Nowe wyzwania, nowe produkty – stała jakość

Nowe wyznawania, nowe produkty – stała jakość NTN Europe
1.3.2024

27 listopada firma NTN Europe ogłosiła nowe partnerstwo biznesowe z firmą LTM należącą do Grupy Mecatech. Dzięki temu w styczniu 2024 r. na rynek europejski wprowadzony został nowy produkt SNR – amortyzatory.

Dlaczego NTN wprowadza do swojej oferty amortyzatory?

Nasza firma to ponad sto lat gwarancji jakości wytwarzanych i sprzedawanych przez nas produktów. Poszerzanie asortymentu natomiast to naturalny proces rozwoju przedsiębiorstwa. A dlaczego amortyzatory? Ponieważ jako wiodący producent górnego mocowania amortyzatora i ekspert w dziedzinie zawieszenia, jest to produkt, który instynktownie powinien pojawić się w naszej ofercie. Dzięki temu przybliżamy się do celu zapewnienia naszym klientom możliwość nabycia wszystkich elementów układu u jednego producentaAnna Nowak, marketing communication coordinator w firmie NTN Europe.

Powiązane firmy

Od wielu lat spółka NTN jest mocno zaangażowana w projekty badawczo-rozwojowe na wszystkich swoich rynkach. Firma koncentruje się na tworzeniu innowacji i budowaniu wokół siebie sieci skupiającej producentów części, start-upy i laboratoria. 

Aby utrzymać naszą pozycję globalnego lidera w branży, od kilku lat pracujemy nad poszerzeniem współpracy z firmami zewnętrznymi. W oparciu o uzupełniające się kompetencje i wzajemny szacunek, takie partnerstwa mają na celu wprowadzanie innowacji oraz tworzenie pozytywnych i korzystnych rozwiązań synergicznych dla naszej Grupy, naszych firm partnerskich, a także dla powiązanych sektorów biznesowychDominique Lavilla, dyrektor zarządzający w firmie NTN Europe.

Połączenie sił z firmą LTM,  spowodowało iż na rynku pojawiło się ponad 800 referencji amortyzatorów gazowych, stanowiąc uzupełnienie zestawów zawieszenia marki  dla motoryzacyjnego rynku części zamiennych i dołączając do dużej już grupy asortymentowej firmy. Do tej pory Grupa NTN zdobyła uznanie rynku w zakresie produkcji i sprzedaży m.in łożysk, półosi, układu zawieszenia, tarcz hamulcowych, czy rozrządu. Technologia, na której skupił się producent,  została zaprojektowana tak, aby spełnić wszystkie wymagania regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i pokryć zapotrzebowanie ponad 80% pojazdów zarejestrowanych w całej Europie. 

Grupa NTN od lat konsekwentnie wdraża strategię rozwoju, koncentrując się na prężnie rozwijającym się rynku części zamiennych. Daje nam to możliwość wprowadzenia na rynek gamy wysokiej jakości amortyzatorów, przy jednoczesnym zachowaniu technicznej i technologicznej kontroli nad naszymi produktami i przestrzeganiu wymagających procesów takich samych jak te stosowane w sektorze OEM – podkreśla Christophe Idelon, wiceprezes ds. rynku samochodowych części zamiennych w NTN Europe. 

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyła nas Grupa NTN w ramach naszej współpracy biznesowej – deklaruje Abdessalem Ben Ayed, dyrektor generalny Mecatech, będącej spółką matką LTM. – To partnerstwo umożliwi nam doskonałe współdziałanie. Będzie to dla nas okazja do wykorzystania sił sprzedażowych NTN Europe i jej doświadczenia jako japońskiego producenta OEM z myślą o rozwoju naszych zakładów produkcyjnych.

Obsługę całej strefy EMEA, umożliwia producentowi NTN francuskie centrum logistyczne. Amortyzatory są dostarczane w solidnych, specjalnie zaprojektowanych opakowaniach, które chronią je podczas transportu z centrum logistycznego NTN Europe do klienta końcowego. Warto również dodać, że producent będzie wspierał wprowadzenie produktu na rynek przy pomocy szeroko zakrojonego wsparcia technicznego dla swoich klientów oraz kampanii informacyjnej.

Artykuł sponsorowany NTN Europe

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

Grupa NTN działa na rynkach w Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W swoim portfolio posiada takie marki jak: NTN, SNR, BCA Bearings i Bower. Zajmuje 3 miejsce na świecie w produkcji łożysk. Posiada 26 zakładów produkcyjnych, w których produkuje 430 000 części dziennie. 25 000 pracowników grupy NTN wykorzystuje wiedzę i doświadczenie, by wspierać klientów na całym świecie. Dzięki 97 biurom handlowym i placówkom projektowo-produkcyjnym, grupa NTN projektuje, produkuje i dostarcza części najwyższej jakości przeznaczone w dużej części na wyposażenie fabryczne. Oprócz motoryzacji, Grupa NTN jest także uznanym dostawcą dla: branży lotniczej, przemysłu ciężkiego, energetyki wiatrowej, kolejnictwa, włókiennictwa, rolnictwa, przemysłu maszyn budowlanych i wydobywczych oraz hutnictwa.

Przegląd oferty:

Grupa NTN jest dziś jednym z liderów rynku części zamiennych do samochodów osobowych i jednocześnie jednym z największych producentów części oryginalnych. Grupa NTN może pochwalić się bogatą ofertą części zawieszenia, osprzętu silników, elementów przeniesienia napędu, łożysk kół, zestawów układów rozrządu oraz łożysk skrzyń biegów. W fabrykach grupy NTN, zlokalizowanych na 5  kontynentach, każdego dnia produkowane są setki tysięcy części. Firma oferuje szeroki zakres produktów dla pojazdów wielu znanych marek, nie tylko europejskich.

Profil Firmy

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.