Profesjonalna kontrola i kalibracja systemów wspomagania kierowcy pojazdów użytkowych

HAWEKA SAD500 i SAD4000 z nowym urządzeniem diagnostycznym HAWEKA
13.4.2021

Systemy SAD500 i SAD4000 firmy HAWEKA są teraz opcjonalnie dostępne z NAVIGATORami TXT producenta TEXA. Innowacyjny system diagnostyczny NAVIGATOR TXTs z interfejsem OBD jest specjalnie zaprojektowany dla obu systemów HAWEKA. Rozszerza SAD500 i SAD4000 o wiele funkcji i możliwych zastosowań.

SAD500 i SAD4000 firmy HAWEKA to sprawdzone systemy kontroli i regulacji systemów wspomagających kierowcę (ADAS). Charakteryzują się wysoką precyzją optyczną i są kompatybilne z typami czujników ACC firm WABCO, TRW i TRW / Knorr.

SAD500 QuickService i SAD4000 QuickService sprawiają, że kalibracja i regulacja wszystkich systemów wspomagających kierowcę (ADAS) oraz ustawianie czujników kąta skrętu jest teraz znacznie łatwiejsze. Systemy są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi modelami pojazdów użytkowych. Dzięki bardzo przyjaznemu dla użytkownika oprogramowaniu QuickService możliwy jest również odczyt informacji ze sterowników pojazdów.

Kalibracja jest konieczna np. po wymianie radaru lub kamery, czujników poziomu pojazdu czy przedniej szyby. Nawet po naprawie powypadkowej z wymianą przedniego zderzaka oraz w przypadku błędów w systemach wspomagania LDWS (ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu) i AEBS (asystent hamowania awaryjnego), elementy systemu należy sprawdzić pod kątem odchyleń.

Źródło: HAWEKA

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę