Wyważarki Schenck

2.4.2012

Firma Schenck oferuje od wielu lat wyważarki do naprawy i renowacji turbosprężarek, których konstrukcja wywodzi się z maszyn do produkcji seryjnej.

Do wyważania naprawianych turbosprężarek stosuje się dwie najnowsze maszyny: TBcomfort służy do wstępnego wyważenia wirników turbin i kół kompresji, natomiast TBsonio służy do wysokoobrotowego doważenia zmontowanego rdzenia turbosprężarki. Obie maszyny charakteryzuje innowacyjna konstrukcja oparta na odlewie mineralnym, dzięki czemu maszyny są bardziej dokładne oraz zastosowanie najnowszych rozwiązań pod kątem BHP.

W pierwszym etapie wstępnie zmontowany podzespół wirnika zostaje wyważony na wyważarce TBcomfort. Maszyna TBcomfort odznacza się ergonomiczną konstrukcją i prostotą obsługi. Na szczególne podkreślenie zasługują prosty system mocowania, obsługa z ekranem dotykowym i interfejs użytkownika z precyzyjnymi wskazówkami wyważania.

Doważarka TBsonio pozwala na określenie resztkowego niewyważenia w zmontowanych rdzeniach przy prędkości obrotowej identycznej do obrotów eksploatacyjnych, oraz na jego usunięcie. W tym celu zespół wirujący turbosprężarki zostaje umieszczony w maszynie z wykorzystaniem pierścieniowego adaptera a następnie przyspieszony strumieniem powietrza do prędkości wyważania.

Po tych obu operacjach wyważania zespół wirujący jest gotowy do kompletnego zmontowania sprężarki. Efektem korzystnej cenowo renowacji jest odnowiona turbosprężarka charakteryzująca się wysoką jakością i długą żywotnością.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę