Firma Gates przekaże ponad 535 tys. dolarów na walkę z COVID-19

Firma Gates przekaże ponad 535 tys. dolarów na walkę z COVID
2.7.2020

Gates, globalny dostawca produktów hydraulicznych i rozwiązań do przenoszenia mocy, powiadomił o przekazaniu darowizny w wysokości ponad 535 tys. dolarów na wsparcie organizacji walczących z pandemią COVID-19. Zarządzana przez centralę firmy w Denver fundacja Gates Industrial Corporation Foundation współpracuje z blisko 100 oddziałami firmy Gates w różnych krajach, wyszukując i wspierając finansowo lokalne organizacje non-profit zmieniające świat na lepsze. 19 organizacji charytatywnych z regionu EMEA otrzyma łącznie 78,5 tys. dolarów (około 309 tys. złotych).

Globalna akcja charytatywna firmy Gates ma na celu wspieranie lokalnych organizacji. Korzystając z lokalnej wiedzy, odpowiadamy na konkretne potrzeby w danym obszarze – powiedział Josef Parzhuber, President EMEA. – W regionie EMEA dotarliśmy z naszym wsparciem do 19 organizacji charytatywnych wprowadzających pozytywne zmiany w tutejszych społecznościach.

W odpowiedzi na globalną pandemię firma Gates szybko rozpoczęła działania charytatywne, przekazując pokaźną darowiznę instytucji Hubei Charity Federation, aby zapewnić wsparcie medyczne w regionie, z którego według doniesień pochodzi wirus. Aktualnie kampania pomocowa obejmuje już część Ameryki Południowej i Północnej, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Chiny kontynentalne, Azję Wschodnią, Indie oraz 17 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Wśród beneficjentów są oddziały dużych organizacji pozarządowych, takich jak United Way i Amerykański Czerwony Krzyż, lokalne szpitale, banki żywności i inne organizacje humanitarne.

Darowizny w łącznej wysokości ponad 535 tys. dolarów są przekazywane bez obostrzeń, aby zapewnić odbiorcom maksymalną swobodę w wydatkowaniu środków na najbardziej pilne potrzeby w danym obszarze. Te potrzeby to m.in. środki ochrony indywidualnej dla walczącego na pierwszej linii frontu personelu medycznego oraz instytucji opieki zdrowotnej, a także żywność i zakwaterowanie dla osób najbardziej narażonych na skutki pandemii.

Oprócz globalnej zbiórki charytatywnej firma Gates nieustannie podejmuje aktywne działania w obszarze monitorowania, zarządzania i dostosowywania się do zmian wywołanych pandemią. Dzięki szybkiemu wdrożeniu protokołów bezpieczeństwa związanych z COVID-19 w każdym z blisko 100 zakładów, biur, laboratoriów i centrów dystrybucji na całym świecie firma Gates może nieprzerwanie obsługiwać klientów i utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia, jednocześnie dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników, a także ich rodzin i otoczenia.

Źródło: Gates

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę