Bizol Polska Sp. z o.o.
Bizol Polska Sp. z o.o.

Bizol Polska Sp. z o.o.

Św. Jacka Odrowąża 15, 03-310 Warszawa, PL

http://www.bizol.pl

Reklama
Reklama

O FIRMIE

Marka BIZOL to niezmiennie wysoka jakość niemieckiej produkcji, obecna w sześciu głównych segmentach rynku motoryzacyjnego: samochody osobowe, autobusy i ciężarówki, motocykle, łodzie, sprzęt rolniczy oraz aplikacje przemysłowe. Przez ostatnie kilka lat BIZOL znacząco rozwinął swoją sieć międzynarodowej dystrybucji. W 2009 roku nasze produkty były dostępne w 7 krajach, teraz jesteśmy obecni na ponad 70 rynkach a naszym celem na 2018 rok jest obecność w 100 państwach. Tak duże wzrosty są możliwe dzięki połączeniu kilku kluczowych elementów: najnowszej technologii, spersonalizowanego pod kątem danego rynku marketingu oraz szybkiej odpowiedzi na najnowsze potrzeby klientów. Marka BIZOL jest własnością Pana Borisa Tatievskiego, założyciela BIZOLA oraz jest zarządzana przez holding BITA Trading GmbH.

Oferta:

 

BIZOL ma w ofercie nowoczesne i efektywne oleje silnikowe. To pierwsze produkty smarne zaprojektowane w taki sposób, aby ich parametry znacząco przewyższały te, których oczekują producenci samochodów wystawiający "aprobaty" olejom. BIZOL oferuje kierowcom produkty stworzone specjalnie z myślą o codziennej eksploatacji samochodów, w czasie której warunki pracy silnika w ogóle nie przypominają tego, co dzieje się na przykład w sporcie motorowym. Jak to działa?

BIZOL Green Oil 5W-30
Opakowania z zieloną etykietką zawierają olej przeznaczony do silników samochodów poruszających się głównie w ruchu miejskim. Skład BIZOL Green Oil został dobrany tak, by olej był odporny na pracę w silniku, który nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury roboczej oraz na częste zmiany temperatur będące konsekwencją jazdy na krótkich odcinkach. Liczba zasadowa tego oleju wynosi 12 mg KOH/g, co zapewnia doskonałą zdolność do neutralizacji kwasów, odpowiadających za erozję wnętrza silnika. BIZOL Green Oil dzięki zastosowaniu stałych modyfikatorów tarcia zmniejsza opory tarcia do 45% w porównaniu ze standardowymi olejami o tej samej lepkości. Dodatkowo BIZOL Green Oil charakteryzuje się bardzo stabilnym filmem olejowym, gwarantującym ochronę smarowanych elementów już od pierwszych sekund ich pracy.

BIZOL Protect 0W-40
Olej z czerwoną etykietką zapewnia optymalną ochronę silnika w niskich temperaturach. Pozostaje płynny aż do -42°C, dzięki czemu zapobiega powstawaniu osadów w silniku i ogranicza straty mocy spowodowane tarciem w czasie zimowej eksploatacji. Jednocześnie pomaga w ograniczaniu emisji spalin i odczuwalnie wydłuża okres eksploatacji silnika. Indeks lepkości wynoszący 182 zapewnia łatwy rozruch jednostki napędowej nawet w czasie silnych mrozów.

BIZOL Technology 5W-30
Niebieska etykietka widnieje na opakowaniach oleju przeznaczonych dla silników benzynowych i Diesla wyposażonych w filtry DPF, pochodzących z koncernu Volkswagena. Formuła tego oleju charakteryzuje się o połowę mniejszymi stratami z powodu parowania w porównaniu z wymaganiami ACEA C3. Dzięki temu BIZOL Technology dłużej zachowuje swoje optymalne właściwości, co sprawdza się przy wydłużonych przebiegach między wymianami oleju. Jednocześnie przewyższa wymagania VW 504 00 / 507 00 w zakresie absorbcji sadzy, odporności na utlenianie, rozpuszczania osadów i ochrony silnika przed zużyciem.

BIZOL Allround 5W-30
W butelkach z żółtą etykietą sprzedawany jest olej, który zawiera dodatek detergentów czyszczących. Dzięki nim nie tylko ułatwia on zachowanie optymalnej przepustowości kanałów olejowych, ale także pomaga usunąć z nich osady zalegające tam po latach eksploatacji silnika. Wbrew obiegowej opinii, takie osady wcale nie "pomagają uszczelnić silnik", a jedynie blokują przepływ oleju i w konsekwencji powodują przedwczesne zużycie współpracujących ze sobą elementów metalowych. BIZOL Allround zapobiega temu zjawisku, zapewniając dłuższe życie silnika i niższe zużycie paliwa, dzięki zredukowanemu tarciu wewnętrznemu.

Płyny eksploatacyjne i chemia warsztatowa
BIZOL to także oleje przekładniowe, płyny chłodnicze i hamulcowe, a także gama dodatków do paliw i płynów eksploatacyjnych. Wspólną cechą tych produktów jest wysokie zaawansowanie inżynierii chemicznej wykorzystanej do ich zaprojektowania. Zarówno profesjonalni mechanicy, jak i majsterkowicze, docenią także ofertę chemii warsztatowej BIZOL, dzięki której o wiele łatwiej można pracować przy pojazdach mechanicznych, a nawet rowerach. Jeśli coś nie chce się ruszyć, BIZOL pomoże to odkręcić. Jeśli coś trzeba zamontować, z BIZOLEM można zrobić to pewnie i bezpiecznie.

Be effective
Marka BIZOL została założona w 1998 roku w Niemczech przez pochodzącego z Ukrainy Borysa Tatiewskiego, który w Berlinie uzyskał stopień naukowy z fizyki. Dziś produkty z logo BIZOL sprzedawane są w 75 krajach na wszystkich kontynentach. BIZOL właśnie wchodzi na polski rynek - dowiedz się więcej na www.bizol.pl. Szukaj naszych produktów w sklepach internetowych i dobrych sklepach motoryzacyjnych. Zaskocz swojego mechanika i zapytaj go o olej BIZOL.