Wymiana bez dotykania

Wimad
27.4.2018
Reklama
Reklama

Nowa montażownica Hunter Revolution pozwala na pracę w systemie „WalkAway”, co oznacza, że osoba obsługująca ma do wykonania jedynie takie czynności, jak zdejmowanie i zakładanie koła oraz przytrzymanie opony.

Pierwsze koło z kompletu kół do obsługi musi być obsłużone przez operatora. W trakcie tej czynności maszyna zapamiętuje wszystkie ustawienia oraz wielkości obręczy i kolejne koła obsługuje już automatycznie. Maszyna ta ma zastosowanie w przypadku obsługi dużej ilości kół z oponami o dużych średnicach i niskich profilach, a także opon typu runflat.

Reklama

Poniżej przedstawiamy zasadę działania systemu WalkAway przy użyciu autonomicznej montażownicy do kół HUNTER Revolution. Dla porównania przedstawiono cykl wymiany 4 opon przy pomocy tradycyjnej montażownicy do kół.

 

© Wimad
Reklama

 

Źródło: Wimad

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama