NGK SPARK PLUG zmienia nazwę na NITERRA

NGK/NTK
27.7.2022
Reklama
Reklama

Zarząd firmy NGK SPARK PLUG podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. W przypadku wiodącego na świecie specjalisty w dziedzinie zapłonu i czujników zmiana nazwy odzwierciedla drogę, którą firma obecnie podąża i wejdzie w życie już na początku kwietnia 2023 roku.

Od momentu powstania w 1936 roku firma NGK SPARK PLUG jest synonimem świec zapłonowych i obecnie zajmuje pozycję światowego lidera na tym rynku. Jednak działalność związana z silnikami spalinowymi (ICE) stanowi tylko jedną część z całej jej działalności. Firma osiągnęła również znaczący sukces w takich dziedzinach jak czujniki i ceramika techniczna. Wraz z trwającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, długoterminowy plan zarządzania NGK SPARK PLUG 2030 „NITTOKU BX”, który został zaprezentowany w 2020 roku, określił przyszłą ścieżkę firmy. Strategia koncentruje się na transformacji portfolio produktów w kierunku zrównoważonych środowiskowo obszarów biznesowych takich jak mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja. 
Biorąc pod uwagę zrównoważone cele biznesowe firmy, a także przewidywane odejście od układów napędowych ICE, nazwa „NGK SPARK PLUG” nie opisuje już dokładnie przyszłego kierunku rozwoju firmy jako całości. Szczególnie w Europie i USA obecna nazwa może być kojarzona przede wszystkim z segmentem ICE, co nie do końca uwzględnia pozytywny wkład firmy w ochronę. Nowa angielska nazwa grupy „Niterra” - jest słowem łączącym łacińskie słowa „niteo” oznaczające „błyszczeć” i „terra” - ziemia. Nazwa wyraża wizję firmy, która nie tylko przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ale i jest to cel sformułowany w wizji firmy na 2040 rok. „Niterra” stanie się ogólną nazwą, a kultowe marki - NGK i NTK - będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy. 

Reklama

Niterra jest kamieniem milowym w transformacji, którą właśnie przechodzimy” - mówi Damien Germès, President & CEO of NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH, Regional President EMEA and Corporate Officer of the Global Headquarters in Japan i dodaje: „Chcemy patrzeć w przyszłość, ale to nie oznacza pozostawienia tego, kim jesteśmy: nie zmienimy naszych marek, NGK i NTK. Projekt polega na zmianie tylko nazwy naszej firmy. Chociaż firma ma swoje korzenie w produkcji ceramiki, przekształcimy się w wieloaspektową organizację, złożoną z pasjonatów pracujących razem, aby stawić czoła wyzwaniom na drodze do zrównoważonego rozwoju”.

 

Powiązane firmy

Reklama

Na podstawie informacji firmy NGK SPARK PLUG

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama