Przygotowanie akumulatora do sezonu jesienno-zimowego

Przygotowanie akumulatora do sezonu jesienno-zimowego Exide Technologies
11.10.2022

Planując przygotowanie auta do sezonu jesienno-zimowego, na listę zadań należy wpisać zadbanie o stan techniczny akumulatora. Wystarczy podjąć kilka kroków, żeby uniknąć problemów z rozruchem silnika w mroźny poranek. Jakich? Zobacz sam!

1. Sprawdzaj zdolność rozruchową

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie zdolności rozruchowej akumulatora i dostępności energii. Z tym najlepiej poradzi sobie inteligentny, nowoczesny tester akumulatorów, np. Exide EBT965P. Przy jego pomocy można przetestować modele wykonane w technologiach: AGM, GEL, EFB, jak również klasyczne akumulatory kwasowo-ołowiowe.

Exide EBT965P

2. Kontroluj napięcie

W prawidłowo naładowanym akumulatorze jego napięcie powinno wynosić 12,7 V lub więcej. Wynik poniżej 12,5 V to znak, że akumulator zaczął się rozładowywać. 

Możemy go naładować w prosty sposób przy pomocy inteligentnego prostownika nowej generacji, np. Exide 12/7. Ma on tę zaletę, że nie wymaga kontroli podczas pracy, ponieważ zapewnia całkowitą automatyzację procesu ładowania. Wystarczy podłączyć akumulator, a urządzenie samo dobierze odpowiednie parametry, m.in. czas ładowania. Stosując tego rodzaju prostowniki nowej generacji, nie musimy się też martwić o ewentualne przeładowanie akumulatora – Exide 12/7 sam przerwie ładowanie w odpowiednim momencie.

Prostownik Exide 12/7

3.  Znajdź odpowiedni akumulator

Jeśli Twój akumulator odmówił posłuszeństwa i chcesz w prosty sposób dobrać nowy, skorzystaj z naszej wyszukiwarki akumulatorów online – Exide Battery Finder

Znajdź odpowiedni akumulator po:

  • numerze VIN pojazdu,
  • numerze części lub zamiennika,
  • specyfikacji akumulatora.

Sprawdź>>
Lub pobierz aplikcję z Google Play (Android) lub App Store (iOS)

Pamiętaj, aby przy doborze akumulatora kierować się zaleceniami producenta pojazdu.

4. Postaw na sprawdzone technologie

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym bardzo dużo zależy od jakości i technologii, w której został wykonany akumulator. Niezawodność i moc niezależnie od warunków atmosferycznych gwarantuje Carbon Boost 2.0 – technologia wykorzystywana w akumulatorze Exide Premium.

Technologia Carbon Boost 2.0

Zalety Exide Premium

  • ładuje się do 2 razy szybciej niż tradycyjne akumulatory,
  • 30% więcej mocy rozruchowej w porównaniu ze standardowymi akumulatorami,
  • idealny do bogato wyposażonych aut z mocnymi silnikami i wymagającymi instalacjami elektrycznymi,
  • zastosowanie w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz w ruchu miejskim.

akumulator Exide

Exide Premium z technologią Carbon Boost 2.0

 

Artykuł sponsorowany Exide

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

Exide Technologies to firma o ponad 100-letniej tradycji, lider na ryku polskim oraz czołowy eksporter do krajów UE oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu (dywizja GNB), zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. To uznany dostawca na pierwsze wyposażenie, którego akumulatory montowane są w najnowszych modelach samochodów marek: VW, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Hyundai, Scania, MAN, Volvo Truck i Mercedes Truck.

Produkty firmy dostępne są na rynku wtórnym pod dwiema znanymi markami EXIDE i CENTRA. Marka CENTRA  istnieje na rynku od ponad 90 lat i jest jedną z najbardziej znanych i cenionych wśród kierowców marek  akumulatorów.

Oferta firmy obejmuje  akumulatory do samochodów osobowych w tym z systemem start-stop, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do motocykli, skuterów oraz łodzi, kamperów i innych pojazdów rekreacyjnych. Akumulatory do pojazdów start-stop – Centra/Exide AGM (Absorbent Glass Mat ) – cechuje nowa technologia LifeGrid® idealna dla zaawansowanych układów start-stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią pochodzącą z hamowania rekuperacyjnego. Technologia LifeGrid® (w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej) zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora.

Akumulatory Centra/Exide  EFB (Enhanced Floaded Battery) wyposażone również w formułę Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów (zarówno wyposażonych w system start-stop, jak i bez niego), z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność. W samochodach z systemem start-stop nowe akumulatory EFB wykazują bezkonkurencyjne możliwości odzyskiwania energii i wyjątkowo dynamiczne ładowanie. Dodatkową korzyścią jest dłuższa żywotność akumulatorów w samochodach z tradycyjnym układem napędowym. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych Exide na szczególne wyróżnienie zasługują gamy Centra Futura oraz Exide Premium z nową formułą Carbon Boost 2.0. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych i  2 razy szybszym doładowaniem akumulatora w trakcie jazdy. Wartością dodaną do akumulatorów z tych gam jest pakiet Assistance, obowiązujący 3 lata i gwarantujący kierowcom bezpłatną pomoc na drodze, w przypadku problemów spowodowanych awarią akumulatora.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory wykonane w technologii HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy i wytrzymałości cyklicznej. Warto zwrócić uwagę na akumulator StrongPRO EFB+ z formułą CARBON BOOST oraz niezwykle solidny akumulator EndurancePRO EFB, wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością.Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów do motocykli. Akumulatory Exide Motorbike & Sport to gamy Exide GEL – idealne do pojazdów klasy premium z fabrycznym lub dodatkowym wyposażeniem elek-trycznym, Exide AGM Ready dedykowane wysokiej klasy motocyklom, pojazdom sportowym i off-road, Exide AGM i Conventional odpowiednie do większości zastosowań, a także gama ultralekkich akumulatorów litowo-jonowych EXIDE Li-Ion – idealna do motocykli sportowych.

Dopełnieniem oferty jest linia akumulatorów Exide Marine & Leisure do łodzi i kamperów. Składa się z gamy Start/Start AGM (rozruch silnika), Dual/Dual AGM/Dual EFB (rozruch i zasilanie urządzeń) oraz Equipment/Equipment GEL/Equipment AGM (zasilanie urządzeń). Uzupełnieniem oferty jest ultralekki (do 50% lżejszy od innych akumulatorów) akumulator Equipment Li-Ion charakteryzujący się możliwością szybkiego doładowania (w ciągu 2 godzin) oraz bardzo niskim stopniem samorozładowania.

Rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji Exide zapewnia najlepszą jakość obsługi i terminowe dostawy. Exide oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi, akcesoria i doradztwo.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.