Pełna cyfryzacja doboru i przygotowania koloru

Pełna cyfryzacja doboru i przygotowania koloru PPG
7.5.2024

PPG Industries, światowy lider branży lakierniczej, oferuje swoim partnerom innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zautomatyzowały niemal cały proces dopasowania koloru i przygotowywania mieszanki.

Na cyfrowy ekosystem PPG LINQ, to jest proces doboru i przygotowania koloru, składają się: automatyczna maszyna dozująca Moonwalk™ zarządzana oprogramowaniem PaintManager XI™ oraz najbardziej zaawansowany na rynku spektrofotometr PPG DigiMatch™ wraz z funkcją PPG VisualizID™.

>>Dowiedz się więcej nt. PPG LINQ<<

To kompletny pakiet narzędzi poprawiających wydajność i rentowność warsztatów, którą doceniają nasi klienci.

Poznaj najbardziej zaawansowane na rynku urządzenia PPG LINQ™:

spektrometr
PPG DigiMatch – rewolucyjna wielokątowa, kolorowa kamera cyfrowa pomaga dużym i małym warsztatom blacharsko-lakierniczym łatwiej i szybciej dopasować kolor.
oprogramowanie
PPG VisualizID – zaawansowana wizualizacja 3D szybko i łatwo znajduje najlepsze dopasowanie kolorów.

Pobierz broszurę informacyjną: PPG DigiMatch™ i PPG VisualizID™

 

O współpracy z PPG

Dariusz Jakubowski
szef działu blacharsko-lakierniczego
Toyota Bielany, Warszawa

Pełna cyfryzacja doboru i przygotowania koloru zdjęcie w treści artykułu

Mogę powiedzieć, że w ostatnich 3 latach PPG zdecydowanie wyznacza postęp w naszej branży. PPG MOONWALK® i PPG LINQ™ to precyzyjne urządzenia, które pozwoliły nam w całości wyeliminować błąd człowieka w procesie doboru i przygotowania koloru. Oszczędności generowane są na poziomie zarządzania magazynem (monitorujemy stany w czasie rzeczywistym), a automatyczne dozowanie pozwala na zużywanie w całości pigmentów. Ponadto urządzenia w połączeniu z oprogramowaniem PPG VisualizID™ dają nam możliwość tworzenia powtarzalnych kolorów, co również generuje oszczędność, eliminując poprawki lakiernicze.

Michał Garsztka
prezes zarządu
Auto Moto Centrum, Poznań

Michał Garsztka, Auto Moto Centrum

Jesteśmy autoryzowaną stacją napraw powypadkowych samochodów marki Tesla i bardzo dużą blacharnią i lakiernią, która wykonuje naprawy dla praktycznie wszystkich CFM-ów w Polsce.

To stawia przed nami bardzo wysokie wymagania techniczne. Musimy dbać o prawidłowe wyszkolenie pracowników i dostarczać im najwyższej jakości technologie. W nasze cele doskonale wpisuje się firma PPG. PPG LINQ™ oszczędza nam czas w pracy. Pomaga uniknąć wykonywania natrysków próbnych, które są czasochłonne i kosztowne. Gdy dodatkowo spięliśmy PPG LINQ™ z PPG MoonWalk®, to uzyskaliśmy półautomatyczne narzędzie pracy.

Gdyby ktoś zapytał mnie o zdanie, to powiedziałbym, że warto wdrożyć wszystkie te rozwiązania, ponieważ naprawdę przyspieszają pracę na warsztacie, oszczędzają koszty i sprawiają, że praca jest bardziej efektywna.

Łukasz Kowalski
kierownik działu lacharsko-lakierniczego
Auto Styl, Inowrocław

Łukasz Kowalski, Auto Styl

Ponad pół roku temu wdrożyliśmy w naszym warsztacie rozwiązania cyfrowe PPG: LINQ™ i MOONWALK®. Wcześniej dobór właściwego koloru zabierał nam dużo czasu, myśleliśmy nawet o zatrudnieniu kolorysty. Dzięki PPG LINQ™ dobór kolorów stał się dużo łatwiejszy. Nie ma potrzeby robienia dużej liczby próbek, robimy tylko te, które wybierzemy w programie. Urządzenie sprawia, że możemy lepiej dobierać kolor w krótszym czasie. Dzisiaj nikt z naszej załogi nie wyobraża sobie pracy bez tego urządzenia. 

W przypadku urządzenia MOONWALK® cenimy sobie powtarzalność kolorów, oszczędność materiału i lepsze wykorzystanie czasu lakiernika. Nasi lakiernicy są w stanie dorobić małą ilość danego koloru, a dzięki precyzji dozowania kolory są powtarzalne. Kiedy system sam dozuje pigmenty, lakiernik może wykonywać inną czynność. Marzy mi się, aby w przyszłości urządzenie było w 100% automatyczne.

Obsługa obydwu urządzeń jest prosta i intuicyjna. Po jednodniowym przeszkoleniu każdy pracownik – od lakiernika, poprzez pomocnika, a nawet ucznia – jest w stanie je obsługiwać. 

Nowoczesne rozwiązania od PPG sprawiają, że mamy jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce. W przypadku młodego pokolenia lakierników jest to szczególnie ważne: czysty i nowocześnie wyposażony zakład buduje profesjonalny wizerunek miejsca pracy i całej branży.

 

Artykuł sponsorowany PPG Industries Poland