Niezawodny akumulator w zimie

Niezawodny akumulator w zimie Exide
11.10.2021

Gdy akumulator jest dobrze naładowany, jego żywotność jest dłuższa. Oznacza to mniejsze wydatki związane z diagnostyką lub wymianą akumulatora, spokój kierowcy, który w jesienny lub zimowy poranek z łatwością uruchomi auto oraz mniejszy, negatywny wpływ na środowisko.

Dlatego prezentujemy najważniejsze wskazówki dla kierowców i warsztatów samochodowych, dzięki którym dłużej utrzymają akumulatory w dobrej kondycji – także zimą.

Nowoczesna diagnostyka

Żywotność akumulatora przedłużą regularne kontrole jego stanu. Można je przeprowadzić u mechanika, który sprawdzi akumulator za pomocą inteligentnego, nowoczesnego testera ExideEBT965P.

tester akumulatorów
Tester akumulatorowy Exide EBT965P

Prawidłowe napięcie w dobrze naładowanym akumulatorze samochodowym mieści się w przedziale od 12,5 V do 12,8 V. Gdy spada poniżej 12,5 V należy go doładować przy pomocy prostownika.

Nowoczesne prostowniki, jak np. Exide 12/7 czy Exide 12/5,5 są proste w obsłudze. Użytkownik musi tylko podłączyć urządzenie, wybrać typ akumulatora i jego pojemność, a prostownik sam skontroluje zarówno temperaturę, jak i stopień rozładowania akumulatora. Gdy będzie on w pełni naładowany, przerwie automatycznie proces ładowania.

prostownik
Prostownik Exide 12/7

Aby zapobiec problemom z akumulatorem, warto też utrzymywać go w czystości. Zaśniedziałe klemy mogą powodować ograniczenia w przepływie prądu, a nawet doprowadzić do jego samorozładowania.

Assistance – koło ratunkowe dla akumulatora

Samorozładowaniu akumulatora sprzyja długotrwała przerwa w użytkowaniu pojazdu. Aby w takich sytuacjach móc liczyć na profesjonalną pomoc, warto wybrać model akumulatora z pakietem Assistance. Takie bonusy ma w swojej ofercie Exide, którego akumulatory Exide Premium – prócz 3-letniej gwarancji, objęte są także dodatkowym ubezpieczeniem Assistance.

Kierowca posiadający bezpłatny pakiet może - w przypadku problemów z akumulatorem – zadzwonić do sieci serwisowej, a wówczas jej przedstawiciele przyjadą, aby uruchomić auto. Taka pomoc przysługuje mu dwa razy w ciągu trzech lat od daty nabycia produktu.

Technologia na każdą pogodę

Aby akumulator jak najdłużej służył użytkownikowi, powinien być wytrzymały i szybko się ładować. Takie parametry mają akumulatory działające w formule Carbon Boost 2.0.

To rozwiązanie polega na zastosowaniu dodatków węglowych na płytach ujemnych akumulatora, co umożliwia mu do dwóch razy szybsze ładowanie w porównaniu ze standardowymi urządzeniami. Dzięki temu akumulatory Exide Premium, działające na bazie tej technologii, są odpowiednie do pracy w ekstremalnych temperaturach.

Akumulatory Exide Premium stają się też coraz bardziej przyjazne dla środowiska – możemy je  znaleźć w nowoczesnym czarnym bloku z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmiana ta pozwoli fabrykom Exide na roczne obniżenie emisji CO2 o 2700 ton, zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów oraz na redukcję zużycia ropy naftowej o 1,2 miliona litrów.

Artykuł sponsorowany (www.exidegroup.com)

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

Exide Technologies to firma o ponad 100-letniej tradycji, lider na ryku polskim oraz czołowy eksporter do krajów UE oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu (dywizja GNB), zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. To uznany dostawca na pierwsze wyposażenie, którego akumulatory montowane są w najnowszych modelach samochodów marek: VW, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Hyundai, Scania, MAN, Volvo Truck i Mercedes Truck.

Produkty firmy dostępne są na rynku wtórnym pod dwiema znanymi markami EXIDE i CENTRA. Marka CENTRA  istnieje na rynku od ponad 90 lat i jest jedną z najbardziej znanych i cenionych wśród kierowców marek  akumulatorów.

Oferta firmy obejmuje  akumulatory do samochodów osobowych w tym z systemem start-stop, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do motocykli, skuterów oraz łodzi, kamperów i innych pojazdów rekreacyjnych. Akumulatory do pojazdów start-stop – Centra/Exide AGM (Absorbent Glass Mat ) – cechuje nowa technologia LifeGrid® idealna dla zaawansowanych układów start-stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią pochodzącą z hamowania rekuperacyjnego. Technologia LifeGrid® (w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej) zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora.

Akumulatory Centra/Exide  EFB (Enhanced Floaded Battery) wyposażone również w formułę Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów (zarówno wyposażonych w system start-stop, jak i bez niego), z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność. W samochodach z systemem start-stop nowe akumulatory EFB wykazują bezkonkurencyjne możliwości odzyskiwania energii i wyjątkowo dynamiczne ładowanie. Dodatkową korzyścią jest dłuższa żywotność akumulatorów w samochodach z tradycyjnym układem napędowym. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych Exide na szczególne wyróżnienie zasługują gamy Centra Futura oraz Exide Premium z nową formułą Carbon Boost 2.0. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych i  2 razy szybszym doładowaniem akumulatora w trakcie jazdy. Wartością dodaną do akumulatorów z tych gam jest pakiet Assistance, obowiązujący 3 lata i gwarantujący kierowcom bezpłatną pomoc na drodze, w przypadku problemów spowodowanych awarią akumulatora.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory wykonane w technologii HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy i wytrzymałości cyklicznej. Warto zwrócić uwagę na akumulator StrongPRO EFB+ z formułą CARBON BOOST oraz niezwykle solidny akumulator EndurancePRO EFB, wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością.Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów do motocykli. Akumulatory Exide Motorbike & Sport to gamy Exide GEL – idealne do pojazdów klasy premium z fabrycznym lub dodatkowym wyposażeniem elek-trycznym, Exide AGM Ready dedykowane wysokiej klasy motocyklom, pojazdom sportowym i off-road, Exide AGM i Conventional odpowiednie do większości zastosowań, a także gama ultralekkich akumulatorów litowo-jonowych EXIDE Li-Ion – idealna do motocykli sportowych.

Dopełnieniem oferty jest linia akumulatorów Exide Marine & Leisure do łodzi i kamperów. Składa się z gamy Start/Start AGM (rozruch silnika), Dual/Dual AGM/Dual EFB (rozruch i zasilanie urządzeń) oraz Equipment/Equipment GEL/Equipment AGM (zasilanie urządzeń). Uzupełnieniem oferty jest ultralekki (do 50% lżejszy od innych akumulatorów) akumulator Equipment Li-Ion charakteryzujący się możliwością szybkiego doładowania (w ciągu 2 godzin) oraz bardzo niskim stopniem samorozładowania.

Rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji Exide zapewnia najlepszą jakość obsługi i terminowe dostawy. Exide oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi, akcesoria i doradztwo.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.