Oscyloskop bez tajemnic

Oscyloskop bez tajemnic DeltaTech Electronics
6.5.2021

Choć jeszcze nie każdy warsztat jest wyposażony w oscyloskop, to z każdym rokiem staje się on coraz bardziej niezbędny. Wybór urządzeń na rynku jest bardzo duży – od niedrogich przystawek oscyloskopowych po kosztowny sprzęt z górnej półki.

Wybierając sprzęt do warsztatu warto pamiętać, że oscyloskop dla mechanika to nie to samo, co oscyloskop przeznaczony dla inżyniera elektronika. Niekorzystne środowisko pracy, obecność zanieczyszczeń oraz często mniej doświadczony użytkownik to tylko niektóre z wyzwań, jakim musi sprostać. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom serwisantów prezentujemy zupełnie nowe urządzenie, które powstało specjalnie z myślą o warsztacie.

Bezpieczne pomiary

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pomiarów urządzenie posiada dwa kanały izolowane oraz dwa różnicowe. Kanały izolowane zapewniają pełną izolację galwaniczną od reszty urządzenia. Pozwalają na bezpośredni pomiar sygnałów +/- 100 V (chwilowo dopuszczalne są wartości +/- 200 V) bez dodatkowych sond czy dzielników. W ten sposób bezproblemowo zbadamy układ pierwotny cewki zapłonowej czy sygnały wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Dodatkowe dwa kanały różnicowe powiększają możliwości urządzenia oferując większe pasmo przy poziomie napięć w zakresie +/- 50 V bez dodatkowych sond. Dzięki takiej konfiguracji wejść masy złącz BNC nie są połączone – wykluczamy możliwość zwarcia przy błędzie obsługi. W ten sposób chronimy drogie podzespoły przed uszkodzeniem i podnosimy bezpieczeństwo użytkownika. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenie nadaje się idealnie choćby do pomiarów w układach 48 V, czyli tzw. miękkich hybrydach (ang. mild hybrid), coraz powszechniejszych nie tylko w pojazdach klasy premium.

oscyloskop

Proste pomiary

Jeśli dysponujesz tylko podstawową wiedzą z zakresu techniki pomiarowej, to Scope DT jest świetnym wyborem. Dostępny tryb diagnoskopu pozwala na automatyczne dobranie parametrów pomiaru, takich jak wzmocnienie czy podstawa czasu w zależności od testowanego podzespołu. Wystarczy wybrać pozycję z listy. Przy każdym z elementów jest dostępna informacja o jego budowie i zasadzie działania wraz ze wskazówkami na temat interpretacji przebiegów. Urządzenie wyświetli także wskazówki na temat podłączenia. Wszystko to jest dostępne bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia. Podobnie instrukcja obsługi, która także jest wbudowana w urządzenie. Mając tylko podstawową wiedzę na temat pomiarów, można zaczynać pracę, ucząc się na bieżąco przy okazji diagnozowania kolejnych podzespołów.

Wygodne pomiary

Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi o przekątnej 7 cali oraz prostemu interfejsowi urządzenie jest wygodne i łatwe w obsłudze, co pozwala komfortowo przeprowadzać pomiary. Wbudowany akumulator pozwoli na kilka godzin ciągłej pracy. Przebiegi można zapisywać w pojemnej pamięci urządzenia w formie plików z danymi bądź jako zrzuty ekranu w plikach graficznych.

Dostęp do urządzenia jest zrealizowany bezprzewodowo dzięki łączności Wi-Fi. W ten sposób dostęp do danych jest bardzo prosty i możliwy z poziomu przeglądarki na dowolnym urządzeniu typu smartfon, komputer czy tablet niezależnie od systemu operacyjnego (nie trzeba instalować aplikacji).

Możliwość przechwycenia ekranu pozwala na łatwe udostępnienie przebiegu lub udokumentowanie pomiaru, daje też wyjątkowe możliwości przy zastosowaniu urządzenia do celów edukacyjno – szkoleniowych. Łączność Wi-Fi umożliwia też prostą aktualizację oprogramowania – wystarczy tylko połączenie z Internetem.

Artykuł sponsorowany (DeltaTech Electronics)

DeltaTech Electronics

DeltaTech Electronics

Producent konkurencyjnych cenowo i innowacyjnych urządzeń diagnostycznych dla motoryzacji.

Oferta:

Wyposażenie warsztatów samochodowych: testery systemów Common Rail i pompowtryskiwaczy, testery turbosprężarek, diagnoskopy, testery akumulatorów i inne.

Profil Firmy

DeltaTech Electronics