PRODUKT ROKU 2019: Tarcza sprzęgłowa TH

Valeo
4.7.2019

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Tarcza sprzęgłowa Valeo nowej generacji typu TH to rozwiązanie, które przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i spełnienia coraz bardziej wyśrubowanych norm emisji spalin w pojazdach ciężarowych i autobusach.
Nowa tarcza TH charakteryzuje się zwiększeniem możliwości tłumienia drgań aż o 30% w porównaniu z tarczami poprzednich generacji. Jednocześnie jest w stanie przenieść taki sam wysoki moment obrotowy, w zależności od referencji nawet do 3500 Nm. Tarcza TH umożliwia obniżenie prędkości obrotowej silnika o 200 obrotów, a to oznacza oszczędność paliwa nawet o 3%.

W tarczy TH wykorzystano opatentowane przez Valeo specjalne gniazdo sprężyny, które ogranicza skręcanie sprężyny i zwiększa niezawodność całego układu.

Tarcze TH – dzięki swej nadzwyczajnej zdolności tłumienia drgań – znakomicie sprawdzają się w pojazdach ciężarowych i autobusach wyposażonych w zautomatyzowaną skrzynię biegów.

Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o.
New City, ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa, Polska
tel. +48 22 543 43 00, faks: +48 22 543 43 05

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę