Oferta ORLEN OIL dla samochodów osobowych

Oferta ORLEN OIL dla samochodów osobowych ORLEN OIL
9.3.2024

ORLEN OIL to marka oferująca szeroką gamę blisko 40 olejów silnikowych dedykowanych do samochodów osobowych, w tym oleje syntetyczne i półsyntetyczne. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów każdy warsztat ma możliwość wyboru odpowiednich olejów, które spełniają indywidualne potrzeby pojazdów zgodnie z zaleceniami producenta.

Oleje silnikowe ORLEN OIL z linii Max Expert spełniają najwyższe standardy jakościowe ustalone przez renomowane instytucje, takie jak API, ACEA, ILSAC, jak również rygorystyczne normy jakościowe ustanawiane przez OEM-y. Ponadto produkty te zostały zaaprobowane m.in. przez: Renault, PSA, BMW, Mercedes-Benz, Volkswagen, Ford, Porsche i Volvo. 

grafika Orlen Oil

W wyniku połączenia Spółek ORLEN OIL i LOTOS OIL od stycznia 2024 w ofercie ORLEN OIL, w segmencie syntetyków, w linii Max Expert pojawiły się trzy nowe produkty. Przeznaczony do silników samochodów Ford wymagających olejów o jakości WSS M2C950-A - ORLEN OIL Max Expert C2 0W-30. Olej klasy GM Dexos 1 Gen 2 produkowany w klasie lepkości 0W-20 - ORLEN OIL Max Expert Dex1 0W-20 oraz olej klasy VW 502.00/505.00 - ORLEN OIL Max Expert 5W-40. Do linii ORLEN OIL Classic trafiły natomiast syntetyczne oleje: ORLEN OIL Classic K C3 w dwóch wariantach lepkościowych 5W-30 i 5W-40 oraz ORLEN OIL Classic Synthetic 10W-30. Pozostałe produkty LOTOS OIL znalazły odpowiedniki w dotychczasowej ofercie ORLEN OIL. Pełna tabela zamienników obu marek oraz nowa oferta marki ORLEN OIL jest już dostępna na www.oferta.orlenoil.com.

W ofercie ORLEN OIL znajduje się również najnowszej generacji olej syntetyczny ORLEN OIL Max Expert FR 0W-30. Produkt przeznaczony jest do stosowania w silnikach napędzających pojazdy Grupy PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel), objętych specyfikacją PSA B71 2312 i spełniających normy emisji spalin Euro 6. Olej ten może być również wykorzystywany w najnowszych silnikach Fiata.

ORLEN OIL Max Expert FR 0W-30 to produkt typu mid-SAPS o niskiej lepkości. Zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa przy jednoczesnym zachowaniu właściwej ochrony wszystkich elementów silnika. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii gwarantuje wyjątkową ochronę podczas zimnego rozruchu zarówno w silnikach Diesla, jak i w jednostkach benzynowych. Dlatego olej ten idealnie sprawdzi się zarówno w ruchu miejskim, jak i na trasach szybkiego ruchu.

ORLEN OIL oferuje także najnowszej generacji olej ORLEN OIL Max Expert LL 0W-20. To w pełni syntetyczny, wielosezonowy środek smarny typu LongLife w klasie jakości ACEA C5, API SN PLUS.  Przeznaczony do najnowszych modeli pojazdów VW Group (min. Audi, VW, Skoda, Seat) objętych specyfikacją VW Standard 508 00 i VW Standard 509 00, w lepkości 0W-20. Olej znajduje również zastosowanie w najnowszych modelach pojazdów Porsche wymagających oleju zgodnego ze specyfikacją Porsche C20.

Wybór oleju silnikowego z linii ORLEN OIL Max Expert to gwarancja odpowiedniej ochrony i długiej żywotności silnika i filtrów cząstek stałych. Dzięki zastosowaniu unikalnych receptur typu low SAPS, mid SAPS (obniżona zawartość popiołu siarczanowego, siarki i fosforu) w większości olejów z linii Max Expert, oleje mają doskonałe parametry i zapewniają minimalne ryzyko zużycia zaworów, lepszą kontrolę osadów, zmniejszenie zużycia paliwa i oleju oraz wydłużone przebiegi między wymianami.

Artykuł sponsorowany Orlen Oil

ORLEN OIL Sp. z o.o.

ORLEN OIL Sp. z o.o.

ORLEN OIL – Dostarczając najwyższej jakości produkty olejowe, napędzamy przyszłość

ORLEN OIL to polska Spółka działająca w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN S.A, zajmująca się produkcją oraz dystrybucją środków smarnych do 76 krajów, na 4 kontynentach. Firma z siedzibą w Gdańsku, posiadająca swoje zakłady w Gdańsku, Trzebini, Jedliczu i Czechowicach-Dziedzicach, od wielu lat dominuje w krajowej produkcji środków smarnych dla motoryzacji, przemysłu i rolnictwa, odpowiadając tym samym na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku.

Kluczową misją spółki jest zadowolenie jej Klientów oraz stałe utrzymanie wysokiej jakości oferowanych produktów i usług. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w badania i rozwój oraz we współpracę z różnymi ośrodkami badawczymi i naukowymi w kraju i zagranicą. Oferta produktowa ORLEN OIL obejmuje produkty skierowane do wielu gałęzi motoryzacji i przemysłu.

Sztandarową kategorią są oleje silnikowe marki ORLEN OIL, z których można wyróżnić kilka linii. ORLEN OIL Max Expert to oleje syntetyczne dla nowoczesnych samochodów z filtrami DPF/TWC oraz dla pojazdów spełniających normy emisji spalin EURO 6. Dla motocykli przygotowana została specjalna linia ORLEN OIL Rider, których jakość została potwierdzona w europejskich laboratoriach. Samochody ciężarowe muszą długotrwale pracować w trudnych warunkach, dlatego została opracowana linia ORLEN OIL ULTOR, która stanowi kompleksową ofertę dla całej floty pojazdów.

Produkty te posiadają aprobaty czołowych producentów takich jak: Mercedes-Benz, MAN, Volvo czy Scania oraz spełniają rygorystyczne normy EURO 5i EURO 6. ORLEN OIL w swojej ofercie posiada również specjalistyczne oleje dla rolnictwa – linie ORLEN OIL AGRO i Turdus, które dedykowane są dla maszyn rolniczych. Z kolei takie produkty jak PILAROL oraz TRAWOL to znane marki w przemyśle leśnym i ogrodniczym.

Oprócz olejów ORLEN OIL oferuje szereg płynów eksploatacyjnych i kosmetyków dla motoryzacji. Między innymi linia płynów chłodniczych Petrygo, która jest tworzona w oparciu o najnowsze technologie i dodatki, poparta licznymi aprobatami, zapewniająca odpowiednią temperaturę i warunki pracy dla jednostek napędowych. Natomiast linia kosmetyków samochodowych ORLEN OIL oferuje niezawodną jakość, popartą nowoczesnymi recepturami i może być wykorzystywana do amatorskiego i profesjonalnego użytku.

Szeroka oferta spółki zawiera również specjalistyczny serwis olejowy ORLEN OIL POWER SERVICE, który rozwiązuje wszelkie problemy dotyczące pracy urządzeń olejowych wraz z opcją doboru środków smarnych bezpośrednio w siedzibie Klienta. Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć:

Podsumowując, kompleksowa oferta ORLEN OIL obejmuje wiele obszarów, do których można zaliczyć: 

  • Oleje dla motoryzacji, samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i autobusów,
  • Oleje do maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu,
  • Oleje przemysłowe,
  • Oleje dla rolnictwa, leśnictwa i ogrodnictwa,
  • Smary plastyczne,
  • Płyny eksploatacyjne,
  • Kosmetyki i chemię samochodową,

Profesjonalny serwis olejowy

Systematyczne rozszerzanie zakresu oferty i proponowanych rozwiązań jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki stałemu monitorowaniu potrzeb klientów ORLEN OIL jest odpowiedzialnym i godnym zaufania partnerem w biznesie. Wysoka renoma wśród odbiorców zobowiązuje ORLEN OIL do ciągłego analizowania trendów technologicznych w celu szybkiego dostosowywania oferty do często zmieniających się wymogów rynku.

Przykładem jest wprowadzanie w Unii Europejskiej kolejnych norm czystości emisji spalin. Potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa produktów ORLEN OIL są również liczne aprobaty największych producentów samochodów (m.in. Mercedes-Benz, Volkswagen, Volvo, BMW, MAN, MTU, Deutz, Cummins, Renault) oraz maszyn przemysłowych (Siemens, Parker Denison, General Electric, MAN, Eaton Vickers, Alstom, Voith, MWM, GE Jenbacher, SKODA Power, Schuler – Müller Weingarten, Fives Cincinnati).

Spółka posiada Certyfikat Systemu Zarządzania nadany przez Bureau Veritas Certification Polska dla systemów zarządzania:

  • Jakością wg ISO 9001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Środowiskowego wg ISO 14001:2015 (akredytacje: PCA – polska, UKAS – brytyjska),
  • Bezpieczeństwem i Higieną Pracy wg ISO 45001:2018 (akredytacja: UKAS – brytyjska).

ORLEN OIL posiada także certyfikat spełnienia wymagań AQAP 2110:2016 („Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości przy projektowaniu, pracach rozwojowych i produkcji") w zakresie produkcji i sprzedaży artykułów chemicznych, środków smarowych, działalności handlowej produktami chemicznymi, rafineryjnymi i petrochemicznymi na rynkach krajowych i zagranicznych, prac badawczo-rozwojowych w zakresie środków smarowych i artykułów chemicznych oraz prowadzenia doradztwa technicznego.

Spółka ORLEN OIL jest członkiem organizacji ATIEL, w skład której wchodzą wszystkie czołowe spółki przemysłu olejowego w Europie, posiadające doświadczenie i ekspercką wiedzę w dziedzinie produkcji olejów silnikowych.

 

 

Profil Firmy

ORLEN OIL Sp. z o.o.