Dywaniki do traktorów w ofercie FroGum

Dywaniki do traktorów w ofercie FroGum FROGUM

Specjalne dywaniki to wciąż mało popularna część wyposażenia wnętrza ciągnika rolniczego, które nieustannie narażone jest na zabrudzenie i zniszczenia. Naprzeciw potrzebom rolników i operatorów traktorów wyszedł polski producent dywaników samochodowych, FroGum, poszerzając portfolio o linię wkładek MudMax.

Rolnicy doskonale zdają sobie sprawę z trudności związanych z utrzymaniem czystości w kabinie ciągnika. Błoto, kurz, piasek czy kamienie mogą przedostawać się do wnętrza, brudzić je i utrudniać pracę. Usuwanie zanieczyszczeń wymaga czasu, wysiłku, a nierzadko także sporych nakładów finansowych. Dywaniki przeznaczone do traktorów są praktycznym rozwiązaniem, które pozwala zminimalizować ilość zabrudzeń w kabinie i ułatwia proces utrzymania jej w czystości, przy jednoczesnej ochronie przed uszkodzeniami.

Dywaniki do zadań specjalnych

Linię dywaników MudMax zaprojektowano tak, aby w pełni chroniła podłogę kabiny traktora przed wodą i zanieczyszczeniami, a także zniszczeniami – zarówno mechanicznymi, jak i chemicznymi. Pozwala na to wykonanie z nietoksycznego materiału TPE, który cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, promieniowanie UV i ścieranie. Co więcej, tworzywo to nie reaguje z większością związków chemicznych, co jest niezwykle istotne w przypadku pracy z takimi substancjami jak nawozy czy środki ochrony roślin.

Wkładki, dzięki dodatkowo usztywnionym krawędziom o wysokich rantach, dokładnie przylegają do ścianek przypodłogowych, skutecznie zabezpieczając podłoże kabiny przed ziemią, błotem czy piachem, w których otoczeniu traktory znajdują się na co dzień. Dywanik pozwala ograniczyć zużywanie się wnętrza kokpitu i przedłużyć jego żywotność, a co za tym idzie – zmniejszyć koszty utrzymania i konserwacji.

Bezpieczeństwo użytkowania produktów MudMax zwiększa antypoślizgowa struktura, która zapobiega poślizgnięciom i upadkom podczas wchodzenia do kabiny i wychodzenia, szczególnie gdy na zewnątrz jest ślisko i mokro. Za sprawą wysokiej przyczepności dywaniki nie przesuwają się podczas jazdy, pozostając na swoim miejscu. Lekka konstrukcja pozwala na szybki i prosty montaż oraz czyszczenie, do którego wystarczy wyłącznie woda.

Dywaniki do traktorów to ciekawa nowość na rynku akcesoriów, a taki dodatek może zainteresować wielu rolników i operatorów, którzy poszukują praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań do swoich pojazdów.

Źródło: FroGum
 

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę