Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne

Dlaczego narzędzia diagnostyczne stają się niezbędne Delphi Technologies
11.5.2023

Nowoczesne pojazdy sprawiają, że narzędzia diagnostyczne stają się coraz bardziej niezastąpione. Eksperci Delphi Technologies wyjaśniają, jak możesz udoskonalić swoje umiejętności diagnostyczne.

Dobra znajomość narzędzi diagnostycznych należy obecnie do podstawowych kompetencji z zakresu mechaniki pojazdowej. W poniższym tekście eksperci Delphi Technologies wyjaśnią, czym są narzędzia diagnostyczne i w jaki sposób działają. Po pierwsze, zacznijmy od 8 ważnych wskazówek dotyczących pracy z narzędziami diagnostycznymi i sposobów doskonalenia wiedzy.

Powiązane firmy

Delphi Technologies

1. Zmiany witaj z entuzjazmem

grafika diagnostyka samochodu

Pojazdy hybrydowe (HEV) oraz elektryczne (EV), zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz zaawansowana diagnostyka komputerowa weszły już do powszechnego użytku. Jako mechanik z ich pomocą szybciej osiągniesz rezultaty.

2. Pamiętaj o ograniczeniach oprogramowania diagnostycznego

grafika diagnostyka samochodu

Oprogramowania te zazwyczaj dają nam tylko połowiczny obraz sytuacji. Rozwiązanie problemu zależy od Twoich umiejętności.

3. Wliczaj ich wykorzystanie w cenę

grafika diagnostyka samochodu

Dzięki narzędziom diagnostycznym klient może otrzymać szybciej naprawiony samochód, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, ale Twój warsztat musi ponieść znaczne wydatki związane z zakupem narzędzi oraz oprogramowania. Dlatego powinno się wliczać ich wykorzystanie w cenę w sposób uczciwy i przejrzysty.

4. Korzystaj z narzędzi diagnostycznych dla rynku obsługi pojazdów

grafika diagnostyka samochodu

Są one w stanie bardzo dobrze zdiagnozować usterki.

5. Korzystaj z systemów OEM dostarczających parametry w czasie rzeczywistym

grafika diagnostyka samochodu

Dla niektórych kodów usterek, jakie napotkasz, więcej informacji znajdziesz w systemie OEM. Dane techniczne dostarczane tam w czasie rzeczywistym często zawierają szczegółowe omówienie tych usterek i informacje o tym, jak je naprawić.

6. Zastanów się, jakie pojazdy są najczęściej naprawiane

grafika diagnostyka samochodu

Oceń, jakie rodzaje pojazdów obsługujesz najczęściej, a następnie rozważ wyspecjalizowanie się w tych właśnie pojazdach. Ułatwi Ci to zakup systemów potrzebnych do ich obsługi.

7. Korzystaj z narzędzi OEM

grafika diagnostyka samochodu

Są to najbardziej precyzyjne z dostępnych narzędzi. Pozwalają uniknąć ewentualnych problemów z bezpieczeństwem i aktualizacją oprogramowania. Nawet jeśli dodasz koszty ich użytkowania do wyceny naprawy, usługi świadczone przez Twój warsztat będą dalej konkurencyjne cenowo, a ich poziom równie wysoki co w ASO.

8. Zainwestuj w szkolenia

grafika diagnostyka samochodu

Udział w szkoleniach z zakresu korzystania z narzędzi diagnostycznych – zarówno prowadzonych na żywo, jak i zdalnie – to kwestia niezbędna. Inwestycja przyniesie korzyści Twojemu warsztatowi i Tobie jako mechanikowi nieustannie poszerzającemu odpowiednie i cenione umiejętności. Delphi Technologies oferuje szereg kursów szkoleniowych z zakresu diagnostyki, dzięki którym szybko i wyczerpująco poznasz najnowszą wiedzę.

Do czego służą narzędzia do diagnostyki DS?

Narzędzia diagnostyczne mogą ujawnić problemy dotyczące wielu części w pojeździe, w tym nieprawidłowego działania silnika, skrzyni biegów, układu wydechowego, hamulców, wtryskiwacza paliwa, cewki zapłonowej i przepustnicy.

baner Delphi diagnostyka

Wszystkie zgodne z normami narzędzia diagnostyczne dla rynku obsługi pojazdów są oparte na systemach zgodnych z OEM. Większość współczesnych pojazdów jest obecnie wyposażona w wiele rozwiązań technologicznych, które nie tylko zarządzają systemami napędowymi pojazdu, ale także są w stanie udzielać informacji zwrotnej o jego bieżącym stanie. Oprogramowanie uważa się obecnie za kluczowy element wszystkich pojazdów.

Najwyższej klasy narzędzia diagnostyczne Delphi Technologies

Złożoność systemów komputerowych w pojazdach będzie stale rosła. Mechanicy będą musieli nauczyć się sprawnej obsługi narzędzi diagnostycznych i sprzętu testowego, równie złożonych jak te systemy.

Delphi Technologies oferuje szeroką gamę sprzętu diagnostycznego i testowego na poziomie oryginalnego wyposażenia (OE) – narzędzi, które zapewniają szybszą i dokładniejszą obsługę oraz naprawę pojazdu. Na przykład, nasz kompatybilny z wieloma markami interfejs do komunikacji z pojazdem (tester diagnostyczny) obsługuje zarówno oprogramowanie do samochodów osobowych, jak i do pojazdów ciężarowych. Ma zintegrowany rejestrator i wbudowaną pamięć, która w czasie rzeczywistym rejestruje parametry podczas jazdy. Jest wyjątkowo wszechstronny – jeden interfejs daje możliwość obsługi całego szeregu pojazdów.

Powyższy materiał pochodzi ze strony Masters of Motion firmy Delphi Technologies. Program Masters of Motion skierowany jest do mechaników i właścicieli warsztatów. Chodzi o to, aby pomóc im w dalszym rozwoju za pomocą właściwych produktów, doświadczenia i wsparcia. Informacje przydatne dla warsztatów można znaleźć na
stronie https://mom.delphiautoparts.com/pl/masters-of-motion.

Artykuł sponsorowany Delphi Technologies

Delphi Technologies

Delphi Technologies

Od ponad wieku firma Delphi z pasją projektuje i wytwarza części pozwalające pojazdom na całym świecie na lepszą, dłuższą i bardziej efektywną eksploatację.

Nowoczesne technologie Delphi pokrywają każdy aspekt funkcjonowania pojazdu, począwszy od elektroniki, układu kierowniczego i zawieszenia, poprzez układy hamulcowe, klimatyzację, zarządzanie silnikiem, aż po systemy paliwowe – niezależnie, czy pojazd jest hybrydowy, napędzany silnikiem benzynowym czy dieslem. Celem Delphi jest wdrażanie innowacji zapewniających większe bezpieczeństwo pojazdu, lepszą łączność i ochronę środowiska.

Oferta:

Wybierając części Delphi, decydujesz się na wysoką jakość oryginalnego wyposażenia OE oraz idealnie dostosowane części, zapewniające długą żywotność i wyjątkową wydajność. Gdy pojazdy trafią do Twojego warsztatu, możesz je naprawić i wydać klientowi z czystym sumieniem.

Oferta części Delphi to:

 • klimatyzacja i układ chłodzenia,
 • układ hamulcowy,
 • układ kierowniczy i zawieszenie,
 • zarządzanie silnikiem,
 • zapłon,
 • układ paliwowy,
 • systemy Diesla,
 • diagnostyka.

Zalety produktów Delphi:

 • stuletnie doświadczenie w branży OE i dostawy do największych producentów samochodów na świecie,
 • dziedzictwo i wiedza OE wykorzystywane w każdej części przeznaczonej na aftermarket,
 • kompleksowa oferta do szerokiej gamy modeli pojazdów niezależnie od producenta, czy daty produkcji,
 • wsparcie techniczne za pomocą narzędzi, porad i szkoleń.

Profil Firmy

Delphi Technologies