OSRAM LEDriving PX – światło „uszyte” na miarę

OSRAM LEDriving PX – światło „uszyte” na miarę OSRAM

Firma OSRAM wprowadziła właśnie do portfolio kilkanaście nowych opraw roboczych. Profesjonalna seria LEDriving PX – bo o niej mowa – to kompaktowe lampy, łączące w sobie wysoką wydajność świetlną z wszechstronnością zastosowań. Wszystko za sprawą systemu matrix, pozwalającego dopasować lampy do indywidualnych preferencji poprzez zestawienie pożądanego rozsyłu i strumienia świetlnego. W zależności od potrzeb, na jednym pojeździe może znajdować się nawet kilka opraw, które – umieszczone w kluczowych miejscach i dobrane pod kątem wymaganych parametrów – precyzyjnie doświetlą pożądane obszary. Kombinacji może być bardzo wiele, bo seria liczy kilkanaście produktów zarówno dla pojazdów z instalacją 12 V, jak i 24 V. 

Aby jak najbardziej ułatwić dopasowanie oświetlenia do indywidualnych wymagań, oferta LEDriving PX została podzielona na cztery podkategorie. Kluczowym parametrem, rozróżniającym je od siebie, jest rozsył światła, tak istotny przy różnego rodzaju czynnościach:

  • „flood” – to najlepszy rozsył do oświetlenia dużego obszaru blisko pojazdu, 
  • „spot” – dzięki wysoce skoncentrowanej wiązce światła zapewni skuteczne oświetlenie obszaru daleko od pojazdu,
  • „wide beam” o szerokim kącie wiązki światła oświetli obszar blisko pojazdu,
  • „ultra wide beam” to oświetlenie bardzo dużego obszaru jak najbliżej pojazdu.

W każdej z kategorii profesjonaliści mają do wyboru cztery różne oprawy, każda o innym poziomie strumienia świetlnego – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm i 4500 lm. Jak łatwo policzyć, rodzina LEDriving PX liczy zatem aż 16 różnych modeli, zapewniających perfekcyjne światło o chłodnobiałej barwie (6000 K) nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu obszar zastosowań jest bardzo szeroki – od ciężarówek i transporterów, przez pojazdy rolnicze, maszyny budowlane, aż po auta off-roadowe i wiele innych. 

Lampy można mocować na trzy różne sposoby: montaż bezpośredni, elastyczny montaż standardowy i montaż do dużych obciążeń. Ten pierwszy umożliwia instalację dzięki istniejącym otworom na śruby z boku i dołu oprawy. Drugi, dzięki specjalnemu zestawowi montażowemu, pozwala przymocować oprawę przy użyciu jednej śruby centralnej, a trzeci – za pomocą dwóch śrub. Ponadto istnieje także możliwość podłączenia lampy bezpośrednio do źródła zasilania. Do tego celu producent oferuje specjalny, 3-metrowy kabel ze złączem DT.

Wszystkie produkty serii PX są produkowane w Europie, z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Lampom zostały przyznane najwyższe klasy ochrony IP6K8 oraz IP6K9K, CISPR 25 klasa 3/5 oraz certyfikat ECE R10, a oprócz tego zostały przetestowane i zatwierdzone w laboratorium symulacji środowiskowej z certyfikatem DIN EN ISO/IEC 17025 pod kątem ekstremalnych wpływów zewnętrznych, takich jak woda, kurz, uderzenia, temperatura, korozja i wibracje. Na wszystkie oprawy PX firma OSRAM udziela aż 5-letniej gwarancji.

Źródło: OSRAM 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę