Cyfryzacja branży motoryzacyjnej, czyli z jakich narzędzi powinien korzystać warsztat samochodowy?

Z jakich narzędzi powinien korzystać warsztat samochodowy? NTN-SNR
1.8.2023

Dawno minęły czasy kluczy, młotków i dłut jako środków zaradczych na problem z samochodem. W ostatnich latach cyfryzacja niesamowicie przyspieszyła. Jaki jest jednak rzeczywisty wpływ technologii cyfrowej na warsztaty i jak mogą się one do niej dostosować?

Sektor napraw samochodowych przeszedł w ostatnich latach poważną transformację. Rozwój technologiczny znacznie zmienił codzienne życie profesjonalistów – mechaników, którzy korzystają w codziennej pracy z nowych rozwiązań. Po co? Ponieważ ułatwiają one pracę, przyspieszają ją, a co za tym idzie, wpływają na jakość i w ostatecznym rozrachunku przychody warsztatu.

Powiązane firmy

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

Jakie aspekty pracy mechanika wspomagane są przez cyfryzacje warsztatu?

1. Wspomaganie pracy w warsztacie za pomocą komputera, tabletu lub smartfona to nic innego jak centralizacja danych oraz dostęp do nich z każdego miejsca i każdej porze. Informacje dotyczące zarówno dostępności części, wskazówek producenta, jak i porad mechaników czy specjalistów od producentów np. filmy instruktażowe firmy NTN są w zasięgu ręki. Do tego ułatwienia w obsłudze i kolektywizacja danych na temat klienta oraz jego poprzednich napraw czy oczekiwań co do producentów, wszystko to warsztat może mieć w bazie danych na swoim komputerze.

2. Łatwość prezentacji szerokiej oferty produktów w każdej chwili zarówno warsztat jak i klient mogą sprawdzić charakterystykę danej części w katalogach na naszej stronie, wpisując w wyszukiwarce konkretny numer referencyjny produktu lub poszczególne kategorie np. Automotiv Aftermarket, podwozie, instrukcje obsługi. Wiele informacji znajdziesz również w zakładce e-shop NTN.

3. Lepszą wydajność operacyjną i skrócenie czasu przetwarzania procedur administracyjnych. Beniamin Franklin powiedział kiedyś, że czas to pieniądz, jednakże ta maksyma będzie prawdziwa tylko wtedy jeśli poparta będzie jakością i wydajnością. W innym przypadku szybkość produkcji czy usług nie przełoży się na przychód. Jednak jeśli jako mechanik będziesz wykorzystywał najlepsze dostępne na rynku produkty, a nie podróbki, polecane przez specjalistów narzędzia – sprawdź najnowszy katalog prezentujący CLAS TOOLS oraz będziesz stale poszerzał swoją wiedzę i doświadczenie korzystając np. z filmów instruktażowych, twoja praca z pewnością będzie jakościowa i opłacalna.

grafika NTN-SNR

Narzędzia cyfrowe towarzyszą globalnej ewolucji całej branży motoryzacyjnej, nie tylko Aftermarketu. Części oryginalne wykorzystywane przez producentów samochodów stają się coraz częściej zintegrowane, a pojazdy skomputeryzowane. Celem tego jest nie tylko poprawianie niezawodności poszczególnych elementów pojazdów ale również ułatwienie diagnostyki w przypadku awarii, poprzez udzielanie mechanikowi precyzyjnych wskazówek. W ten sposób narzędzia cyfrowe są synonimem oszczędności czasu i zdobywania nowych umiejętności, pozwalając warsztatowi skupić się na najważniejszych zadaniach, czyli naprawie pojazdu.

Narzędzia cyfrowe oferowane przez NTN

Informacje dotyczące produktów i montażu, porady, szkolenia, katalogi elektroniczne. Jak znaleźć części szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej, zapewnić konkretny montaż techniczny lub skorzystać ze zdalnego szkolenia?

Od 2022 r. firma NTN posiada kanał YouTube poświęcony motoryzacyjnemu rynkowi wtórnemu: SNR Automotive Aftermarket. Co znajduje się w programie? Filmy instruktażowe, informacje techniczne, profesjonalne porady, a wszystko to dostępne w 10 różnych językach.

Szkolenia stacjonarne i e-learningi

Nasze kursy szkoleniowe są przeznaczone dla profesjonalistów z branży warsztatowej, aby pomóc im w rozwoju, zdobywaniu nowych umiejętności i spełnianiu oczekiwań dzisiejszego rynku.

grafika NTN-SNR

Techinfo, czyli dokumenty techniczne dostępne na naszych stronach internetowych

TechScaN'R

Aplikacja TechScaN'R jest jednym z narzędzi cyfrowych zaprojektowanych w celu wprowadzenia pozytywnych zmian w codziennym życiu każdego właściciela warsztatu. W 100% bezpłatna, oferuje różne możliwości:

  • znalezienie odpowiednich części i informacji technicznych na temat wszystkich referencji NTN i SNR wraz z informacjami o prawidłowych instrukcjach montażu;
  • dostęp do filmów technicznych, instrukcji montażu lub konserwacji;
  • korzystaj z procesów wyszukiwania produktów, wpisując numer referencji produktu zgodnie z katalogami SNR/NTN.

kod QR Google Play NTN-SNR

kod QR App Store NTN-SNR

Artykuł sponsorowany NTN-SNR

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.

Grupa NTN działa na rynkach w Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W swoim portfolio posiada takie marki jak: NTN, SNR, BCA Bearings i Bower. Zajmuje 3 miejsce na świecie w produkcji łożysk. Posiada 26 zakładów produkcyjnych, w których produkuje 430 000 części dziennie. 25 000 pracowników grupy NTN wykorzystuje wiedzę i doświadczenie, by wspierać klientów na całym świecie. Dzięki 97 biurom handlowym i placówkom projektowo-produkcyjnym, grupa NTN projektuje, produkuje i dostarcza części najwyższej jakości przeznaczone w dużej części na wyposażenie fabryczne. Oprócz motoryzacji, Grupa NTN jest także uznanym dostawcą dla: branży lotniczej, przemysłu ciężkiego, energetyki wiatrowej, kolejnictwa, włókiennictwa, rolnictwa, przemysłu maszyn budowlanych i wydobywczych oraz hutnictwa.

Przegląd oferty:

Grupa NTN jest dziś jednym z liderów rynku części zamiennych do samochodów osobowych i jednocześnie jednym z największych producentów części oryginalnych. Grupa NTN może pochwalić się bogatą ofertą części zawieszenia, osprzętu silników, elementów przeniesienia napędu, łożysk kół, zestawów układów rozrządu oraz łożysk skrzyń biegów. W fabrykach grupy NTN, zlokalizowanych na 5  kontynentach, każdego dnia produkowane są setki tysięcy części. Firma oferuje szeroki zakres produktów dla pojazdów wielu znanych marek, nie tylko europejskich.

Profil Firmy

NTN-SNR Polska Sp. z o.o.