Exide napędza Twoją pasję

Exide Technologies / Anna Om - Shutterstock
8.3.2022

Jaki akumulator wybrać do motocykli i pojazdów sportowych? Exide Technologies – jeden z najbardziej znanych producentów akumulatorów na rynek pierwszego wyposażenia – ma w swojej ofercie akumulatory dla prawdziwych pasjonatów.

Sezon motocyklowy już blisko, dlatego warto sprawdzić, który z nich będzie optymalnym wyborem i zapewni niezakłóconą, prawdziwą przyjemność płynącą z jazdy.

Akumulator Exide Li-Ion

Akumulator Exide Li-Ion

Akumulator Exide Li-Ion. Źródło: EXIDE TECHNOLOGIES

 

Akumulatory z gamy Motorbike & Sport to wybór dla osób, które szukają niezakłóconych wrażeń podczas jazdy. Ich ultralekka konstrukcja wpływa na redukcję masy motocykla, umożliwiając większe przyspieszenie i lepszą wydajność. Akumulatory Li-Ion charakteryzuje bardzo niski stopień samorozładowania, co jest szczególnie ważne dla powodzenia rozruchu, np. po długich okresach przestoju. Exide Li-Ion mogą być montowane w różnych pozycjach i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Akumulator Exide GEL

Akumulator Exide GEL

Akumulator Exide GEL. Źródło: EXIDE TECHNOLOGIES

 

Akumulator Exide GEL to najlepszy wybór do każdego motocykla, skutera czy pojazdu motorowego klasy premium. Został zaprojektowany z myślą o maksymalnym komforcie na drodze, łatwej obsłudze energochłonnych urządzeń, takich jak sprzęt nagłaśniający, GPS, dodatkowe lampy i ogrzewanie. Jest całkowicie szczelny i zabezpieczony przed wyciekiem elektrolitu, jak również odporny na wibracje, dzięki czemu sprawdzi się również w pojazdach terenowych. Zastosowana technologia zapewnia ochronę przed głębokim rozładowaniem i bardzo niskie samorozładowanie, co sprawia, że jest doskonały do długotrwałego przechowywania i eksploatacji sezonowej.

Akumulator Exide AGM Ready

Akumulator Exide AGM Ready

Akumulator Exide AGM Ready. Źródło: EXIDE TECHNOLOGIES

 

Maksymalna moc i prostota obsługi – to produkt typu „zainstaluj i zapomnij”. Nie wymaga początkowego napełnienia elektrolitem przed rozpoczęciem eksploatacji lub późniejszego uzupełniania wody. Akumulator jest szczelny, zabezpieczony przed wyciekami i bardzo odporny na wibracjeidealny do sportów motorowych, jazdy terenowej i zastosowań ekstremalnych. Exide AGM Ready to niezrównana wydajność i doskonała moc rozruchowa we wszystkich warunkach pogodowych, dzięki czemu może być stosowany także w skuterach wodnych. 

Akumulator Exide AGM

Akumulator Exide AGM

Akumulator Exide AGM. Źródło: EXIDE TECHNOLOGIES

 

Akumulator Exide AGM oferuje imponującą niezawodność i żywotność, z łatwością znosi mroźne zimy i inne surowe warunki pogodowe. Jest w pełni bezobsługowy; wymaga jedynie wstępnego napełnienia elektrolitem, aby rozpocząć działanie. Został wykonany w technologii maty szklanej AGM (Absorbent Glass Mat) i pasuje do większości zastosowań, w tym do wysokiej klasy skuterów.

Akumulator Exide Conventional

Akumulator Exide Conventional

Akumulator Exide Conventional. Źródło: EXIDE TECHNOLOGIES

 

Akumulatory Exide Conventional są przeznaczone do pojazdów w wersji podstawowej i pojazdów starszych o podstawowym zapotrzebowaniu energetycznym. Są również idealne do niewielkich kosiarek i maszyn ogrodniczych.

Dowiedz się więcej.

Artykuł sponsorowany

EXIDE Technologies S.A.

EXIDE Technologies S.A.

Exide Technologies to firma o ponad 100-letniej tradycji, lider na ryku polskim oraz czołowy eksporter do krajów UE oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jednym z największych producentów akumulatorów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu (dywizja GNB), zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny. To uznany dostawca na pierwsze wyposażenie, którego akumulatory montowane są w najnowszych modelach samochodów marek: VW, Fiat, Toyota, Peugeot, Citroen, Jaguar, Land Rover, Hyundai, Scania, MAN, Volvo Truck i Mercedes Truck.

Produkty firmy dostępne są na rynku wtórnym pod dwiema znanymi markami EXIDE i CENTRA. Marka CENTRA  istnieje na rynku od ponad 90 lat i jest jedną z najbardziej znanych i cenionych wśród kierowców marek  akumulatorów.

Oferta firmy obejmuje  akumulatory do samochodów osobowych w tym z systemem start-stop, pojazdów ciężarowych, maszyn budowlanych i rolniczych, a także do motocykli, skuterów oraz łodzi, kamperów i innych pojazdów rekreacyjnych. Akumulatory do pojazdów start-stop – Centra/Exide AGM (Absorbent Glass Mat ) – cechuje nowa technologia LifeGrid® idealna dla zaawansowanych układów start-stop, w których akumulator musi być szybko naładowany energią pochodzącą z hamowania rekuperacyjnego. Technologia LifeGrid® (w połączeniu z charakteryzującymi się wysoką porowatością separatorami z maty szklanej, zaawansowanymi stopami ołowiu i cyny oraz unikalnymi dodatkami węglowymi do masy czynnej) zapewnia stały dostęp energii i dłuższą żywotność akumulatora.

Akumulatory Centra/Exide  EFB (Enhanced Floaded Battery) wyposażone również w formułę Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów (zarówno wyposażonych w system start-stop, jak i bez niego), z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność. W samochodach z systemem start-stop nowe akumulatory EFB wykazują bezkonkurencyjne możliwości odzyskiwania energii i wyjątkowo dynamiczne ładowanie. Dodatkową korzyścią jest dłuższa żywotność akumulatorów w samochodach z tradycyjnym układem napędowym. W ofercie akumulatorów do pojazdów osobowych Exide na szczególne wyróżnienie zasługują gamy Centra Futura oraz Exide Premium z nową formułą Carbon Boost 2.0. Charakteryzują się ponadprzeciętną żywotnością dzięki zastosowaniu opatentowanych dodatków węglowych i  2 razy szybszym doładowaniem akumulatora w trakcie jazdy. Wartością dodaną do akumulatorów z tych gam jest pakiet Assistance, obowiązujący 3 lata i gwarantujący kierowcom bezpłatną pomoc na drodze, w przypadku problemów spowodowanych awarią akumulatora.

Do zastosowań ciężarowych firma oferuje m.in. akumulatory wykonane w technologii HVR o wyjątkowej odporności na wstrząsy i wytrzymałości cyklicznej. Warto zwrócić uwagę na akumulator StrongPRO EFB+ z formułą CARBON BOOST oraz niezwykle solidny akumulator EndurancePRO EFB, wyróżniający się ponadprzeciętną wytrzymałością.Oferta Exide zawiera również kompletną gamę produktów do motocykli. Akumulatory Exide Motorbike & Sport to gamy Exide GEL – idealne do pojazdów klasy premium z fabrycznym lub dodatkowym wyposażeniem elek-trycznym, Exide AGM Ready dedykowane wysokiej klasy motocyklom, pojazdom sportowym i off-road, Exide AGM i Conventional odpowiednie do większości zastosowań, a także gama ultralekkich akumulatorów litowo-jonowych EXIDE Li-Ion – idealna do motocykli sportowych.

Dopełnieniem oferty jest linia akumulatorów Exide Marine & Leisure do łodzi i kamperów. Składa się z gamy Start/Start AGM (rozruch silnika), Dual/Dual AGM/Dual EFB (rozruch i zasilanie urządzeń) oraz Equipment/Equipment GEL/Equipment AGM (zasilanie urządzeń). Uzupełnieniem oferty jest ultralekki (do 50% lżejszy od innych akumulatorów) akumulator Equipment Li-Ion charakteryzujący się możliwością szybkiego doładowania (w ciągu 2 godzin) oraz bardzo niskim stopniem samorozładowania.

Rozwinięta sieć sprzedaży i dystrybucji Exide zapewnia najlepszą jakość obsługi i terminowe dostawy. Exide oferuje swoim klientom także dodatkowe usługi, akcesoria i doradztwo.

Profil Firmy

EXIDE Technologies S.A.