Olej silnikowy Shell Helix Hybrid – autoExpert nominuje

Olej silnikowy Shell Helix Hybrid – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Chemia motoryzacyjna

Olej przeznaczony do nowoczesnych, paliwooszczędnych silników benzynowych występujących w pojazdach hybrydowych. Może być stosowany w większości pojazdów tego typu, w tym w autach japońskich i amerykańskich producentów.

Shell

Syntetyczny Shell Helix Hybrid chroni silnik przed zużyciem, wodą i kwasem, gwarantując szybki przepływ do najważniejszych elementów silnika. Doskonale sprawdza się w temperaturze nawet do -40°C, co jest szczególnie ważne dla łatwiejszego rozruchu i szybszego rozgrzania silnika zimą.

Powiązane firmy

Shell Polska Sp. z o.o.

Podobnie jak inne syntetyczne oleje Shell Helix, Helix Hybrid jest wytwarzany z wykorzystaniem technologii Shell PurePlus, która umożliwia uzyskiwanie oleju syntetycznego o unikalnych parametrach. Jest on praktycznie wolny od zanieczyszczeń charakterystycznych dla produktów uzyskiwanych z ropy naftowej – stopień oczyszczenia sięga 99,5%1. Stosowanie Shell Helix Ultra Hybrid 0W-20 umożliwia nawet o 3,6% większą oszczędność paliwa2.

1 Na podstawie zawartości węglowodorów parafinowych i znacznie wyższego poziomu izoparafin w porównaniu z typowymi olejami bazowymi z grupy II i III.
2 Na podstawie wyników badania zużycia paliwa ACEA M111 (CEC L-054-96) w porównaniu z branżowym olejem referencyjnym.

Shell Polska sp. z o.o.
ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 7a
02-366 Warszawa
www.shell.pl

Fuchs

Shell Polska Sp. z o.o.

Shell Polska Sp. z o.o.

Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Nasze oleje silnikowe, jako jedyne na świecie, są wytwarzane z gazu ziemnego, przy wykorzystaniu opatentowanej przez Shell technologii Shell Pure Plus, która gwarantuje uzyskanie krystalicznie czystej i pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń bazy olejowej. Dzięki temu powstaje olej najwyższej jakości, który zapewnia wyższy poziom oczyszczania i ochrony nowoczesnych silników.

Shell Helix to oleje przyszłości, które mają aprobaty i spełniają normy większości producentów samochodów. Dlatego doskonale sprawdzą się w warsztatach samochodowych, które chcą zaoferować kierowcom doskonałej jakości środek smarny.

Oferta Shell obejmuje m.in.:

  • oleje silnikowe
  • oleje przekładniowe
  • płyny chłodnicze

Oleje silnikowe Shell testujemy w ekstremalnych warunkach, angażując się w wyścigi i rajdy samochodowe. Dzięki wieloletniemu partnerstwu z teamami Scuderia Ferrari, BMW Motorsport i Hyundai Motorsport z sukcesami przenosimy rozwiązania stosowane w samochodach wyścigowych do aut osobowych. Na co dzień blisko współpracujemy z wiodącymi producentami samochodów, by dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie aktywnego oczyszczania i ochrony silników.

Nasze oleje są bardzo wysoko cenione także w Polsce, zarówno przez ekspertów branżowych, jak i przez kierowców. Tylko w ostatnich siedmiu latach, marka Shell Helix otrzymała aż 15 nagród i wyróżnień.

Profil Firmy

Shell Polska Sp. z o.o.