Rajd Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego 23-24 września 2023 r.

Rajd Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego Swidnica24.pl

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników motoryzacji. W najbliższy weekend odbędzie się II Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Start i meta tego wydarzenia, podobnie jak przed rokiem, odbędzie się na świdnickim Rynku. Organizatorzy już teraz zachęcają właścicieli zabytkowych pojazdów do udziału w rajdzie, a mieszkańców do odnotowania terminu imprezy w kalendarzach.

Jak wyjaśniają organizatorzy z Jaworskiego Stowarzyszenia Miłośników Motoryzacji, celem Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego jest nie tylko popularyzacja turystyki automobilowej oraz integracja międzynarodowych środowisk motoryzacyjnych, ale również promocja walorów historycznych oraz turystycznych regionu i historii motoryzacji.

Rajd Pojazdów Zabytkowych Księstwa Świdnicko-Jaworskiego 23-24 września 2023 r. zdjęcie w treści artykułu

Na starcie ubiegłorocznej edycji wydarzenia stanęło blisko 50 załóg poruszających się motoryzacyjnymi perełkami z różnych zakątków świata – poczynając od aut amerykańskich, poprzez angielskie, francuskie, niemieckie, szwedzkie, po czeskie, radzieckie i PRL-owskie. Wśród nich znalazły się m.in. Excelsior 2200T z 1930 r., VW Käfer z 1938 r., Mercedes-Benz W136 z roku 1951, Citroen 11BL z 1955 r., Mercedes-Benz 280SE z 1969 r., czy też Mercedes 450SLC z 1976 r..

Uroczyste rozpoczęcie tegorocznej edycji rajdu nastąpi w sobotę, 23 września o godzinie 9.15 na świdnickim Rynku. Następnie uczestnicy wyruszą w trasę, udając się do Bolkowa, a także do Świebodzic, gdzie na tamtejszym Rynku prowadzone będą konkurencje rajdowe.

Zabytkowe auta biorące udział w rajdzie powrócą do Świdnicy około godziny 15.30-16.00. Na głównym placu miasta przewidziano prezentację samochodów, ogłoszenie wyników rajdu oraz dekorację zwycięzców. Zabytkowe pojazdy będzie też można podziwiać w niedzielę, 24 września.

Od godziny 10.00 na świdnickim Rynku odbywać się będzie konkurs elegancji, po zakończeniu którego nastąpi wręczenie nagród oraz uroczyste zamknięcie rajdu. Informacje dotyczące warunków udziału w rajdzie dostępne są na stronie wydarzenia.

Źródło: Swidnica24.pl

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę