Industrial Park Poland wymaga rozbudowy dróg

Industrial Park Poland wymaga rozbudowy dróg Hillwood Polska

Hillwood rozpoczyna rozbudowę i modernizację dróg dojazdowych, które łączą największy planowany park przemysłowo-logistyczny w Polsce, Industrial Park Poland by Hillwood, z autostradą A2.

Gmina Stare Miasto wykorzystuje swoje dogodne położenie wzdłuż autostrady A2 i dostępną infrastrukturę w celu lokowania nowych inwestorów i rozwoju gospodarczego gminy. Głównym partnerem uczestniczącym w rozbudowie parku przemysłowo-logistycznego dostępnego przy węźle Konin Wschód jest firma Hillwood, która w ramach zagospodarowania terenu i zabudowy nowej 100 ha części parku podpisała umowę z gminą na rozbudowę oraz budowę dróg dojazdowych i rond z uzupełniającą infrastrukturą techniczną. Prace na drodze DK72 i ul. Kasztelańskiej rozpoczną się już w najbliższych tygodniach. Razem z partnerem zadbaliśmy o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyszłych użytkowników parku. W ramach inwestycji zostaną wybudowane nowe przystanki autobusowe z zatokami, ciągi piesze i ścieżki rowerowe. Powstaną również bezpieczne zjazdy do przyległych nieruchomości. Wszystkie odcinki dróg będą wyposażone w oświetlenie uliczne wraz z doświetleniem przejść dla pieszych – mówi Dariusz Puchała, wójt gminy Stare Miasto.

Prace obejmą rozbudowę ulicy Kasztelańskiej, drogi gminnej, na odcinku około 510 metrów, budowę nowego odcinka drogi gminnej o długości około 200 metrów oraz przebudowę drogi krajowej nr 72 na odcinku około 800 metrów wraz z dwoma rondami. Koszt tego projektu to ponad 20 mln złotych i jest finansowany w całości przez Hillwood. Inwestycja ta zapewni sprawne połączenie z autostradą A2 przyszłym użytkownikom Industrial Park Poland by Hillwood, a także okolicznym mieszkańcom.

Użytkownicy Industrial Park Poland by Hillwood, którzy rozpoczną swoją działalność na terenie ponad 100ha, wymagają wydajnego, szybkiego i bezpiecznego dojazdu do parku z autostrady A2, drogi DK72 czy terminalu kolejowego w Koninie. Dlatego wspólnie z Gminą Stare Miasto i GDDKiA znaleźliśmy rozwiązania techniczne, które zapewnią komfort przyszłym użytkownikom parku, ale także lokalnej społeczności. Realizacja docelowego układu obsługującego teren aktywności gospodarczej podzielona została na etapy. Obecnie przystępujemy do realizacji pierwszego z nich. Prace wykonamy możliwie szybko i tak, aby uciążliwości dla mieszkańców i uczestników ruchu były najmniejsze. Cieszymy się, że nowi użytkownicy parku za kilka miesięcy będą mogli do niego dojechać bezpiecznie i komfortowo – mówi Piotr Łada, Head of Construction & Project Management w Hillwood Polska.

W porozumieniu z gminą i GDDiKA opracowane zostały rozwiązania zwiększające przepustowość dróg przy zachowaniu płynności ruchu i podniesieniu jego bezpieczeństwa.

Źródło: Hillwood Polska

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę