Inter Cars e-Catalog – Product of The Year 2022

Inter Cars

Inter Cars e-Catalog to innowacyjne, rozbudowane narzędzie wspierające codzienną pracę serwisu motoryzacyjnego. Zostało stworzone z myślą o potrzebach oraz komforcie pracy mechaników i właścicieli warsztatów samochodowych.

Najważniejszą i wiodącą funkcją Inter Cars e-Catalog jest możliwość doboru oraz zamawiania części z dowolnego miejsca. Dzięki mobilności e-Catalogu mechanik samochodowy może mieć go zawsze pod ręką, np. w telefonie, i sprawdzać dostępność wybranego asortymentu w bazie. Nie ma konieczności odrywania się od pracy i podchodzenia do komputera, aby coś sprawdzić. To duża wygoda dla mechanika lub osoby prowadzącej serwis samochodowy. 

W wersji przeznaczonej na komputery, jak i tej mobilnej można także bezproblemowo dokonać płatności za fakturę VAT. Osoby korzystające z aplikacji mają dostęp do szybkich płatności z dowolnego banku. 

Inter Cars e-Catalog to nie tylko spis produktowy, który wykorzystujesz poszukując części do naprawianego auta. To multiplatforma zawierająca porównywarkę, możliwość tworzenia ofert, zbiór kart produktowych, instrukcji i wielu innych funkcji, które przydadzą Ci się nie tylko w biurze, ale właśnie wtedy, gdy stoisz w warsztacie bezpośrednio przy samochodzie. 

Nowoczesna aplikacja Inter Cars e-Catalog oferuje kilka opcji wyszukiwania:

  • wyszukiwanie po numerze VIN z dodatkową opcją automatycznego sczytania numeru ze zrobionego zdjęcia;
  • wyszukiwanie tekstowe po danej nazwie lub jej fragmencie;
  • wyszukiwanie po pojeździe – możemy znaleźć części do konkretnego modelu oraz zapisać dany pojazd, jeśli chcemy mieć do niego szybszy dostęp w przyszłości, gdy Klient będący jego właścicielem powróci do nas ponownie po jakimś czasie w celu wykonania kolejnej usługi. Opcja ta jest bardzo przydatna dla firm transportowych, które mogą zapisać sobie całą swoją flotę.
  • wyszukiwanie po drzewku czyli przejście przez menu główne kolejno do zawężonych kategorii grup produktowych;
  • wyszukiwanie specjalistyczne pozwala na wyszukanie produktu po ścisłych parametrach związanych z szukanym produktem.

Inter Cars e-Catalog pozwala także mechanikom i właścicielom serwisów śledzić ich zamówienie. Ponadto użytkownicy narzędzia mogą je wykorzystać do prowadzenia historii napraw obsługiwanych przez siebie pojazdów. 

Inter Cars e-Catalog łączy ze sobą wszystkie usługi oferowane warsztatom przez dystrybutora w jednym miejscu. To wygodne i sprawne w użyciu narzędzie, które ma w swojej ofercie blisko 9 milionów części zamiennych, akcesoriów oraz elementów wyposażenia warsztatu. Oprogramowanie udostępnione klientom musi na bieżąco integrować dane o ofercie dla 20 rynków w Europie, dostępności części z kilkuset filii firmy oraz kilkunastu głównych magazynów na kontynencie. 

Obecnie z Inter Cars e-Catalog regularnie korzysta ponad 17,5 tysięcy użytkowników w Polsce, a docelowo ma on być narzędziem dla wszystkich klientów Inter Cars.

Prezentacja klienta

Inter Cars SA

Inter Cars SA

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów.

Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 2007 r. spółka podpisała porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki fuzji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym wzmocniła się istotnie rola Inter Cars SA, której celem strategicznym jest utrzymanie pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inter Cars SA posiada obecnie 153 filie w kraju (w tym 3 filie przemysłowe, 4 autobusowe i 5 stricte z asortymentem motocyklowym, 84 filii ciężarowych) oraz 106 oddziałów w Europie (Czechy, Bułgaria, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Włochy, Rumunia). W ofercie spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz części zamiennych i akcesoriów do naczep, przyczep, autobusów i maszyn rolniczych. Bez względu na to czy samochód jest marką europejską czy azjatycką, klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz dużą ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Taka różnorodność sprawia, że w tej chwili jest to najbogatsza oferta w Polsce.

Obok dystrybucji części, firma prowadzi sprzedaż legendarnych marek motocykli Triumph i Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest także właścicielem dwóch spółek produkcyjnych: Lauber Sp. z o.o. zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. produkującej przyczepy i naczepy. Dbając o najwyższą jakość obsługi w warsztatach naszych klientów, oferujemy szeroki wachlarz szkoleń dla mechaników i właścicieli firm.

Oferta:

Posiadamy w ofercie akumulatory motocyklowe od czterech producentów: YUASA, VARTA, EXIDE oraz 4RIDE.

YUASA, VARTA, EXIDE to renomowane marki plasujące się w światowej czołówce producentów akumulatorowych.

4RIDE jest marką własną Inter Cars SA, która powstała z myślą o osiągnięciu maksymalnie wysokiej jakości produktu przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Profil Firmy

Inter Cars SA