Gates rozszerza ofertę elektrycznych pomp wodnych

5.8.2020

Kolejne 16 referencji wzmocni asortyment marki E-Cool, oferującej efektywne kosztowo źródło dochodu o jakości OE — zarówno dla dystrybutorów, jak i zaopatrujących się u nich zakładów mechanicznych.

Firma Gates rozszerza asortyment elektrycznych pomp wodnych E-Cool, wprowadzając 16 nowych pozycji. Dystrybutorzy zyskują teraz dostęp do szerokiej gamy produktów, której może dorównać niewielu dostawców. Dzięki temu mogą dostarczać kompletne rozwiązania zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Teraz cały asortyment obejmuje 36 referencji. Jako doświadczony producent pomp wodnych o jakości OE, firma Gates gwarantuje, że konstrukcja i wydajność wszystkich pomp E-Cool spełnia, a nawet przekracza specyfikację producenta pojazdu. Każdy numer katalogowy stanowi kompletne rozwiązanie. Oznacza to, że zawsze, gdy montaż danej pompy wymaga użycia wsporników, są one częścią zestawu. Ponieważ stare wsporniki często ulegają uszkodzeniu, skutkując niepotrzebnymi reklamacjami w zakładach mechanicznych, montaż nowych wsporników Gates oznacza oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Rozszerzenie asortymentu pokrywa zastosowania w popularnych modelach pojazdów marek takich jak: Audi (A4, A5 i A6), BMW (serie 1-5 i X1-X5) Land Rover (Discovery i Range Rover), Mercedes-Benz (CLK serie C, E i SL oraz CLS E), Porsche (Cayenne), Seat (Altea) oraz VW (Golf i Scirocco).

Co czwarty samochód poruszający się po europejskich drogach jest już wyposażony w turbosprężarkę chłodzoną elektryczną pompą wodną, ale producenci pojazdów coraz częściej dostrzegają potencjał tej technologii do chłodzenia wielu innych podzespołów. Dzieje się tak, ponieważ czujniki dostarczają chłodziwo tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Takie rozwiązanie z jednej strony zwiększa wydajność, a z drugiej zmniejsza obciążenie silnika. Do typowych zastosowań elektrycznych pomp wodnych należą:

  • Układ chłodzenia turbosprężarki
  • Ogrzewanie wnętrza pojazdu
  • Chłodzenie akumulatora w samochodach hybrydowych i elektrycznych

Wiele samochodów wyprodukowanych w ostatnich pięciu latach jest już wyposażonych w elektryczne pompy wodne, a niektóre mogą mieć ich nawet trzy. Chociaż częstotliwość przeglądów elektrycznych pomp wodnych jest podobna jak w przypadku ich mechanicznych odpowiedników, niektóre pompy wodne mogą już wymagać wymiany. Na przykład w autach BMW z serii 3,5 i 7 występuje duże zapotrzebowanie na wymianę pomp w silnikach 2,5 l i 3,0 l.

Najnowsze numery katalogowe E-Cool dotyczą właśnie tych zastosowań. W zasadzie cały asortyment Gates E-Cool został stworzony w odpowiedzi na realne zapotrzebowanie rynku. W czasach gdy nowe źródła dochodu są tak istotne, Gates rozszerzył swój asortyment o łatwiejsze w montażu rozwiązania chłodzące do wielu różnych zastosowań. Jest to krok, który zwiększa liczbę dostępnych możliwości i poprawia przewagę konkurencyjną zarówno dystrybutorów Gates, jak i zaopatrujących się u nich zakładów mechanicznych.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę