Podwójne sprzęgło mokre VALEO (DWC) - nowość w ofercie

Valeo
30.4.2022

We współczesnej motoryzacji jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru pojazdu stają się komfort i ekonomia. Jest to jeden z powodów dla którego we współczesnych układach napędowych coraz częściej spotykamy dwusprzęgłowe skrzynie biegów. 

Firma Valeo będąca jednym z liderów innowacji w przemyśle motoryzacyjnym bierze aktywny udział w rozwoju technologii podwójnego sprzęgła a jej produkty montowane są seryjnie na liniach montażowych producentów na całym świecie. Dotychczas na rynku części zamiennych Valeo oferowało komponenty układu podwójnego suchego sprzęgła (DDC) montowanego w pojazdach KIA i Hyundai.

Nowością oferowaną dla rynku części zamiennych jest oferta komponentów do układu podwójnego mokrego sprzęgła (DWC), które znajdziemy w pojazdach takich marek jak Renault, Ford, BMW i Mercedes.

Banner Valeo


Dwusprzęgłowe skrzynie biegów łączą komfort automatycznej zmiany biegów z wysoką efektywnością przeniesienie momentu obrotowego i ograniczonym spalaniem w porównaniu do standardowych rozwiązań – osiągając, w zależności od modelu od 5 do 7% lepsze wyniki. Kluczowym elementem układu odpowiadającym za przeniesienie napędu jest podwójne sprzęgło specjalnej konstrukcji w zależności od wymagań sprzęgło W technologii suchej lub mokrej. Dodatkowym elementem układu zapewniającym komfort poprzez redukcję drgań i hałasu jest dwumasowe koło zamachowe, które swoją konstrukcją nieco różni się od klasycznych kół zamachowych spotykanych w klasycznych rozwiązaniach układów napędowych.

Podwójne sprzęgło składa się z dwóch tarcz sprzęgłowych i docisków osadzonych na dwóch wałkach sprzęgłowych, z czego jeden jest umieszczony w drugim. Jednostka centralna przewiduje zachowanie kierowcy załączając lub redukując bieg za pomocą jednego ze sprzęgieł. Dzięki temu nie występuje efekt przerwania przenoszenia momentu obrotowego – jak w przypadku tradycyjnej zmiany w skrzyniach jednosprzęgłowych. Zwiększa to kontrolę kierowcy nad pojazdem, pozwala na bardziej dynamiczną ale jednocześnie płynną jazdę. W przypadku sprzęgieł mokrych możliwe jest przenoszenie relatywnie większych momentów obrotowych i praca w wyższych zakresach obrotów silnika niż w przypadku podwójnych sprzęgieł suchych. Jest to związane z właściwościami termicznymi tarcz sprzęgła które zanurzone są w oleju przekładniowym. 

 

Dzięki ofercie Valeo wymiana sprzęgła w dwusprzęgłowych skrzyniach biegów w niezależnych warsztatach staje się możliwa również w przypadku sprzęgieł mokrych w pojazdach marek Ford, Renault, BMW. Kompleksowa oferta Valeo, poza podwójnymi sprzęgłami dostosowanymi do konkretnych jednostek napędowych składa się również z kół dwumasowych stosowanych oryginalnie w danych jednostkach napędowych. Nie ma wątpliwości, że zapotrzebowanie na komponenty do innowacyjnych rozwiązań układów napędowych będzie rosło wraz z pojawianiem się coraz to nowszych modeli pojazdów na naszych drogach. Zwłaszcza technologia podwójnych sprzęgieł pozwoli na dokonanie napraw w pojazdach niedostępnych do tej pory dla niezależnych warsztatów. Valeo biorąc aktywny udział w rozwoju technologii podwójnego sprzęgła oferuje kolejne rozwiązania dla innowacyjnych układów napędowych.

Poza oferowanym produktem, Valeo zapewnia bogatą ofertę szkoleń w formie webinarów, filmów i instrukcji montażowych, aby umożliwić w pełni profesjonalną naprawę sprzęgła.

Screen Valeo

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.valeoservice.pl.

Artykuł sponsorowany firmy Valeo.

Valeo Service Eastern Europe Sp.z o.o.

Valeo Service Eastern Europe Sp.z o.o.

Valeo to specjalista w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży części, systemów zintegrowanych i modułów dla branży motoryzacyjnej. Wszechstronne doświadczenie i dążenie do innowacyjności pozwala Valeo wyposażać samochody w najnowsze technologie oraz wyprzedzać potrzeby branży motoryzacyjnej.

Valeo Service jest specjalistą na rynku części zamiennych, obsługując zarówno producentów samochodów, jak i niezależny rynek wtórny. Valeo Service zaopatruje wszystkie kanały rynku wtórnego na całym świecie w szeroką gamę produktów, stanowiąc tym samym wsparcie dla specjalistów rynku wtórnego w ich codziennej pracy oraz zwiększając bezpieczeństwo, komfort i przyjemność jazdy samochodami.

Valeo Service oferuje też innowacyjne narzędzia i usługi takie jak diagnostyka, szkolenia oraz wsparcie sprzedaży i marketingu dla dealerów samochodów, dystrybutorów części zamiennych oraz niezależnych warsztatów samochodowych w ponad 150 krajach na świecie. Wśród całej działalności Valeo, grupa Valeo Service odpowiada za aktywność na rynku wtórnym.

Jako producent średnio 3000 nowych referencji rocznie, Valeo Service oferuje szeroką gamę produktów oraz znakomitych usług (narzędzia szkoleniowe, narzędzia wspomagania sprzedaży i narzędzia wsparcia technicznego).

Valeo Service oferuje wysokiej jakości, kompleksowe i innowacyjne rozwiązania, które zaspokoją każdą potrzebę rynku. Dealerzy samochodów, dystrybutorzy części zamiennych, niezależni mechanicy i właściciele warsztatów korzystać mogą z wartości dodanej, która zwiększa ich efektywność tak w aspekcie handlowym, jak i technicznym.

Oferta:

Wszechstronna oferta Valeo Service w zakresie części zamiennych do pojazdów obejmuje wiele produktów i usług dla producentów i niezależnych sieci na całym świecie. Nasza fachowa wiedza widoczna jest we wszystkich kanałach dystrybucji, zarówno tych dedykowanych profesjonalistom z branży (tradycyjne sieci motoryzacyjne), jak i jednostkom niezależnym (hipermarkety, mechanicy oraz internet).

Produkty Valeo obecne są w ponad 150 krajach. Sprzedaż wspierana jest przez wypecjalizowane oddziały produkujące części zamienne w Europie (9 filii), w USA, Meksyku, w Azji (m.in. w Chinach i w Indiach), w Ameryce Południowej (Brazylia i Argentyna), oraz w oddziale eksportowym, który zaopatruje pozostałe części świata.

Bogate i spójne portfolio produktów i usług, które z każdym rokiem powiększa się średnio o 3000 nowych produktów.

 • klimatyzacja i jakość powietrza
 • chłodzenie silnika
 • filtry silnikowe
 • systemy hamulcowe
 • systemy wycieraczek
 • systemy zapłonowe
 • układy elektryczne
 • układy przeniesienia napędu
 • systemy oświetlenia
 • systemy zabezpieczeń
 • układy przełączników i systemy detekcji
 • układy regulacji przepływu powietrza
 • akcesoria elektryczne
 • wspomaganie parkowania i jazdy

Profil Firmy

Valeo Service Eastern Europe Sp.z o.o.