Cyfrowe wsparcie dla serwisu samochodowego

Cyfrowe wsparcie dla serwisu samochodowego
1.11.2021

Sprawne wykonanie określonej pracy wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Mało kto rozumie to tak dobrze, jak mechanicy i właściciele warsztatów samochodowych. Dotyczy to zarówno naprawy i serwisowania aut, jak i wszystkich działań związanych z zarządzaniem  serwisem. W obu przypadkach Inter Cars oferuje warsztatom atrakcyjne rozwiązania.

Inter Cars, realizując wysokie wymagania swoich klientów, korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań organizacyjnych i technologicznych, w tym bazujących na cyfryzacji. Podążamy za światowymi trendami oraz realizujemy własne, innowacyjne projekty, a jako lider branży wspieramy wzrost biznesu swoich partnerów. W związku z tym, ważnym aspektem działalności Inter Cars jest dostarczanie serwisom także zaawansowanych systemów informatycznych.

Pracuj online i rozwijaj swój biznes

Przeniesienie codziennych czynności (takich jak zamawianie części, przygotowywanie kosztorysów, wystawianie faktur) do nowoczesnych, łatwych w obsłudze aplikacji pozwala właścicielom warsztatów skupić się na tym co najważniejsze – na poprawianiu jakości swoich usług i rozwoju firmy.

Dlatego też, wyjątkowe e-narzędzia udostępniane przez Inter Cars są kolejnym elementem układanki odkrywanej w ramach kampanii „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy”.

grafika Inter Cars

Inter Cars e-Catalog – wygodne zamawianie i nie tylko…

Inter Cars e-Catalog to nowoczesne oprogramowanie wspierające funkcjonowanie warsztatu samochodowego na każdym etapie pracy nad pojazdem klienta – od wyszukania potrzebnych części, przez ich wygodne zamówienie, po wykonanie kosztorysu naprawy i zapisanie go w historii zamówień. Inter Cars e-Catalog dostępny jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu oraz na urządzeniach mobilnych.

Obecne i nadchodzące funkcjonalności narzędzia oraz jego historię opisują szczegółowo w wywiadzie Patryk Szarpak, szef rozwiązań e-commerce dla sektora B2B w Inter Cars oraz Roman Renduda, koordynator rozwiązań IT.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje dotyczące uzyskania dostępu do Inter Cars e-Catalog znajdują się TUTAJ.

Haynes Pro – schematy, instrukcje i wskazówki w jednym miejscu

Umiejętne i świadome posługiwanie się bazami informacji i wskazówek technicznych pozwala oszczędzić dużo czasu, a tym samym pieniędzy. Dlatego też Inter Cars e-Catalog został  skonfigurowany z usługą Haynes Pro, czyli z bogatą i intuicyjną w użytkowaniu bazą wiedzy technicznej o poszczególnych autach.

Korzystanie z Haynes Pro za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog jest proste i intuicyjne. Taki sposób użytkowania usługi ogranicza bowiem konieczność zakładania oddzielnych kont i nawigowania pomiędzy nimi. Więcej na temat oferty Haynes Pro w Inter Cars i tego, jak z niej skorzystać można dowiedzieć się z artykułu na stronie wybieramontercars.com.pl.

e-Sowa – kompleksowe zarządzanie warsztatem samochodowym

Praca w warsztacie samochodowym to nie tylko rozwiązywanie mechanicznych zagadek i dbanie o jak najwyższą kondycję samochodów oddawanych pod opiekę. To także konieczność wystawiania faktur, zarządzania czasem pracy  pracowników, czy przygotowywania zleceń i terminarzy. Działania te można wykonać za pomocą programu e-Sowa, przygotowanego przez Inter Cars dla właścicieli warsztatów, przechowalni opon oraz sklepów motoryzacyjnych.

Możliwości oferowane przez oprogramowanie-Sowa szczegółowo opisane są w dedykowanym mu artykule na stronie www Inter Cars.

Nowe funkcjonalności – już wkrótce

Inter Cars, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich partnerów, wprowadza systematycznie nowe funkcje do oprogramowania e-Sowa oraz do Inter Cars e-Catalog. Na bieżąco informujemy o nich w ramach kampanii „Razem tworzymy, wspieramy, dostarczamy” na stronie internetowej akcji oraz na profilach Inter Cars na YouTube i na Facebooku. Zachęcamy do ich śledzenia!

Dodatkowo, aby być na bieżąco z ofertą, promocjami oraz ciekawymi informacjami z branży, zapraszamy do subskrypcji Newsletteru Inter Cars.

Artykuł sponsorowany (Inter Cars)

Inter Cars SA

Inter Cars SA

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Inter Cars oferuje najszerszy asortyment części samochodowych w Europie Wschodniej. Posiada w swojej ofercie zarówno towar najwyższej jakości od powszechnie znanych i renomowanych dostawców na tzw. pierwszy montaż do produkcji samochodów jak też znacznie tańszy lecz dobry jakościowo asortyment, pochodzący od mniej znanych producentów.

Od maja 2004 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 2007 r. spółka podpisała porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki fuzji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym wzmocniła się istotnie rola Inter Cars SA, której celem strategicznym jest utrzymanie pozycji lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Inter Cars SA posiada obecnie 153 filie w kraju (w tym 3 filie przemysłowe, 4 autobusowe i 5 stricte z asortymentem motocyklowym, 84 filii ciężarowych) oraz 106 oddziałów w Europie (Czechy, Bułgaria, Słowacja, Ukraina, Litwa, Węgry, Chorwacja, Łotwa, Włochy, Rumunia). W ofercie spółki znajduje się ponad milion różnych części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych oraz części zamiennych i akcesoriów do naczep, przyczep, autobusów i maszyn rolniczych. Bez względu na to czy samochód jest marką europejską czy azjatycką, klienci mają pod ręką pełny asortyment części oraz dużą ilość narzędzi i wyposażenia warsztatowego. Taka różnorodność sprawia, że w tej chwili jest to najbogatsza oferta w Polsce.

Obok dystrybucji części, firma prowadzi sprzedaż legendarnych marek motocykli Triumph i Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli. Inter Cars SA jest także właścicielem dwóch spółek produkcyjnych: Lauber Sp. z o.o. zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o. produkującej przyczepy i naczepy. Dbając o najwyższą jakość obsługi w warsztatach naszych klientów, oferujemy szeroki wachlarz szkoleń dla mechaników i właścicieli firm.

Oferta:

Posiadamy w ofercie akumulatory motocyklowe od czterech producentów: YUASA, VARTA, EXIDE oraz 4RIDE.

YUASA, VARTA, EXIDE to renomowane marki plasujące się w światowej czołówce producentów akumulatorowych.

4RIDE jest marką własną Inter Cars SA, która powstała z myślą o osiągnięciu maksymalnie wysokiej jakości produktu przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Profil Firmy

Inter Cars SA