Jak usprawnić realizację obowiązku utylizacji opon?

Jak usprawnić realizację obowiązku utylizacji opon? Inter Cars
30.4.2023

Podczas przekazania do utylizacji zużytych opon problematyczna jest wycena odbioru według ich wagi, którą trudno precyzyjnie oszacować przed ich faktycznym przekazaniem. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z oferty Bio Service, w ramach której rozliczenie następuje według liczby opon, nie ich ciężaru.

Zadbanie o właściwą utylizację opon jest dla warsztatu koniecznym kosztem. Próba jego uniknięcia jest zdecydowanie złym pomysłem, ponieważ byłoby to szkodliwe dla środowiska, a kary za łamanie przepisów w tym obszarze są wielokrotnie wyższe niż potencjalne „oszczędności”. 

Zlecenie online, odbiór z warsztatu, rozliczenie według liczby opon

Ważnym aspektem działalności firmy jest precyzyjne planowanie kosztów. W przypadku odbioru zużytego ogumienia, wycenianego na podstawie wagi odpadu, jest to wyzwaniem. Koszt odbioru wielu różnych opon o bardzo różnej wadze jest bowiem trudny do oszacowania (zwłaszcza w przypadku dużych opon do pojazdów użytkowych lub maszyn rolniczych).

Bio Service to platforma, która oferuje rozliczenie odbioru ogumienia według liczby przekazanych opon. Używając tej opcji, warsztat od początku wie, ile dokładnie zapłaci za utylizację. Jedynym warunkiem jest zebranie określonego minimum logistycznego. Odbiór można zlecić online od razu po rejestracji na stronie www.bio-service.pl.

Nie zaniedbuj raportowania odpadów

Zużyte opony stanowią jeden z typowych odpadów warsztatowych. Nieodłącznym elementem pracy w warsztacie są zaś obowiązki administracyjne związane z gospodarką odpadami i przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Warsztaty, które zarejestrowały się w Bio Service, mogą m.in. skorzystać z usługi kompleksowej obsługi ewidencji BDO oraz zlecić przygotowanie raportów rocznych specjalistom w obszarze prawa środowiskowego. W ten sposób w firmie zostanie uwolniona spora ilość czasu, który zamiast na uzupełnianie dokumentacji, będzie mógł być przeznaczony na obsługę zleceń klientów lub rozwój biznesu.

Inter Cars

Bądź odpowiedzialny ekologicznie

Bio Service od lat pomaga warsztatom w Polsce w prowadzenie gospodarki odpadami i przestrzeganiu przepisów prawa środowiskowego. Więcej informacji na temat dostępnych w ramach tej platformy usług można znaleźć na stronie www.bio-service.pl.

Jak usprawnić realizację obowiązku utylizacji opon? zdjęcie w treści artykułu

Artykuł sponsorowany Inter Cars

Inter Cars SA

Inter Cars SA

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów.

Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 2007 r. spółka podpisała porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki fuzji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym wzmocniła się istotnie rola Inter Cars SA, której celem strategicznym jest utrzymanie pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inter Cars SA posiada obecnie 153 filie w kraju (w tym 3 filie przemysłowe, 4 autobusowe i 5 stricte z asortymentem motocyklowym, 84 filii ciężarowych) oraz 106 oddziałów w Europie (Czechy, Bułgaria, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Włochy, Rumunia). W ofercie spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz części zamiennych i akcesoriów do naczep, przyczep, autobusów i maszyn rolniczych. Bez względu na to czy samochód jest marką europejską czy azjatycką, klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz dużą ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Taka różnorodność sprawia, że w tej chwili jest to najbogatsza oferta w Polsce.

Obok dystrybucji części, firma prowadzi sprzedaż legendarnych marek motocykli Triumph i Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest także właścicielem dwóch spółek produkcyjnych: Lauber Sp. z o.o. zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. produkującej przyczepy i naczepy. Dbając o najwyższą jakość obsługi w warsztatach naszych klientów, oferujemy szeroki wachlarz szkoleń dla mechaników i właścicieli firm.

Oferta:

Posiadamy w ofercie akumulatory motocyklowe od czterech producentów: YUASA, VARTA, EXIDE oraz 4RIDE.

YUASA, VARTA, EXIDE to renomowane marki plasujące się w światowej czołówce producentów akumulatorowych.

4RIDE jest marką własną Inter Cars SA, która powstała z myślą o osiągnięciu maksymalnie wysokiej jakości produktu przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Profil Firmy

Inter Cars SA