Inter Cars w czołówce największych polskich firm rodzinnych

Inter Cars w czołówce największych polskich firm rodzinnych
24.6.2020

Inter Cars biorąc pod uwagę skonsolidowane dane spółki, plasuje się na 4. miejscu rankingu polskich firm rodzinnych, które w 2019 r. osiągnęły najwyższy przychód ze sprzedaży.  Zestawienie przygotowane przez „Rzeczpospolitą” pokazuje, że firmą rodzinną mogą być także bardzo duże przedsiębiorstwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki i poszczególnych segmentów rynku.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że obecnie w Polsce działa 2 miliony firm rodzinnych oraz że wypracowują one 63-72% PKB, zapewniając miejsca pracy dla ok. 8 milionów osób. Te liczby nie pozwalają marginalizować udziału tego typu przedsiębiorstw w globalnym postrzeganiu gospodarki.

W opublikowanym 29 maja przez „Rzeczpospolitą” artykule, pt. „Firmy rodzinne to rodzaj specyficznego biznesu”, Inter Cars znalazł się na 7 miejscu rankingu polskich firm rodzinnych. Jednakże, jak przyznaje redakcja gazety wyniki zostały określone na podstawie danych jednostkowych spółki. Skonsolidowane dane zmieniają zajmowane przez Inter Cars miejsce o 3 punkty w górę, plasując go na 4 pozycji.

„Rzeczpospolita” przytacza wyniki badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie IFM, mówiące o tym, że pandemia Covid-19 spowodowała, iż 46% małych przedsiębiorstw rodzinnych, takich jak sklepy, warsztaty czy hotele, boi się, że nie przetrwa kolejnych 3 miesięcy. Zarząd Inter Cars po pojawieniu się wirusa w Polsce uruchomił procedurę monitorowania, współpracy i pomocy dla warsztatów. Podstawowym założeniem programu #pomagamypomagać było stworzenie 3-etapowej współpracy z warsztatami niezależnymi, w celu wsparcia ich w tej nowej i trudnej sytuacji, jaką stworzył Covid-19.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę