Nowy klej od Würth Polska

Würth Polska
8.12.2020
Reklama
Reklama

Würth Polska prezentuje nowy klej i szczeliwo ALL IN ONE – uniwersalny preparat do elementów metalowych.

klej i szczeliwo ALL IN ONE Art. nr 0893 555 050

Uszczelnianie instalacji wodnych czy gazowych, a także miejsc, w których elementy metalowe są narażone na działanie wilgoci, wysokiej temperatury czy agresywnych mediów jest sporym wyzwaniem. Często lepiej niż mechaniczne zabezpieczenia może sprawdzić się klej. Würth Polska prezentuje nowy klej i szczeliwo ALL IN ONE – uniwersalny preparat do elementów metalowych. To jedyny tego typu produkt na polskim rynku.

Klej ALL IN ONE od Würth Polska to uniwersalny produkt, który może być stosowany do łączenia różnych elementów i sprawdzi się w wielu branżach, m.in. automotive, utrzymania ruchu czy metalowej. Ma doskonałą odporność na media, temperaturę i rozpuszczalniki, a także zapewnia ochronę antykorozyjną. Od razu po zastosowaniu wypełnia puste przestrzenie i szczeliny, a także uszczelnia łączenia i wykazuje niski współczynnik tarcia. Szybko utwardza się na różnych materiałach, w tym na stali nierdzewnej i powierzchniach ocynkowanych. Dozownik typu DOS sprawia, że aplikacja kleju jest szybka i łatwa. Dzięki właściwościom tiksotropowym nie kapie i może być stosowany podczas aplikacji „nad głową”. ALL IN ONE po całkowitym utwardzeniu zyskuje wytrzymałość na wysokie ciśnienie. Posiada rejestrację NSF oraz atest DVGW dotyczący gazu.

Reklama

Klej do gwintów

ALL IN ONE może skutecznie zastępować mechaniczne zabezpieczenia gwintów, takie jak podkładki sprężyste czy nakrętki samohamowne. Świetnie sprawdza się jako łączenie śrub regulacyjnych i kalibracyjnych, mierników oraz manometrów, a także elementów złącznych do M80, przez co zmniejsza koszty magazynowania. Zapobiega odkręceniu, niepożądanym ruchom czy wyciekom, a ponadto jest odporny na skrajne wibracje. To klej o średniej wytrzymałości, który można zdemontować za pomocą narzędzi ręcznych.

Reklama

Szczeliwo do rur

Złącza gwintowane nie zawsze sprawdzają się w trudnych warunkach, takich jak wysokie ciśnienie, ekstremalne temperatury czy w kontakcie z agresywnymi mediami. Ze względu na wibracje mogą robić się nieszczelne. Klej ALL IN ONE od Würth Polska jest uniwersalnym produktem natychmiastowo uszczelniającym do złączy stożkowych i prostych. Wypełnia przestrzeń pomiędzy elementami gwintu i zapewnia niskociśnieniowe uszczelnienie. Po całkowitym utwardzeniu jest skuteczny nawet w warunkach wysokiego ciśnienia, które rozrywa większość systemów rurowych. Klej zapobiega wyciekom standardowych gazów i cieczy. Co więcej,  nie pełza, nie kurczy się i nie blokuje systemów. Może być stosowany w obecności czystego tlenu do +60°C oraz przy ciśnieniu maksymalnie 10 barów.

Uszczelniacz do płaszczyzn

ALL IN ONE może być także stosowany jako uszczelniacz do płaszczyzn. Zapewnia bardzo dobre uszczelnienie kołnierza i mostkuje szczeliny do 0,5 mm, zabezpieczając przed korozją. Sprawia, że mocowanie jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze niż ponowne dokręcanie każdej śruby. Przy pełnym utwardzeniu zapewnia uszczelnienie, które nie kurczy się, nie pęka i zabezpiecza przed luzowaniem, dzięki czemu nie wymaga ponownego dokręcania śrub. Z powodzeniem może zastąpić konwencjonalne uszczelki, a tym samym zredukować koszty magazynowania części. Przy pełnym utwardzeniu tworzy łączenie, które nie pęka i nie kurczy się, a także zabezpiecza przed luzowaniem.

Szczeliwo do łożysk

Klej uniwersalny od Würth Polska sprawdza się również jako szczeliwo do łożysk. Pozwala na bezpieczne łączenie elementów cylindrycznych oraz na zastosowanie części ślizgowych o luźnych tolerancjach obróbki. Całkowicie wypełnia szczeliny do 0,5 mm i zapewnia szczelny kontakt materiału. Jest odporny na zmęczenie i korozję, dzięki czemu przedłuża żywotność elementów. Zapewnia także równomierny rozkład siły. Zmniejsza lub eliminuje kosztowną obróbkę ze względu na możliwość większych tolerancji. Pozwala również na zmniejszenie rozmiaru i wagi zespołu, co przekłada się na niższe koszty produkcji i magazynowania.

Klej ALL IN ONE jest dostępny w e-sklepie: www.würth.pl, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych Würth Polska.

Źródło: Würth Polska

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama