LKQ Europe osiąga dwucyfrową marżę EBITDA w drugim kwartale 2021 r.

LKQ Europe z dwucyfrową marżą EBITDA  w 2. kwartale 2021 r. LKQ Europe
12.8.2021

Spółka LKQ Corporation (Nasdaq:LKQ), której częścią jest ELIT Polska, udostępniła dziś wyniki za drugi kwartał 2021 roku, które odzwierciedlają świetną kondycję firmy w szeregu kluczowych wskaźników, takich jak łączne przychody, marże w segmencie i wolne przepływy pieniężne. Dwucyfrowa marża EBITDA równa 10,7% w segmencie europejskim w drugim kwartale 2021 r. pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Jeśli chodzi o inne wydarzenia w drugim kwartale, MSCI podwyższył rating ESG spółki z A do AA, natomiast Fitch Ratings, Inc. przyznał LKQ rating początkowy „BBB-(perspektywa stabilna).

– W drugim kwartale udało nam się wypracować kolejny rekordowy wynik. Wiąże się on z dwoma kluczowymi osiągnięciami – po raz pierwszy uzyskaliśmy EPS na poziomie ponad 1 USD w okresie kwartalnym oraz osiągnęliśmy najwyższy kwartalny zysk EBITDA w segmencie w historii firmy. Segmenty północnoamerykański oraz rozwiązań specjalistycznych osiągnęły rekordowe marże EBITDA w segmencie w tym kwartale, a Europa osiągnęła dwucyfrową marżę po raz pierwszy od drugiego kwartału 2016 r. Wyniki europejskie dodatkowo weryfikują docelowe marże podane na początkuprogramu 1 LKQ Europe i dają nam pewność, że realizujemy ogólne cele programu – stwierdził Dominick Zarcone, prezes i dyrektor generalny.

Globalne przychody za drugi kwartał 2021 r. wyniosły 3,4 mld USD, co stanowi wzrost o 30,8% w porównaniu z 2,6 mld USD w drugim kwartale 2020 r., co odzwierciedla roczny wpływ pandemii w drugim kwartale 2020 r.

W drugim kwartale 2021 r. LKQ Europe, spółka zależna LKQ Corporation, osiągnęła dwucyfrowy wzrost przychodów równy 30,2% do 1,58 mld USD w porównaniu z 1,21 mld USD w drugim kwartale 2020 r. Marża EBITDA segmentu wzrosła do 10,7%.

– Kontynuowaliśmy powrót do normalności po trudnym roku 2020, przy szczególnie silnym dwucyfrowym wzroście przychodów w drugim kwartale 2021 roku. Wielkie zaangażowanie naszych pracowników, wraz z ciągłym doskonaleniem naszego programu 1 LKQ Europe oraz niezachwiana lojalność naszych klientów pomogły nam w dalszym rozwoju naszej działalności w całej Europie. Złagodzenie ograniczeń dotyczących pandemii COVID-19 i wzrost liczby osób zaszczepionych w większości krajów europejskich w ostatnich miesiącach pozytywnie wpłynęły na naszą działalność. Z drugiej strony doświadczyliśmy wzrostu kosztów logistyki i surowców. W pozostałej części 2021 roku będziemy nadal zmagać się z pandemią. Niemniej jednak trwamy w przekonaniu, że wykorzystując nasze mocne strony i realizując przyjęte strategie możemy w dalszym ciągu spodziewać się dobrych wyników w drugiej połowie roku – powiedział Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

Informacje o LKQ Europe

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę