Zlot Czerwonych Samochodów

Zlot Czerwonych Samochodów Targi Techniki Motoryzacyjnej

Coś dla miłośników nietuzinkowych eventów motoryzacyjnych. 19 sierpnia 2023 r., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się Zlot Czerwonych Samochodów.

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć różnorodne wozy strażackie, od klasycznych modeli, które wywołują sentyment, aż po najnowsze jednostki pełne nowoczesnych technologii.

Podczas zlotu czeka wiele fascynujących atrakcji, w tym m.in. Parada czerwonych samochodów ulicami Poznania – start przy stadionie Lecha Poznań. Przewidziane atrakcje: 

  • Zawody zręcznościowe i pokazy pierwszej pomocy;
  • Konkurencje sprawnościowe dla najmłodszych, m.in. gaszenie pożaru pod okiem specjalistów;
  • Spotkania i rozmowy z zawodowymi strażakami.

W samym sercu Poznania spotkają się tłumy pasjonatów czerwonych samochodów. Na miejscu zorganizowana zostanie parada ulicami miasta, a dla najmłodszych uczestników eventu – liczne aktywności. Zabawy, konkursy, w tym emocjonujące konkurencje sprawnościowe z „gaszeniem pożaru”.

Strażacy zademonstrują też – na żywo – przykłady akcji ratunkowych oraz rywalizacje między poszczególnymi drużynami. Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu to nie tylko adrenalina i zabawa. Jest to również wydarzenie z mocnym akcentem edukacyjnym. Jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy? Jak zostać strażakiem? Jak wygląda ta praca na codzień? Odpowiedzi na te wszystkie pytania będą udzielane podczas zlotu.

Nie zabraknie także ekspozycji firm z branży pożarniczej. 

Data: 19 sierpnia, 2023 r.
Godziny: 10:00 - 17:00.
Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Więcej informacji o wydarzeniu na profilu organizatora.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę