Dlaczego warto przyjechać na Targi Techniki Motoryzacyjnej

Dlaczego warto przyjechać na Targi Techniki Motoryzacyjnej? Raven Media – Maciej Blum
27.3.2024

„Czas naprawić motoryzację” – pod takim hasłem będzie przebiegać w dniach 4-7 kwietnia br. wydarzenie
zorganizowane w stolicy Wielkopolski, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To spotkanie dedykowane branży motoryzacyjnej, wyczekiwane przez tych, którzy chcą nawiązać nowe kontakty handlowe, spotkać się ze swoimi biznesowymi partnerami, a przede wszystkim – poznać najnowsze technologie i rozwiązania opracowane przez specjalistów w swoich dziedzinach.

Jak podkreślają organizatorzy eventu, motoryzacja ma ogromny wpływ na gospodarkę kraju, na całe środowisko naturalne i na codzienność nas wszystkich. Samochód staje się bowiem nie tylko środkiem lokomocji, umożliwiającym podróżowanie oraz pracę, ale też indywidualnym centrum zarządzania rodziną czy firmą, co podkreślają zarówno producenci, sprzedawcy, mechanicy, kierowcy, jak i pasażerowie, których bezpieczeństwo oraz komfort jazdy jest stale analizowane przez motoryzacyjnych ekspertów.

Bartosz Dembiński, dyrektor targów TTM, na pytanie, dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu, odpowiada: – Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu to niezwykłe wydarzenie, które przyciąga profesjonalistów oraz miłośników motoryzacji z całego kraju i zagranicy. Jest to wspaniała okazja, aby przyjrzeć się najnowocześniejszej technologii warsztatowej oraz poznać aktualne trendy branży aftermarket. Podczas wydarzenia można zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie:

 • napraw pojazdów, 
 • diagnostyki, obsługi pojazdów, 
 • części i akcesoriów samochodowych. 

Wizyta na Targach Techniki Motoryzacyjnej to doskonała okazja, aby znaleźć wszystko, czego profesjonalny warsz-tat potrzebuje do obsługi pojazdu. Jednocześnie jest to możliwość skonsultowania się z ekspertami i wypróbowania, jak tegoroczne nowości sprawdzają się w akcji. Warto również podkreślić, że Targi Techniki Motoryzacyjnej to nie tylko stoiska i prezentacje, ale również miejsce spotkań oraz wymiany doświadczeń dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej. To szansa na nawiązanie kontaktów biznesowych, rozmów z przedstawicielami firm, a także do uczestnictwa w specjalistycznych warsztatach.

W tym roku na uczestników czeka szereg inicjatyw, pogrupowanych tematycznie: 

 • Prezentacje innowacyjnych rozwiązań: przedstawienie nowych technologii, omówienie aktualnych trendów w mo-toryzacji. 
 • Mistrzostwa Mechaników, czyli pokaz umiejętności fachowców od napraw pojazdów. 
 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej – test wiedzy dla młodych adeptów ze szkół branżowych, coś dla uczniów i pasjonatów tematu. – Jak co edycję – zwiedzający będą mieli okazję skorzystać z szerokiego programu wydarzeń. Targom tradycyjnie towarzyszy Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w którym mierzą się najlepsi uczniowie szkół branżowych oraz Mistrzostwa Mechaników czyli pokaz umiejętności najlepszych fachowców w branży samochodowej – komentuje Bartosz Dembiński.
 • Stoiska wystawców, które są szansą na spotkania z liderami z branży motoryzacyjnej, zapoznanie się z ich ofertą handlową, nawiązanie kontaktów biznesowych.
 • Networking możliwy dla każdego uczestnika targów, również dla mediów związanych z motoryzacją.
 • Nowość: Forum Motoryzacyjne, a więc eksperckie dy-skusje i prezentacje na temat przyszłości branży motoryzacyjnej.

Dyrektor TTM tak promuje tę inicjatywę: – Nowością tegorocznej edycji jest Forum Motoryzacyjne, które odbędzie się drugiego dnia targów tj. 5 kwietnia, gdzie poruszone zostaną kluczowe tematy z zakresu diagnostyki, przyczyn wypadków samochodowych oraz bezpieczeństwa zwłaszcza biernych pojazdów elektrycznych. Celem forum jest interaktywna wymiana wiedzy i doświadczeń wśród profesjonalistów z branży.

TTM – Laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP

 • Aplikacja F24 Marketplace ASCO – Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Sp. k. 
 • H2 Blaster – urządzenie do wodorowania silników – TEXA POLAND Sp. z o.o. 
 • HERKULES TRUCK HYBRID – system kontroli i napraw ram i kabin pojazdów użytkowych – HERKULES Bogusław Raatz 
 • Montażownica EVO 4.0 – DEVEL s.r.l. / ITALCOM Sp. z o.o. 
 • Platforma Programowa CERTUS OPTIDESK – W.S.O.P. Sp. z o.o. 
 • Regeneracja katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów – KALIŃSKI Sp. z o.o Sp. k. 
 • Samocentrujący szarpak hydrauliczny do diagnostyki luzów zawieszenia i układu sterowania ultraciężkich pojazdów o nacisku na oś do 20 t – model SZ-20A – UNIMETAL Sp. z o.o. 
 • Tester korekcji wtryskiwaczy CRA-500 – GŁADYSEK Sp. j. 
 • Uniwersalne Kołpaki Samochodowe Chrom Black – GÓRECKI Sp. z o.o. 
 • Zespolone lampy tylne W137LOGO – WAŚ Sp. z o. o. 
 • Lampy W261, W263 - W267 – WAŚ Sp. z o. o. 
 • Wyważarka diagnostyczna do kół MONOLITH GEO 3D – UNI-TROL Sp. z o.o. 
 • W253 lampy zespolone tylne z ramką na tablicę rejestracyjną – WAŚ Sp. z o.o. ka. 

 

 

Bartosz Dembiński 
Dyrektor Targów Techniki Motoryzacyjnej

Bartosz Dembiński_TTP 2024Warto przyjechać na TTM do Poznania, aby poznać najnowsze osiągnięcia branży, znaleźć inspirację oraz spędzić czas w gronie pasjonatów motoryzacji. To wydarzenie, które z pewnością warto uwzględnić w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji: 4-7 kwietnia 2024 r.

 

Anna Rutkowska 
Doradca Handlowy w UNIMETAL 

Anna Rutkowska_UnimetalTargi to już inne wydarzenie niż to, które możemy pamiętać z ubiegłych lat... Nie służą bezpośrednio sprzedaży, ale pozwalają na prezentację produktów, otwierają oczy na skalę i potencjał branży. To doskonała okazja, by ,,wyjść” ze swoją ofertą do ludzi – bo wbrew pozorom nic nie zastąpi bezpośrednich face to face relacji z potencjalnymi klientami. Stanowią one platformę do nawiązywania kontaktów, generowania leadów i utrwalania wizerunku marki UNIMETAL. Klienci korzystają z tego, że podczas wydarzenia zapewniamy im obecność oraz wsparcie naszych inżynierów, ekspertów i handlowców.

 

Paweł Żyliński 
Marketing Menadżer, 
Kaliński – Układy Wydechowe

Paweł Żyliński_KalińskiTargi Techniki Motoryzacyjne w Poznaniu odbywają się co 2 lata – podobnie jak w poprzednich latach będziemy jednym z wystawców. Uczestnicząc w targach, chcemy głównie budować rozpoznawalność naszej marki. Zależy nam na docieraniu do coraz większej liczby osób. Intensywnie promujemy samą markę oraz nasze flagowe produkty – regenerację filtrów cząstek stałych i katalizatorów. TTM najczęściej odwiedza klient biznesowy, właściciel warsztatu, mechanik, osoba z branży. Bardzo ważne jest dla nas docieranie do innych serwisów, a nawet firm do nas podobnych. Ponieważ naszą sprzedaż realizujemy również wysyłkowo, często dostarczając produkty do innych warsztatów w Polsce i na świecie, chcemy, by osoby z branży znały i rozpoznawały markę Kaliński – Układy Wydechowe, wiedziały o oferowanych przez nas możliwościach i atutach współpracy z nami.

Żywy warsztat

Przedsiębiorstwa, które aktywnie, już od lat, biorą udział w Targach Techniki Motoryzacyjnej, podkreślają efektywność takich działań. Anna Rutkowska, doradca handlowy w firmie w firmie UNIMETAL, opowiada: – Obecnie dużo łatwiej jest dotrzeć do klienta, a klientom o wiele prościej jest skontaktować się z producentem – wszystkie informacje i dane można znaleźć w internecie. W związku z tym zdajemy sobie sprawę, że do targów trzeba podchodzić inaczej, ale warto się na  nich pojawić. Obecność na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu to dla nas (miła) konieczność. To bardzo dobre miejsce do szybkiej i efektywnej wymiany doświadczeń oraz do wzajemnych inspiracji. Niewątpliwie jest to największe i najważniejsze (w tej części Europy) wydarzenie skierowane do szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej. Nie wyobrażamy sobie, żeby nas zabrakło na TTM, bo event stanowi dla firmy dogodną opcję promowania marki, pokazania na-szych produktów, a zwłaszcza wyeksponowanie nowości ofertowych

Ponadto, podczas wydarzenia można z dumą pochwalić się przyznanymi odznaczeniami i tytułami. Świadczą one o renomie marki i uznaniu, jakim dane produkty czy usługi cieszą się wśród klientów. – Mamy najszerszą ofertę urządzeń rolkowych na rynku, ale w tym roku – oprócz naszych flagowych urządzeń przeznaczonych dla stacji kontroli pojazdów – zaprezentujemy nowość w ofercie: samocentrujązdobywcę Złotego Medalu MTP 2024 – podkreśla Rutkowska i dodaje: – W świat motoryzacji wkroczyła nowa siła i właśnie w tym miejscu chcemy ją ukazać. Oprócz tego – jako nowość w ofercie – zaprezentujemy miernik cząstek stałych. Z pewnością użytkowników naszych linii diagnostycznych zainteresuje system iSKP – jako nowatorski i uniwersalny standard wymiany danych między programami obsługującymi linię oraz biuro. Dzięki iSKP czynności administracyjne wykonywane przez diagnostów nie zajmują czasu, eliminują ryzyko błędów i pozwalają diagnoście skupić się na aspektach związanych z bezpieczeństwem. Uczestnicy targów na „żywym warsztacie” będą mogli zobaczyć, jak pracuje mobilna linia naposadzkowa, nie wymagająca instalacji w fundamencie oraz urządzenie do ustawiania geometrii kół badanych pojazdów w oparciu o obraz trójwymiarowych ekranów pomiarowych, odczytywanych przez 4 kamery 3D, odznaczające się bardzo wysoką rozdzielczością. Codziennie będzie też możliwość obejrzenia naszych prezentacji na temat nowoczesnych rozwiązań w SKP i posłuchania o innowacjach w urządzeniach produkcji UNIMETAL. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 13, do hali nr 7A

Forum motoryzacyjne  5.4.2024 r.

Forum Motoryzacyjne jest nową propozycją dla zwiedzających Targi TTM – myślą przewodnią wydarzenia będą rozmowa i doświadczenie. Podczas spotkania, dzięki współorganizacji Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, specjaliści z branży będą mogli porozmawiać na tematy związane z przyszłością motoryzacji. Panele z ekspertami:

DIAGNOSTYKA: 
tematy poświęcone licznikom cząstek stałych, łączeniu urządzeń do badań diagnostycznych i kalibracji urządzeń diagnostycznych; wymiana doświadczeń z rynku polskiego oraz europejskiego.

BEZPIECZEŃSTWO: 
raport firmy DEKRA dotyczący wpływu stanu technicznego na pojazdy BRD, rola tachografów G2V2 w komunikacji i kontroli kierowców oraz bezpieczeństwo bierne pojazdów elektrycznych, a także wyzwania dotyczące samochodów autonomicznych.

ANALIZA: 
teoria a praktyka: omówienie danych statystycznych z 2023 r., dotyczących SKP, interpretacja przyczyn wypadków na podstawie zapisów z czarnej skrzynki, jak również zmiany konstrukcyjne i tuning pojazdu w odniesieniu do warunków technicznych.

Podczas trwania eventu, w foyer przewidziano czas i miejsce na networking, a na koniec dnia zostanie zorganizowana dyskusja – podsumowanie Forum Motoryzacyjnego. Moderatorem panelu dyskusyjnego będzie Rafał Sosnowski.

Medalowe oferty

Przedstawiciele różnych firm, eksponujących swoje usługi i produkty podczas TTM, wskazują na bardzo ważny element z zakresu corporate identity, jakim jest obecność danej marki na tym evencie. Paweł Żyliński, marketing menadżer w Kaliński – Układy Wydechowe, omawia ostatnie, ważne dla całego przedsiębiorstwa osiągnięcia, którymi warto się pochwalić również podczas najbliższych targów: – W ostatnim okresie nasza usługa regeneracji katalizatorów SCR za pomocą wymiany wkładów zyskała wiele cennych nagród. Złoty Medal Targów Ekotech jest świadectwem, że wbrew obecnym trendom produkt dedykowany pojazdom spalinowym też jest „eko”. Przyznanie tej usłudze tytułu Produktu Roku według czasopisma autoEXPERT świadczy o sile naszej firmy w całej branży automotive. Natomiast Złoty Medal Grupy MTP niejako jeszcze bardziej uwidacznia wspominane cechy, ale również dodaje prestiżu i rozpoznawalności. Złoty Medal Targów Poznańskich jest jednym z najważniejszych wyróżnień, jakie może uzyskać polska firma. Nasi konkurencji nie mogą się pochwalić tak cennymi nagrodami, daje nam to więc ogromną przewagę na rynku. Klient, który kontaktuje się z nami wyłącznie internetowo i słyszy o wyróżnieniach wie, że ma do czynienie z uznaną marką, której warto zaufać. W trakcie Targów Techniki Motoryzacyjnej będziemy chcieli zaprezentować nagrodzony produkt, czyli regeneracją katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych.

Samo wydarzenie jest bez wątpienia okazją do autopromocji, ale jego wymiar komunikacyjny, tak naprawdę, ukaże się w pełni dopiero za jakiś czas. Gdy kontakty nawiązane podczas TTM zaczną procentować, a przyswojona wiedza o nowościach w branży motoryzacyjnej zamieni się i w interesujący content dla wielu firm, jak i w kolejne pomysły na rozwój własnych interesów. Do zobaczenia w Poznaniu.

Źródło: Materiały redakcyjne

 


 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę