Odstraszacz dzikich zwierząt VIONN GO. Producent gwarantuje niezawodność lub pokrycie kosztów naprawy

Odstraszacz dzikich zwierząt VIONN GO VIONN

Kierowcy mogą teraz wyposażyć swoje samochody w urządzenie VIONN GO. Dźwięki, które wydaje urządzenie, odstraszają zwierzęta od drogi, co minimalize ryzyko kolizji z autem. Co ciekawe, producent gwarantuje skuteczność działania produktu – w przypadku zderzenia z udziałem zwierzęcia deklaruje pokrycie kosztów naprawy pojazdu do 10 tys. zł.

Co roku w wyniku kolizji z samochodami giną tysiące zwierząt, powodując szkody w dziesiątkach milionów złotych. Wiele takich wypadków kończy się tragicznie dla kierowców i pasażerów. 

Niedoszacowane statystyki

Dane na temat tego typu wypadków w Polsce są niedoszacowane – policja odnotowała bowiem w swojej ewidencji w 2021 roku tylko 266 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 295 zostało rannych. Co ważne, do tej kategorii zaliczane są jedynie sytuacje, gdy na miejscu zdarzenia znaleziono potrącone zwierzę, a pomijane przykładowo te, w których do wypadku doszło w wyniku nagłego manewru na widok sarny czy łosia. 

Według ekspertów nie wszystkie kolizje ze zwierzętami są w ogóle zgłaszane policji czy ubezpieczycielom i realnie jest ich kilkanaście razy więcej. Przykładowo w Niemczech, gdzie większy odsetek aut ma ubezpieczenie autocasco i jest lepsza infrastrukura drogowa, odnotowywanych jest blisko 250 tys. wypadków. 

Jak uchronić się przed wypadkiem?

Do tej pory kierowcy za każdym razem, udając się w podróż drogami, które przebiegają przez tereny leśne, wystawiani są na ryzyko spotkania na nich saren, jeleni czy dzików. Przydrożne ogrodzenia czy specjalnie przygotowane przejścia dla zwierząt nie poprawiają tej sytuacji z uwagi na zbyt ograniczone ich stosowanie – nie ma ich bowiem przy lokalnych drogach.

– Na rynku brakowało uniwersalnego rozwiązania tego problemu, dostępnego dla wszystkich. Teraz polscy kierowcy mogą wsiadać do swojego auta z większym spokojem, dzięki inteligentnemu urządzeniu VIONN GO, które wykorzystuje nieznaną wcześniej technologię, aby utrzymać zwierzęta z dala od nadjeżdżających pojazdów. Co ważne, nie traumatyzując tych zwierząt, a jedynie skutecznie je odstraszając. Produkt przeszedł pozytywnie wiele testów i korzysta z niego już tysiące kierowców na całym świecie – mówi Natasha Chughtai z VIONN GO. 

Innowacja w drogowym bezpieczeństwie

Urządzenie VIONN GO jest wyposażone w gwizdek emitujący specjalnie opracowaną przez firmę częstotliwość dźwiękową, która jest odbierana przez dzikie zwierzęta, takie jak sarny, jelenie czy dziki jako niepokojąca. To sprawia, że trzymają się one z dala od źródła dźwięku. VIONN GO odznacza się łatwością instalacji i jest prosty w użytkowaniu. Wystarczy zarejestrować produkt na stronie internetowej producenta oraz przymocować go do podwozia samochodu. Urządzenie jest wyposażone w czujnik ruchu, który monitoruje aktywność samochodu. To oznacza, że po zamontowaniu można o nim zapomnieć, ponieważ aktywuje się automatycznie po uruchomieniu silnika auta. Nie wymaga demontażu przed skorzystaniem z myjni automatycznej. 

Urządzenie VIONN GO jest odporne na warunki atmosferyczne i działa bez względu na deszcz czy śnieg. Poza tym jest zasilane wewnętrznym źródłem energii, objętym przez firmę 2-letnią gwarancją.

Urządzenie przetestowano już w kilku krajach, a jego skuteczność jest niepodważalna. O niezawodności produktu może świadczyć to, że producent zapewnia, że w przypadku, gdy mimo zastosowania urządzenia dojdzie do wypadku z udziałem zwierząt, pokryje on koszty naprawy w wysokości do 10 tys. zł

Źródło: VIONN Inc.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę