ORLEN OIL Sp. z o.o.
ORLEN OIL Sp. z o.o.

ORLEN OIL Sp. z o.o.

Opolska 114, 31-323 Kraków, PL

https://www.orlenoil.pl

O FIRMIE

ORLEN OIL – Dostarczając najwyższej jakości produkty olejowe, napędzamy przyszłość

ORLEN OIL to polska Spółka działająca w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN S.A, zajmująca się produkcją oraz dystrybucją środków smarnych do 76 krajów, na 4 kontynentach. Firma z siedzibą w Gdańsku, posiadająca swoje zakłady w Gdańsku, Trzebini, Jedliczu i Czechowicach-Dziedzicach, od wielu lat dominuje w krajowej produkcji środków smarnych dla motoryzacji, przemysłu i rolnictwa, odpowiadając tym samym na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

Kluczową misją spółki jest zadowolenie jej Klientów oraz stałe utrzymanie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w badania i rozwój oraz we współpracę z różnymi ośrodkami badawczymi i naukowymi w kraju i zagranicą. Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje produkty skierowane do wielu gałęzi motoryzacji i przemysłu.

Sztandarową kategorią są oleje silnikowe marki ORLEN OIL, z których można wyróżnić kilka linii. ORLEN OIL Max Expert to oleje syntetyczne dla nowoczesnych samochodów z filtrami DPF/TWC oraz dla pojazdów spełniających normy emisji spalin EURO 6. Dla motocykli przygotowana została specjalna linia ORLEN OIL Rider, których jakość została potwierdzona w europejskich laboratoriach. Samochody ciężarowe muszą długotrwale pracować w trudnych warunkach, dlatego została opracowana linia ORLEN OIL ULTOR, która stanowi kompleksową ofertę dla całej floty pojazdów.

Produkty te posiadają aprobaty czołowych producentów takich jak: Mercedes-Benz, MAN, Volvo czy Scania oraz spełniają rygorystyczne normy EURO 5i EURO 6. ORLEN OIL w swojej ofercie posiada również specjalistyczne oleje dla rolnictwa – linie ORLEN OIL AGRO i Turdus, które dedykowane są dla maszyn rolniczych. Z kolei takie produkty jak PILAROL oraz TRAWOL to znane marki w przemyśle leśnym i ogrodniczym.

Oprócz olejów ORLEN OIL oferuje szereg płynów eksploatacyjnych i kosmetyków dla motoryzacji. Między innymi linia płynów chłodniczych Petrygo, która jest tworzona w oparciu o najnowsze technologie i dodatki, poparta licznymi aprobatami, zapewniająca odpowiednią temperaturę i warunki pracy dla jednostek napędowych. Natomiast linia kosmetyków samochodowych ORLEN OIL oferuje niezawodną jakość, popartą nowoczesnymi recepturami i może być wykorzystywana do amatorskiego i profesjonalnego użytku.

Szeroka oferta spółki zawiera również specjalistyczny serwis olejowy ORLEN OIL POWER SERVICE, który rozwiązuje wszelkie problemy dotyczące pracy urządzeń olejowych wraz z opcją doboru środków smarnych bezpośrednio w siedzibie Klienta. Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć:

Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć: 

  • Oleje dla motoryzacji, samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i autobusów,
  • Oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu,
  • Oleje przemysłowe,
  • Oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa,
  • Smary plastyczne,
  • Płyny eksploatacyjne,
  • Kosmetyki i chemię samochodową,

Profesjonalny serwis olejowy

Systematyczne rozszerzanie zakresu oferty i proponowanych rozwiązań jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki stałemu monitorowaniu potrzeb klientów ORLEN OIL jest odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem w biznesie. Wysoka renoma wśród odbiorców zobowiązuje ORLEN OIL do ciągłego analizowania trendów technologicznych w celu szybkiego dostosowywania oferty do często zmieniających się wymogów rynku.

Przykładem jest wprowadzanie w Unii Europejskiej kolejnych norm czystości emisji spalin. Potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa produktów ORLEN OIL są również liczne aprobaty największych producentów samochodów (m.in. Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, MTU, Deutz, Cummins, Renault) oraz maszyn przemysłowych (Siemens, Parker Denison, General Electric, MAN, Eaton Vickers, Alstom, Voith, MWM, GE Jenbacher, SKODA Power, Schuler – Müller Weingarten, Fives Cincinnati).

Spółka posiada Certyfikat Systemu Zarządzania nadany przez Bureau Veritas Certification Polska dla systemów zarządzania:

  • Jakością wg ISO 9001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Środowiskowego wg ISO 14001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg ISO 45001:2018 (akredytacja: UKAS – brytyjska).

ORLEN OIL posiada także certyfikat spełnienia wymagań AQAP 2110:2016 („Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości przy projektowaniu, pracach rozwojowych i produkcji") w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów chemicznych, środków smarowych, działalności handlowej produktami chemicznymi, rafineryjnymi i petrochemicznymi na rynkach krajowych i zagranicznych, prac badawczo-rozwojowych w zakresie środków smarowych i artykułów chemicznych oraz prowadzenia doradztwa technicznego.

Spółka ORLEN OIL jest członkiem organizacji ATIEL, w skład której wchodzą wszystkie czołowe spółki przemysłu olejowego w Europie, posiadające doświadczenie i ekspercką wiedzę w dziedzinie produkcji olejów silnikowych.