NGK SPARK PLUG zmienia nazwę na NITERRA

NGK SPARK PLUG zmienia nazwę na NITERRA NGK/NTK
27.7.2022

Zarząd firmy NGK SPARK PLUG podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. Wejdzie ona w życie w kwietniu przyszłego roku. Zmiana nazwy odzwierciedla drogę, którą obecnie podąża firma.

Firma NGK SPARK PLUG powstała w 1936 roku i jak podkreślają jej przedstawiciele, zajmuje pozycję światowego lidera na rynku świec zapłonowych i żarowych. Jednak produkcja asortymentu związanego z silnikami spalinowymi (ICE) stanowi tylko część całej jej działalności. Firma osiągnęła również znaczący sukces w takich dziedzinach jak czujniki i ceramika techniczna. Wraz z trwającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, długoterminowy plan zarządzania NGK SPARK PLUG 2030 „NITTOKU BX”, który został zaprezentowany w 2020 roku, określił przyszłą ścieżkę firmy. Strategia koncentruje się na transformacji portfolio produktów w kierunku zrównoważonych środowiskowo obszarów biznesowych takich jak mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja.

Biorąc pod uwagę zrównoważone cele biznesowe firmy, a także przewidywane odejście od układów napędowych ICE, nazwa „NGK SPARK PLUG” nie opisuje już dokładnie przyszłego kierunku rozwoju firmy jako całości. Szczególnie w Europie i USA obecna nazwa może być kojarzona przede wszystkim z segmentem ICE, co nie do końca uwzględnia pozytywny wkład firmy w ochronę.

Nowa nazwa grupy „Niterra” powstała z połączenia łacińskich słów „niteo” – „błyszczeć” i „terra” – ziemia. Nazwa wyraża wizję firmy, która stawia sobie za cel zrównoważony rozwój. „Niterra” stanie się ogólną nazwą, a znane marki – NGK i NTK – będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy.

Niterra jest kamieniem milowym w transformacji, którą właśnie przechodzimy – mówi Damien Germès, President & CEO of NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH, Regional President EMEA and Corporate Officer of the Global Headquarters in Japan i dodaje: – Chcemy patrzeć w przyszłość, ale to nie oznacza pozostawienia tego, kim jesteśmy: nie zmienimy naszych marek, NGK i NTK. Projekt polega na zmianie tylko nazwy naszej firmy. Chociaż firma ma swoje korzenie w produkcji ceramiki, przekształcimy się w wieloaspektową organizację, złożoną z pasjonatów pracujących razem, aby stawić czoła wyzwaniom na drodze do zrównoważonego rozwoju.

Na podstawie informacji firmy NGK SPARK PLUG

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę