FAG WheelSet firmy Schaeffler: Zawsze wszystko od jednego dostawcy

Łożyska FAG WheelSet firmy Schaeffler Schaeffler
9.9.2022

Podobnie jak wiele innych komponentów pojazdów, łożyska kół przeszły przez lata szereg etapów rozwoju. To, co kiedyś było prostym łożyskiem kulkowym lub stożkowym, jest teraz kompletnym zespołem łożyskowym koła ze zintegrowaną piastą koła lub kołnierzem montażowym. Ponadto łożyska kół odgrywają decydującą rolę w wielu systemach wspomagających jazdę, ponieważ informacje o prędkości są wykorzystywane na przykład w ABS, ESP lub nawigacji.

Profesjonalna wymiana łożysk kół zawsze obejmuje wymianę odpowiednich akcesoriów. Jednak poszukiwanie dokładnie pasujących akcesoriów często może być czasochłonną sprawą dla warsztatów. Z tego powodu FAG WheelSet firmy Schaeffler zawiera już dokładnie te akcesoria, które zostały określone przez producenta pojazdu do naprawy. Często nawet więcej, jeśli eksperci Schaeffler uznają to za konieczne. Oszczędza to czas przy zamawianiu, a także zapewnia bezpieczeństwo podczas naprawy. Fakt, że nakrętki i wszystkie inne części są optymalnie dopasowane do odpowiedniego łożyska koła i pojazdu, gwarantuje szczególnie długą żywotność nowych części.  

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.
łożyska w opakowaniu
Oprócz łożyska koła, FAG WheelSet firmy Schaeffler zawiera również wszystkie niezbędne akcesoria do szybkiej i bezpiecznej naprawy.

 

Kolejny plus: dzięki wiodącej na rynku jakości zarówno łożysk kół, jak i akcesoriów, FAG WheelSet zapewnia, że łożysko koła jest bezpiecznie osadzone w zwrotnicy, ma stałe napięcie wstępne i optymalną współosiowość.

Płynne prace naprawcze w warsztatach

Każda generacja łożysk kół wymaga specjalnej procedury naprawy - w niektórych przypadkach, na przykład, do profesjonalnej wymiany potrzebne są specjalne narzędzia. 

naprawa łożyska
Naprawa łożysk kół generacji 2.1: specjalnie opracowane talerze narzędzia specjalnego umożliwiają przyłożenie siły przez pierścień zewnętrzny podczas procesu wciskania. Z drugiej strony pierścień zatrzaskowy jest umieszczony w taki sposób, że pasuje się w rowek przewidziany w zwrotnicy koła.

 

Różne innowacje FAG, takie jak pierścień zatrzaskowy i wielowypust czołowy, ułatwiają montaż łożysk kół z generacji 2.1. Tym samym przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i przyspieszenia procesów naprawczych. Jednocześnie uszczelnienie o niskim współczynniku tarcia bardzo skutecznie chroni nowoczesne łożyska kół FAG przed zanieczyszczeniem, a jednocześnie zapewnia większą wydajność dzięki mniejszemu tarciu.

>>Zobacz więcej nt. zestawów do wymiany łożysk kół FAG WheelSet<<

Dzięki 1000 elementów FAG WheelSet Schaeffler oferuje odpowiednie rozwiązanie dla prawie każdego przypadku naprawy. Asortyment jest konsekwentnie zorientowany na flotę pojazdów specyficznych dla danego kraju, a także na specyficzne dla pojazdu wymagania naprawcze – w celu szczególnie wydajnego wykorzystania łożysk. W porównaniu z konkurencyjnymi zestawami łożysk kół, FAG WheelSet zawiera bardziej odpowiednie akcesoria w nawet 13% (źródło: Analiza TecDoc, kwiecień 2021 r.) zastosowań. Zaleta, którą warsztaty bardzo doceniają w swojej codziennej działalności.

Zoptymalizowana konstrukcja kołnierza oszczędza masę 

Aby sprostać stale rosnącym wymaganiom w zakresie redukcji masy i związanej z tym redukcji emisji CO2, marka Schaeffler FAG stosuje w wielu swoich produktach łożyska kół zoptymalizowane pod kątem masy z konstrukcją ECO-Hub. Pozwala to na zmniejszenie masy łożysk kół nawet o 20% (w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami kołnierzy). Aby zapewnić, że nie nastąpi pogorszenie nośności i trwałości, w produkcji stosuje się specjalny proces hartowania indukcyjnego. Tworzy to szczególną sztywność w obszarze kołnierza i pierścienia zewnętrznego – gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa i funkcjonalności.

łożyska
Aby zmniejszyć masę, a tym samym zmniejszyć emisję CO

 

Od profesjonalistów dla profesjonalistów

Schaeffler oferuje profesjonalistom warsztatowym szeroki zakres usług związanych z naprawą łożysk kół. Schaeffler łączy wszystkie swoje usługi pod marką REPXPERT: katalog on-line, szkolenia techniczne, infolinia serwisowa, narzędzia specjalne czy wskazówki dotyczące montażu łożysk kół. Mechanicy mogą wygodnie uzyskać dostęp do wszystkich usług w dowolnym momencie za pośrednictwem portalu warsztatowego Schaeffler REPXPERT. 

Ponadto redaktorzy techniczni codziennie pracują nad nowymi treściami, takimi jak instrukcje instalacji i filmy dotyczące konkretnych pojazdów, a także broszury techniczne i informacje serwisowe. Dostęp do nich można uzyskać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na portalu internetowym Schaeffler REPXPERT. Oparty na TecDoc, niezależny od producenta katalog on-line, który szybko zapewnia dobór odpowiedniej części zamiennej. W razie potrzeby uzupełniany jest on instrukcjami naprawy pojazdu, danymi konserwacyjnymi i wartościami roboczymi (RMI) od naszego partnera TecAlliance.

>>Zobacz więcej nt. oferty firmy Schaeffler<<

Artykuł sponsorowany Schaeffler

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Grupa Schaeffler jest wiodącym światowym dostawcą dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego. Oferta obejmuje precyzyjne komponenty i systemy do zastosowań w silnikach, przekładniach i podwoziach, a także rozwiązania w zakresie łożysk tocznych i ślizgowych do wielu zastosowań przemysłowych.

Schaeffler Automotive Aftermarket dostarcza najwyższej jakości części zamienne dla rynku motoryzacyjnego na całym świecie. Pod naszymi markami takimi jak LuK, INA i FAG oferujemy sprzęgła i systemy wysprzęglania, elementy silnika i przeniesienia napędu oraz elementy zawieszenia. Wszystkie części są optymalnie dopasowane oraz umożliwiają szybką i profesjonalną naprawę.

Dodatkowo nasz portal REPXPERT (www.repxpert.pl) oferuje obszerne informacje dla mechaników takie jak: instrukcje montażu, szkolenia, katalog online umożliwiający poprawny dobór części oraz informacje o narzędziach specjalnych. Aktualny harmonogram szkoleń i zapisy dostępne są na stronie: https://szkolenia.repxpert.pl/s01/kursy/grupy/.

Profil Firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.