Czerwcowe emocje z wyścigami NASCAR Cup Series na żywo w Motowizji

NASCAR Cup Series na żywo w Motowizji Motowizja

Czerwiec to kolejny intensywny miesiąc w rywalizacji kierowców NASCAR Cup Series. Najbliższe wyścigi odbędą się na torach w Madison i Sonomie, transmisje na żywo na antenie Motowizji.

Najdłuższy wyścig sezonu, jakim jest Coca-Cola 600, w praktyce okazał się jednym z najkrótszych tegorocznej rywalizacji w pucharowej serii NASCAR. W poprzednią niedzielę kierowcy pokonali zaledwie 249 z zaplanowanych 400 okrążeń. Stało się tak wskutek intensywnych opadów deszczu, które wymusiły przedwczesne zakończenie walki na torze. Zwycięstwo padło łupem Christophera Bella z Joe Gibbs Racing, ale wielu zawodników pozostało z dużym niedosytem. Szczególnie Kyle Larson, któremu nie udało się wypełnić tzw. double duty – przejechania jednego dnia pełnego dystansu wyścigów w Indianapolis i Charlotte.

Okazja do rewanżu nadejdzie już w najbliższą niedzielę podczas zmagań na World Wide Technology Raceway w Madison. Tor o dość nietypowej długości okrążenia, wynoszącej 1.250-mili będzie gościł wyścig topowej serii NASCAR dopiero po raz trzeci. Poprzednie dwie edycje padły łupem Joey’a Logano i Kyle Buscha. Zarówno kierowca Team Penske, jak i reprezentant Richard Childress Racing zaliczają rozczarowujący sezon, powrót do zwyciężania jest zatem mocno oczekiwany w ich obozach.

NASCAR Cup Series Madison i Sonomie Motowizja

Transmisja wyścigu Enjoy Illinois 300 na World Wide Technology Raceway już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca od godz. 21.30.

Następnie zespoły i ich kierowcy przeniosą się z Illinois do Kalifornii, na dobrze znany tor Sonoma Raceway. Dobrze znany, gdyż jest stałym punktem kalendarza NASCAR Cup Series od 35 lat. Zastąpił w roli topowego kalifornijskiego toru drogowego Riverside Raceway, obecny w NASCAR od lat 70. W obecnej stawce kierowców, największymi sukcesami w Sonomie może pochwalić się Martin Truex Jr. Kierowca Toyoty zwyciężał na krętym torze już cztery razy i w tym roku stanie przed szansą dorównania w liczbie wizyt w Victory Lane Jeffowi Gordonowi.

NASCAR Cup Series Madison i Sonomie Motowizja

Wyścig NASCAR Cup Series w Sonomie, Toyota/Save Mart 350 w niedzielę 9 czerwca od godz. 21.30. Transmisja na żywo w Motowizji, zawody skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak.

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2024 WWTR – Gateway – na żywo – niedziela, 2 czerwca, godz. 21:30,
  • NASCAR Cup Series 2024 Sonoma Raceway – na żywo – niedziela, 9 czerwca, godz. 21:30,
  • NASCAR Cup Series 2024 Iowa Speedway – relive – niedziela, 17 czerwca, godz. 18:00,
  • NASCAR Cup Series 2024 Iowa Speedway – na żywo – niedziela, 23 czerwca, godz. 20:30,
  • NASCAR Cup Series 2024 Nashville Superspeedway – na żywo – niedziela, 30 czerwca, godz. 21:30.

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2024 WWTR - Gateway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 4 czerwca, godz. 22:20,
  • NASCAR Cup Series 2024 Sonoma Raceway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 11 czerwca, godz. 22:20,
  • NASCAR Cup Series 2024 Iowa Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 18 czerwca, godz. 22:20,
  • NASCAR Cup Series 2024 New Hampshire Motor Speedway – podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 czerwca, godz. 22:20.

Źródło: Motowizja
 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę