Przygotuj się na sezon zimowy. Sprawdź stan akumulatora.

Przygotuj klienta na sezon zimowy – sprawdź stan akumulatora Clarios
1.11.2023

Według ostatnich danych Stowarzyszenia Samochodowego (ADAC) zły stan akumulatora jest przyczyną ponad 43% wszystkich awarii na drodze. Powód jest oczywisty: w samochodach, które są przez dłuższy czas nieużywane, a także użytkowane na krótkich trasach, akumulatory rozładowują się, co w konsekwencji prowadzi do problemów z uruchomieniem silnika.

Upały powodują samorozładowanie akumulatora

Mimo łagodniejszych zim w ostatnich latach liczba awarii akumulatorów jest niezmiennie wysoka. Praca zdalna zmieniła częstotliwość użytkowania samochodu i wiąże się z jego dłuższymi przestojami, podczas których akumulatory tracą napięcie i nie są ładowane. Ponadto wysoka temperatura w okresie letnim powoduje samorozładowanie, a to przyspiesza starzenie się akumulatora. Nadchodząca zima doprowadzi do kolejnego spadku mocy akumulatora, który może nie być w stanie uruchomić silnika.

Powiązane firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.

grafika przyczyny awarii na drodze

Spokojna głowa w zimie

Dzięki rutynowej kontroli w warsztacie można dowiedzieć się, czy akumulator jest w pełni sprawny, czy należy go doładować, a może wymienić na nowy. Udając się do jednego z autoryzowanych warsztatów VARTA, można być spokojnym przez całą zimę. Fachowcy dysponują niezbędną wiedzą, aby szybko i bezpiecznie wymienić akumulator, gdy jest to konieczne. Zadbają też o to, aby zużyty akumulator został poddany utylizacji i w jak najmniejszym stopniu szkodził środowisku. Akumulatory samochodowe są najczęściej odzyskiwanym i przetwarzanym produktem w na świecie, wyprzedzając aluminium, papier, opony i szkło.

baner akumulator Varta

Obieg zamknięty

Firma Clarios we współpracy z partnerami i klientami opracowała system zbierania zużytych akumulatorów, który zapewnia ich wykorzystanie w ramach obiegu zamkniętego. Dzięki temu udaje się nam odzyskać z rynku aż 98% akumulatorów ołowiowych z pojazdów w Europie, a także bardzo dużą część materiałów, z których są wykonane. Elementy z tworzywa sztucznego są przetwarzane na wióry polipropylenowe, na przykład do nowych obudów akumulatorów. Ołów jest wykorzystywany do produkcji nowych akumulatorów. Natomiast elektrolit można przetworzyć na nawozy i środki czyszczące.

fabryka akumulatorów Varta

Każdy, kto chce bezpiecznie podróżować zimą, powinien sprawdzić akumulator i w razie potrzeby dokonać jego wymiany w warsztacie. Zachęcamy do odwiedzenia strony VARTA, gdzie znajdują się adresy warsztatów, które przeprowadzają diagnostykę akumulatora.

Przed pierwszym nadejściem mrozów zalecamy kontrolę stanu akumulatora w specjalistycznym warsztacie.

Artykuł sponsorowany Clarios

Clarios Poland Sp. z o.o.

Clarios Poland Sp. z o.o.

Firma Clarios producent m.in. akumulatorów VARTA  jest światowym liderem w dziedzinie akumulatorów samochodowych dla systemów start-stop oraz nowoczesnych akumulatorów do pojazdów o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

50 centrów produkcji, recyklingu i dystrybucji dostarcza ponad jedną trzecią światowej produkcji akumulatorów ołowiowo-kwasowych głównym producentom samochodów oraz sprzedawcom na rynku wtórnym.

Akumulatory marki VARTA montowane są w milionach samochodów osobowych i ciężarowych, motocykli oraz przyczep kempingowych. Każdy akumulator to efekt ciężkiej pracy oraz wieloletniego doświadczenia inżynierów. Obecnie w szerokiej ofercie dostarczanych produktów znajdują się akumulatory do samochodów osobowych VARTA Dynamic Trio: Silver, Blue i Black. Akumulatory VARTA Blue Dynamic EFB oraz VARTA Silver Dynamic AGM przeznaczone do pojazdów z systemem start-stop. Ponadto marka poszerzyła swoją ofertę o akumulatory dodatkowe/wspomagające VARTA Auxiliary. Kolejne pozycje w portfolio to VARTA PROMOTIVE TRIO: Silver, Blue i Black, przeznaczone dla samochodów ciężarowych.

Ponadto dla pojazdów użytkowych o częstych cyklach rozładowania i ładowania firma oferuje akumulator VARTA Promotive EFB. I ostatnio wprowadzony na rynek VARTA PROMOTIVE AGM – jedyny akumulator do najbardziej wymagających zastosowań i obsługi energochłonnych funkcji, takich jak chłodzenie i ogrzewanie postojowe. Został stworzony we współpracy z największymi producentami pojazdów użytkowych, z myślą o innowacjach, które będą standardowym wyposażeniem pojazdów użytkowych w przyszłości.

W ofercie znajdują się również akumulatory VARTA Powersports – przeznaczone do motocykli, VARTA Professional – stosowane min. w łodziach i przyczepach kempingowych.

Marka VARTA zachęca warsztaty i serwisy samochodowe do uczestniczenia w programie Testowania Akumulatorów, a użytkowników do regularnego badania stanu akumulatora.

Profil Firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.