INA FEAD KIT: Kompleksowe rozwiązanie do samochodów dostawczych

INA FEAD KIT: Kompleksowe rozwiązanie do aut dostawczych Schaeffler
31.8.2023

Zadaniem napędu pomocniczego FEAD (ang. front end auxiliary drive) jest napędzanie różnych urządzeń pomocniczych w silnikach spalinowych, takich jak klimatyzacja, pompa wspomagania układu kierowniczego, pompa wodna, układ start-stop.

Ze względu na coraz bardziej złożone technologicznie elementy, napęd pomocniczy w nowoczesnych pojazdach dostawczych jest poddawany ekstremalnym obciążeniom i szybszemu zużyciu. Jednak wymiana uszkodzonej pojedynczej części zwykle pomaga tylko na krótki czas. Ponieważ często prawdziwa przyczyna uszkodzeń leży po stronie innego elementu, którego awaria jest bardzo trudna do zdiagnozowania. Jeśli na przykład pęknie ramię napinacza, przyczyną może być zużyty tłumik drgań skrętnych lub wolne koło alternatora, które może być już zużyte. Jeśli prawdziwa przyczyna awarii nie zostanie naprawiona, to usterka napędu pomocniczego może pojawić się ponownie po krótkim czasie. Dlatego też, w przypadku naprawy, zawsze zaleca się wymianę wszystkich istotnych elementów.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

zestaw naprawczy do samochodu dostawczego

Wraz z zestawem INA FEAD KIT, Schaeffler oferuje kompletne rozwiązania do napraw urządzeń pomocniczych do samochodów dostawczych. Głównymi elementami składowymi są zawsze pasek klinowy lub wielkolinowy, rolki napinające i prowadzące oraz wszystkie niezbędne akcesoria.

Najpopularniejsze zestawy INA FEAD KIT do aut dostawczych

Nr referencyjnyZestawMarka
529035510Rolka/ Napinacz/ PasekNissan/ Opel/ Renault
529013910Rolka x2/ Napinacz/ Sprzegło alternatora/ PasekMercedes-Benz
529039010Rolka/ Napinacz/ PasekFord

grafika Schaeffler


W przypadku awarii silnika w samochodzie dostawczym należy działać szczególnie szybko, aby ograniczyć do minimum czas przestoju. Należy zatem unikać czasochłonnego poszukiwania niezbędnych, pojedynczych części zamiennych. Dzięki zestawowi INA FEAD KIT Schaeffler oferuje doskonale dopasowane, kompletne rozwiązania do szybkiej i trwałej naprawy urządzeń pomocniczych. INA FEAD KIT dostarcza warsztatowi jasnych zaleceń dotyczących naprawy. Wymiana wszystkich istotnych części danego systemu niezawodnie chroni przed ewentualnymi awariami oraz gwarantuje długą żywotność i zadowolenie klientów.

napęd pomocniczy

Ponieważ wszystkie zestawy są dostarczane wraz z niezbędnymi akcesoriami, gwarantowana jest szybka naprawa. Oznacza to, że samochód dostawczy nie tylko szybko wraca na drogę, ale także przywraca komfort i bezpieczeństwo jazdy.​

Artykuł sponsorowany Schaeffler

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Grupa Schaeffler jest wiodącym światowym dostawcą dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Oferta obejmuje precyzyjne komponenty i systemy do zastosowań w silnikach, przekładniach i podwoziach, a także rozwiązania w zakresie łożysk tocznych i ślizgowych do wielu zastosowań przemysłowych.

Schaeffler Automotive Aftermarket dostarcza najwyższej jakości części zamienne dla rynku motoryzacyjnego na całym świecie. Pod naszymi markami takimi jak LuK, INA i FAG oferujemy sprzęgła i systemy wysprzęglania, elementy silnika i przeniesienia napędu oraz elementy zawieszenia. Wszystkie części są optymalnie dopasowane oraz umożliwiają szybką i profesjonalną naprawę.

Dodatkowo nasz portal REPXPERT (www.repxpert.pl) oferuje obszerne informacje dla mechaników takie jak: instrukcje montażu, szkolenia, katalog online umożliwiający poprawny dobór części oraz informacje o narzędziach specjalnych. Aktualny harmonogram szkoleń i zapisy dostępne są na stronie: https://szkolenia.repxpert.pl/s01/kursy/grupy/.

Profil Firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.