemu połączeniu diagnosta czy mechanik używa jednego narzędzia do wykonywania obu testów. Urządzenie spełnia wszelkie wymagania diagnostyczne w zakresie czytnika OBDII/EOBD na SKP w samochodach osobowych jak i ciężarowych.

Posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego. RC3 (Revolution Counter 3) jest w rzeczywistości interfejsem, który może zbierać dane na trzy sposoby: za pomocą zacisku indukcyjnego i czujnika piezoelektrycznego, za pomocą mikrofonu i sygnału resztkowego akumulatora lub bezpośrednio z gniazda OBD (w pojazdach wyposażonych w ten protokół).

Scantool EOBD – UNIMETAL

W przypadku, gdy przeprowadza się odczyt obrotów i temperatury silnika poprzez złącze diagnostyczne pojazdu, narzędzie pozwala na wykonywanie badań bez otwierania pokrywy, ponieważ może łączyć się i pobierać dane poprzez protokół EOBD. RC3 może być również używany w trybie skanera. Podłączony do gniazda EOBD, odczytuje parametry określone w normie zgodnie z nowymi procedurami kontroli emisji spalin.

UNIMETAL Spółka z o.o.
77-400 Złotów, ul. Kujańska 10
unimetal-moto.com

UNIMETAL

 

UNIMETAL Sp. z o.o.

UNIMETAL Sp. z o.o.

UNIMETAL to polski producent nowoczesnego wyposażenia dla stacji kontroli pojazdów i warsztatów oraz twórca systemów komputerowych do zarządzania procesem badań technicznych pojazdów. Firma posiada własną fabrykę produkującą urządzenia, centrum badawczo-rozwojowe, zespół doradców techniczno-handlowych oraz serwis fabryczny działający na terenie całego kraju.

Nasze urządzenia pracują w tysiącach stacji, w ponad 30 krajach świata, w Europie, Azji, Afryce i Ameryce. Stosowane są przez oficjalne stacje kontroli pojazdów, profesjonalne serwisy samochodowe, policję, Inspekcję Transportu Drogowego (ITD), instytucje badawcze: Instytut Transportu Samochodowego (ITS), Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), Politechnikę Warszawską, Politechnikę Krakowską, a także przez polską oraz brytyjską armię. 

UNIMETAL produkuje wyposażenie do diagnostyki pojazdowej. Flagowa oferta to linie diagnostyczne serii Quantum oraz ALPHA, w skład których wchodzą: urządzenia rolkowe do badania hamulców, testery zawieszenia, płyty zbieżności, szarpaki, zestawy do geometrii, tester świateł, analizatory gazu, dymomierze i inne dodatkowe urządzenia w pełni zintegrowane systemami komputerowymi UNILINE oraz MULTILINE, które oferują badania w systemie potokowym. Urządzenia rolkowe są dostępne w wielu opcjach, np. z silnikami 11 kW lub 15 kW do testowania ciężkich pojazdów, z systemem dociążania opartym na hydraulicznym układzie podnoszenia. Do obsługi pojazdów niskoprofilowych firma oferuje wersje z windą pneumatyczną między rolkami. Jednocześnie firma dostarcza systemy informatyczne do obsługi i łączenia urządzeń diagnostycznych w zintegrowanych ścieżkach diagnostycznych.

Ponadto oferujemy kompleksowe wyposażenie stacji kontroli pojazdów i warsztatów samochodowych:

  • podnośniki samochodowe (m.in. 2-, 4-kolumnowe, nożycowe, podprogowe, kolumny mobilne, podpodłogowe, niskopodnoszące),
  • testery warsztatowe,
  • wyposażenie serwisów ogumienia,
  • myjnie samochodowe,
  • urządzenia do geometrii,
  • urządzenia do klimatyzacji i wiele innych.

 

Produkty marki UNIMETAL posiadają szereg certyfikatów krajowych i zagranicznych, między innymi polskiego Instytutu Transportu Samochodowego czy brytyjskiego GEA na zgodność z wymaganiami DVSA. System zarządzania jakością firmy posiada certyfikat zgodności z normą ISO 9001, wydany przez British Standard Institute wg wymagań akredytacyjnych United Kingdom Accreditation Service.

Profil Firmy

UNIMETAL Sp. z o.o.