Exide wprowadza innowacyjną aplikację wspierającą testowanie i wymianę akumulatorów

Exide wprowadza aplikację wspierającą testowanie akumulatora Exide
11.1.2021

Exide wprowadził na rynek pierwszą aplikację internetową (Progressive Web Application), która umożliwia warsztatom szybkie testowanie, wymianę i sprzedaż akumulatorów. Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P i obsługuje akumulatory do pojazdów osobowych, użytkowych oraz do zastosowań morskich i rekreacyjnych. Aby móc skorzystać z aplikacji, wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na stronie https://ebtp.exide.com.

Exide Technologies – wiodący dostawca rozwiązań w zakresie magazynowania energii – wprowadził na rynek pierwszą aplikację, która ułatwia pracownikom warsztatów testowanie i wymianę akumulatorów. Umożliwia ona zarówno analizę wyników testu, jak i szybkie dobranie nowego akumulatora. Z pomocą aplikacji Exide, wszystkie te czynności można przeprowadzić w mniej niż pięć minut! Akumulatory wymagające wymiany  stanowią 20% testowanych produktów.  Szybka diagnoza to szansa dla warsztatów na lepszą obsługę klienta i związane z tym zyski, a dla kierowców – możliwość uniknięcia niespodziewanej awarii. Aplikacja Exide to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku.

Bezpłatna aplikacja dla warsztatów

Aplikacja przeznaczona jest głównie do smartfonów, ale działa na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Aby z niej korzystać, pracownicy warsztatów powinni bezpłatnie zarejestrować się na stronie https://ebtp.exide.com. Proces rejestracji jest prosty i intuicyjny – wystarczy stosować się do poleceń wyświetlanych na ekranie.  EBTP działa w większości krajów europejskich,  jest dostępna w 13 językach i obsługuje wiele walut.

Aplikacja jest kompatybilna z testerem akumulatorów Exide EBT965P, który – jako urządzenie najnowszej generacji – przeprowadza zaawansowaną analizę stanu akumulatora. Wyjątkowa dokładność analizy jest zapewniona dzięki technologii Profilowanej Konduktancji™. Każde wykonanie testu generuje kod QR, który może być zeskanowany za pomocą aplikacji EBTP w celu zaimportowania wyników zawierających informacje o mocy rozruchowej, napięciu, temperaturze i pojemności rezerwowej, a także wskazówki dotyczące dalszego postępowania z akumulatorem, np. zalecenie doładowania. Wyniki testów można wprowadzić do aplikacji również ręcznie.

W EBTP dostępna jest także funkcja analizy stylu jazdy, dzięki której pracownik warsztatu może określić, kiedy kierowca powinien ponownie przetestować akumulator i niezwłocznie poinformować o tym klienta, zapraszając na kolejną kontrolę akumulatora.

Powiązane firmy

Warsztaty przejmują kontrolę

Aplikacja umożliwia również wysłanie kierowcy wiadomości SMS lub e-mail z zaproszeniem na autoryzowaną kontrolę lub  – gdy jest ona konieczna  – na wymianę akumulatora, dzięki czemu mechanicy oszczędzają czas, jaki musieliby poświęcić na kontakt telefoniczny z klientem. Serwisanci mogą zaproponować różne akumulatory (wybrane z listy rekomendowanych akumulatorów Exide) i w pełni kontrolować ceny produktów oraz ich montażu.

Pełny zakres narzędzi

Exide oferuje pełny zakres narzędzi, w tym: tester EBT965P, urządzenie do wymiany akumulatorów Exide BRT-12, a także nowoczesne prostowniki. Nowa aplikacja jest kolejnym dodatkiem, który umożliwi warsztatom efektywniejszą pracę i zwiększy ich obroty finansowe.

tester akumulatorów firmy Exide
Tester akumulatorów Exide EBT965P

Testowanie, ładowanie i wymiana akumulatorów przy pomocy narzędzi Exide to niezawodny sposób na zmniejszenie ryzyka awarii akumulatorów, na zwiększenie wydajności pracy i przychodów warsztatów, a także zapewnienie zadowolenia klientów. Nowa aplikacja znacznie ułatwia procesy diagnostyczno-sprzedażowe i współpracuje z zaawansowanym testerem akumulatorów Exide EBT965P – mówi Michael Geiger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Exide Technologies w obszarze EMEA. – Zapewniamy warsztatom pełną kontrolę nad wyborem produktów i ich cenami, a także udostępniamy najlepsze rekomendacje dotyczące doboru akumulatora do modelu pojazdu. Exide jest producentem oryginalnego wyposażenia (OE), a wszystkie nasze akumulatory wykonane są zgodnie z najwyższymi standardami, jakich wymagają m.in. producenci samochodów – podsumowuje.

Dowiedz się więcej o produktach Exide na www.akumulator.pl lub www.exidegroup.com

Źródło: Artykuł sponsorowany (Exide)

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

Exide Technologies to firma o ponad 100-letniej tradycji, lider na ryku polskim oraz czołowy eksporter do krajów UE oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu (dywizja GNB), zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. To uznany dostawca na pierwsze wyposażenie, którego akumulatory montowane są w najnowszych modelach samochodów marek: VW, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Hyundai, Scania, MAN, Volvo Truck i Mercedes Truck.

Produkty firmy dostępne są na rynku wtórnym pod dwiema znanymi markami EXIDE i CENTRA. Marka CENTRA  istnieje na rynku od ponad 90 lat i jest jedną z najbardziej znanych i cenionych wśród kierowców marek  akumulatorów.

Oferta firmy obejmuje  akumulatory do samochodów osobowych w tym z systemem start-stop, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do motocykli, skuterów oraz łodzi, kamperów i innych pojazdów rekreacyjnych. Akumulatory do pojazdów start-stop – Centra/Exide AGM (Absorbent Glass Mat ) – cechuje nowa technologia LifeGrid® idealna dla zaawansowanych układów start-stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią pochodzącą z hamowania rekuperacyjnego. Technologia LifeGrid® (w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej) zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora.

Akumulatory Centra/Exide  EFB (Enhanced Floaded Battery) wyposażone również w formułę Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów (zarówno wyposażonych w system start-stop, jak i bez niego), z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność. W samochodach z systemem start-stop nowe akumulatory EFB wykazują bezkonkurencyjne możliwości odzyskiwania energii i wyjątkowo dynamiczne ładowanie. Dodatkową korzyścią jest dłuższa żywotność akumulatorów w samochodach z tradycyjnym układem napędowym. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych Exide na szczególne wyróżnienie zasługują gamy Centra Futura oraz Exide Premium z nową formułą Carbon Boost 2.0. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych i  2 razy szybszym doładowaniem akumulatora w trakcie jazdy. Wartością dodaną do akumulatorów z tych gam jest pakiet Assistance, obowiązujący 3 lata i gwarantujący kierowcom bezpłatną pomoc na drodze, w przypadku problemów spowodowanych awarią akumulatora.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory wykonane w technologii HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy i wytrzymałości cyklicznej. Warto zwrócić uwagę na akumulator StrongPRO EFB+ z formułą CARBON BOOST oraz niezwykle solidny akumulator EndurancePRO EFB, wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością.Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów do motocykli. Akumulatory Exide Motorbike & Sport to gamy Exide GEL – idealne do pojazdów klasy premium z fabrycznym lub dodatkowym wyposażeniem elek-trycznym, Exide AGM Ready dedykowane wysokiej klasy motocyklom, pojazdom sportowym i off-road, Exide AGM i Conventional odpowiednie do większości zastosowań, a także gama ultralekkich akumulatorów litowo-jonowych EXIDE Li-Ion – idealna do motocykli sportowych.

Dopełnieniem oferty jest linia akumulatorów Exide Marine & Leisure do łodzi i kamperów. Składa się z gamy Start/Start AGM (rozruch silnika), Dual/Dual AGM/Dual EFB (rozruch i zasilanie urządzeń) oraz Equipment/Equipment GEL/Equipment AGM (zasilanie urządzeń). Uzupełnieniem oferty jest ultralekki (do 50% lżejszy od innych akumulatorów) akumulator Equipment Li-Ion charakteryzujący się możliwością szybkiego doładowania (w ciągu 2 godzin) oraz bardzo niskim stopniem samorozładowania.

Rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji Exide zapewnia najlepszą jakość obsługi i terminowe dostawy. Exide oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi, akcesoria i doradztwo.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.