Odstraszacz na kuny

Stop&Go
10.4.2017

Okres wiosenny to okres kun. Czas parowania się kun domowych rozpoczyna się wraz z nadejściem łagodniejszych temperatur. Zwierzęta stają się w tym czasie bardzo aktywne i podążają za swoim instynktem. Ich duże zainteresowanie wzbudzają w szczególności maty izolacyjne, węże chłodnicy oraz wszelkiego rodzaju przewody, takie jak przewody zapłonowe czy też przewody hamulcowe znajdujące się w komorze silnika.

Powodem tego są ślady zapachowe pozostawione przez inne osobniki tego gatunku, które wyzwalają w kunach agresję i żądzę niszczenia. Rok rocznie powodują one szkody na milionowe kwoty. Dlatego tak ważnym jest, by podjąć odpowiednie środki i nie dopuścić do tego rodzaju
szkód.

Reklama

Ze względu na ciągle rosnącą ilość szkód spowodowanych przez kuny firma STOP&GO od ponad 30 lat opracowuje i oferuje innowacyjne środki - bazujące na substancjach zapachowych oraz nowoczesnej technologii ultradźwiękowej i wysokiego napięcia - do efektywnej i długotrwałej ochrony przed kunami.

Flagowym produktem jest sterowany czujnikiem odstraszacz wysokiego napięcia typu 8 Plus-Minus, który może pracować nawet do 18 miesięcy całkowicie niezależnie od instalacji elektrycznej pojazdu. Zasilany z dwóch baterii guzikowych 3V system ma prosty montaż, ponieważ nie jest wymagane podłączenie do instalacji elektrycznej pojazdu. Impuls elektryczny generowany z wykorzystaniem wysokiego napięcia działający na zasadzie elektrycznego pastucha skutecznie odstrasza zwierzę nie wyrządzając mu krzywdy. Sześć podwójnych płytek stykowych o biegunie ujemnym i dodatnim, które można znaleźć tylko w produktach firmy STOP&GO, również w przypadku nowoczesnych pojazdów z dużą ilość tworzyw sztucznych w komorze silnika, zapewnia najwyższy poziom ochrony przed kunami.

Powiązane firmy

Reklama

Zastosowana technologia nie powoduje, żadnego uszczerbku na zdrowiu zwierząt a jedynie na długo odstrasza zwierzęta w żaden sposób im nie zagrażając.

Już wkrótce Marder STOP&GO zaprezentuje kolejną innowację w odstraszaczach wysokonapięciowych: zoptymalizowane, podwójne płytki wysokonapięciowe, których zaletą jest jeszcze łatwiejszy i tym samym szybszy montaż.

Źródło: Stop&Go

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę