Polscy producenci części motoryzacyjnych na targach w Algierii

PMG
6.3.2020

Wczoraj zakończyły się targi EQUIP AUTO ALGERIA 2020. Jedna z największych imprez motoryzacyjnych w Afryce Północnej poświęcona samochodowym częściom zamiennym i usługom serwisowym odbyła się w dn. 2-5 marca 2020 r. w Algierze. Producentów znad Wisły reprezentowało stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna („PGM”).

PGM przedstawiło szeroką ofertę części motoryzacyjnych produkowanych w Polsce, m.in. oferowanych pod wspólną marką „PGM Automotive” filtrów, akumulatorów i elementów zawieszenia. Odwiedzający interesowali się także polskimi olejami, układami wydechowymi, piórami wycieraczek, rolkami rozrządu czy zaworami.

Reklama

W targach EQUIP AUTO ALGERIA uczestniczyliśmy po raz pierwszy. Naszym głównym celem było nawiązanie relacji z importerami i dystrybutorami samochodowych części zamiennych z regionu Afryki Północnej i to nam się udało. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, pozyskaliśmy ponad 50 kontaktów biznesowych, z których część dobrze rokuje na przyszłość – powiedział Bartosz Mielecki, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia PGM.

W 14. edycji EQUIP AUTO ALGERIA udział wzięło 300 wystawców z 15 krajów. Z uwagi na sytuację spowodowaną przez koronawirusa organizatorzy w ostatniej chwili odwołali udział przedstawicieli ponad 120 firm chińskich oraz kilku firm z Włoch i Korei Płd. Również liczba odwiedzających była niższa niż zakładane 10 tysięcy.

Reklama

Źródło: PGM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę