Jaki typ akumulatora do jakiego auta?

Jaki typ akumulatora do jakiego auta? Poradnik Exide Exide Technologies
9.12.2021

Rynek oferuje wiele rodzajów akumulatorów, które różnią się znacznie między sobą. Część z nich oferuje najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania, inne są za to prostsze, choć równie dobrze spełnią swoją rolę w określonych przypadkach. Jak zatem prawidłowo wybrać najlepiej pasujący typ akumulatora? Nasz poradnik będzie służył pomocą!

 

Najbardziej zaawansowane pojazdy z systemem Start-Stop

Do obsługi tego typu aut idealnie nadaje się akumulator Exide AGM. Przeznaczony dla najbardziej wymagających pojazdów z systemem Start-Stop. Cechuje się najlepszą zdolnością przyjmowania ładunku oraz najwyższą wydajnością w całym okresie eksploatacji dzięki zastosowaniu nowej technologii LifeGrid.

Exide AGM to produkt zaprojektowany i zbudowany tak, aby wytrzymać ciągłe rozładowywanie i ładowanie akumulatora przez system Start- Stop. To konstrukcja zapewniająca wysoką zdolność do przyjmowania ładunku, optymalną pracę w komorze silnika oraz dużo lepszą wydajność niż tradycyjne akumulatory.

Inną propozycją, która sprawdzi się w przypadku zaawansowanych technologicznie pojazdów jest Exide EFB. Zmodernizowane i udoskonalone o technologię Carbon Boost 2.0 akumulatory Exide EFB przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów, zarówno z systemem Start-Stop, jak i bez niego, z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność.

Jaki typ akumulatora do jakiego auta? zdjęcie w treści artykułu

 

Pojazdy nowoczesne

Zaprezentowane akumulatory przeznaczone są do pojazdów z najwyższymi wymaganiami energetycznymi, naszpikowanymi elektroniką i nowinkami technicznymi, co jednak z posiadaczami pojazdów nieco mniej wymagających?

Jednym z rozwiązań jest akumulator Exide Premium.

Zaprojektowany by sprostać ekstremalnym temperaturom, dużemu zapotrzebowaniu energetycznemu i intensywnej jeździe miejskiej, w swojej kategorii stanowi klasę sam dla siebie. Ładuje się do 2 razy szybciej niż tradycyjne akumulatory oraz oferuje 30% więcej mocy rozruchowej niż klasyczne rozwiązania. Jest idealny do dobrze wyposażonych aut z mocnymi silnikami i gwarantuje długą, bezproblemową żywotność i nienaganny rozruch nawet przy niesprzyjających warunkach.

akumulator Exide EA770

Kolejną propozycją jest akumulator Exide Excell.

To bardzo wszechstronny model, przeznaczony do standardowego użytkowania oraz zapewniający 15% więcej mocy rozruchowej. Jest zaprojektowany w oparciu o doświadczenie wyniesione z produkcji akumulatorów na pierwsze wyposażenie (OE), co zapewnia wysoką jakość. Doskonale sprawdzi się w przypadku aut ze standardowym wyposażeniem.

Pojazdy tradycyjne

Exide Classic – akumulator przeznaczony do aut z podstawowym wyposażeniem. Optymalne rozwiązanie jeśli chodzi o relację ceny do jakości. Znakomicie sprawdzi się w autach starszych zapewniając dobre właściwości rozruchowe.

Decydując się na nowy akumulator, warto postawić na sprawdzone produkty znanych producentów. Exide należy do tych najbardziej doświadczonych, istniejących na rynku najdłużej. Należy pamiętać, że czasem najnowsze i najdroższe rozwiązanie może nie być wykorzystywane w pełni, jeśli pojazd nie spełnia równie wysokich wymagań.

Niezwykle istotne jest, aby zawsze kierować się zaleceniami fabrycznymi i dobierać akumulator według wytycznych producentów pojazdów. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, polecamy korzystać z Exide Battery Finder – narzędzia, które w prosty i szybki sposób wyszuka odpowiednie do danego auta modele akumulatorów.

oferta akumulatorów Exide

 

Artykuł sponsorowany (Exide)

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

Exide Technologies to firma o ponad 100-letniej tradycji, lider na ryku polskim oraz czołowy eksporter do krajów UE oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu (dywizja GNB), zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. To uznany dostawca na pierwsze wyposażenie, którego akumulatory montowane są w najnowszych modelach samochodów marek: VW, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Hyundai, Scania, MAN, Volvo Truck i Mercedes Truck.

Produkty firmy dostępne są na rynku wtórnym pod dwiema znanymi markami EXIDE i CENTRA. Marka CENTRA  istnieje na rynku od ponad 90 lat i jest jedną z najbardziej znanych i cenionych wśród kierowców marek  akumulatorów.

Oferta firmy obejmuje  akumulatory do samochodów osobowych w tym z systemem start-stop, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do motocykli, skuterów oraz łodzi, kamperów i innych pojazdów rekreacyjnych. Akumulatory do pojazdów start-stop – Centra/Exide AGM (Absorbent Glass Mat ) – cechuje nowa technologia LifeGrid® idealna dla zaawansowanych układów start-stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią pochodzącą z hamowania rekuperacyjnego. Technologia LifeGrid® (w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej) zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora.

Akumulatory Centra/Exide  EFB (Enhanced Floaded Battery) wyposażone również w formułę Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów (zarówno wyposażonych w system start-stop, jak i bez niego), z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność. W samochodach z systemem start-stop nowe akumulatory EFB wykazują bezkonkurencyjne możliwości odzyskiwania energii i wyjątkowo dynamiczne ładowanie. Dodatkową korzyścią jest dłuższa żywotność akumulatorów w samochodach z tradycyjnym układem napędowym. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych Exide na szczególne wyróżnienie zasługują gamy Centra Futura oraz Exide Premium z nową formułą Carbon Boost 2.0. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych i  2 razy szybszym doładowaniem akumulatora w trakcie jazdy. Wartością dodaną do akumulatorów z tych gam jest pakiet Assistance, obowiązujący 3 lata i gwarantujący kierowcom bezpłatną pomoc na drodze, w przypadku problemów spowodowanych awarią akumulatora.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory wykonane w technologii HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy i wytrzymałości cyklicznej. Warto zwrócić uwagę na akumulator StrongPRO EFB+ z formułą CARBON BOOST oraz niezwykle solidny akumulator EndurancePRO EFB, wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością.Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów do motocykli. Akumulatory Exide Motorbike & Sport to gamy Exide GEL – idealne do pojazdów klasy premium z fabrycznym lub dodatkowym wyposażeniem elek-trycznym, Exide AGM Ready dedykowane wysokiej klasy motocyklom, pojazdom sportowym i off-road, Exide AGM i Conventional odpowiednie do większości zastosowań, a także gama ultralekkich akumulatorów litowo-jonowych EXIDE Li-Ion – idealna do motocykli sportowych.

Dopełnieniem oferty jest linia akumulatorów Exide Marine & Leisure do łodzi i kamperów. Składa się z gamy Start/Start AGM (rozruch silnika), Dual/Dual AGM/Dual EFB (rozruch i zasilanie urządzeń) oraz Equipment/Equipment GEL/Equipment AGM (zasilanie urządzeń). Uzupełnieniem oferty jest ultralekki (do 50% lżejszy od innych akumulatorów) akumulator Equipment Li-Ion charakteryzujący się możliwością szybkiego doładowania (w ciągu 2 godzin) oraz bardzo niskim stopniem samorozładowania.

Rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji Exide zapewnia najlepszą jakość obsługi i terminowe dostawy. Exide oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi, akcesoria i doradztwo.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.