Ozonatory Magneti Marelli

Ozonatory Magneti Marelli
11.5.2020

W obecnym czasie, układ wentylacji i klimatyzacji pojazdu może stać się obszarem transmisji koronawirusa. Badania pokazują, że wirus COVID-19 może przetrwać w zależności od rodzaju powierzchni nawet do 80h. Jedną z metod odkażania jest ozonowanie. 

Ozon, czyli ,,aktywny tlen’’, jest gazem, który dociera w każde nawet najtrudniej dostępne miejsca wewnątrz pojazdu i układu klimatyzacji. Ozon posiada silne właściwości odkażające, eliminuje  nieprzyjemne zapachy oraz – co najważniejsze, grzyby, bakterie i wirusy. Magneti Marelli w ofercie posiada dwa modele Ozon-Maker oraz Ozonator MX4000 o wydajnościach odpowiednio: 1000 i 4000 mg /h.

Ozon-Maker jest dedykowany do odkażania samochodów osobowych. W zależności od wielkości kabiny pojazdu i stopnia jej zanieczyszczenia, urządzenie posiada możliwość wyboru trybu i czasu pracy (5, 10, 15, 30, 60 minut). W przypadku autobusów, zaleca się wykorzystanie kilku urządzeń typu Ozon Maker lub bardziej wydajnego urządzenia MX4000, które sprawdza się lepiej w przypadku właśnie autobusów oraz większych kubaturowo kabin pojazdów.


Źródło: Magneti Marelli

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę